Danubius Health Spa Resort Esplanade **** Piešťany


Predstavenie

Názov:Danubius Health Spa Resort Esplanade **** PiešťanyTyp pobytu:Kúpele a wellness
Krajina:SlovenskoSpôsob dopravy:Vlastná

Kategória izieb

Názov Orientačná cena
Komfort jednoposteľová izba (krídlo Esplanade)

85 € / noc / 1 osoba

Komfort dvojposteľová izba (krídlo Esplanade)

134 € / noc / 2 osoby     125 € / noc / 1 osoba

Superior dvojposteľová izba (krídlo Esplanade)

-  -  -  -  -  -

Panorama izba (krídlo Esplanade)

174 € / noc / 2 osoby     105 € / noc / 1 osoba

Standard apartmán (krídlo Esplanade)

230 € / noc / 2 osoby     178 € / noc / 1 osoba

Standard jednoposteľová izba (krídlo Palace)

91 € / noc / 1 osoba

Standard dvojposteľová izba (krídlo Palace)

146 € / noc / 2 osoby     131 € / noc / 1 osoba

Superior jednoposteľová izba (krídlo Palace)

101 € / noc / 1 osoba

Superior dvojposteľová izba (krídlo Palace)

166 € / noc / 2 osoby     141 € / noc / 1 osoba

Junior apartmán (krídlo Palace)

210 € / noc / 2 osoby     158 € / noc / 1 osoba

Kategória služieb

Názov Orientačná cena

Popis ubytovania a poskytovaných služieb

"AKTÍVNY KÚPEĽNÝ POBYT"

  • Moderný hotelový komplex nachádzajúci sa v prekrásnom parku Kúpeľného ostrova
  • Priamo spojený s impozantným centrom Danubius Health Spa Balnea, ktoré ponúka širokú škálu jedinečných liečebných a relaxačných procedúr.
  • Relaxujte vo Vodnom a saunovom svete! Vyskúšajte vnútorný a vonkajší bazén ako aj fínsku saunu spolu s infra a parnou saunou, či relaxačnú miestnosť.
  • Hotel pre všetky príležitosti: kúpeľné a wellness služby, konferenčné priestory, športové aktivity, výborná kuchyňa a plno zábavy.
  • Doprajte si oddych v kúpeľnom parku, kde sa započúvate do  vtáčieho spevu pod korunami stromov, alebo obdivujte termálne jazierka ako aj voliéru s pávmi a vzácnymi bažantmi.
  • Všetko, čo potrebujete, aby ste zostali fit, je k dispozícii na Kúpeľnom ostrove: golf, tenis, požičovňa bicyklov, petanque, stolný tenis, bežecké chodníky, vodné športy, rybárčenie ako aj squash a bowling v Piešťanoch.

Zariadenie a služby
455 izieb, vrátane 21 apartmánov s balkónom alebo francúzskymi oknami, kúpeľňa, TV, pripojenie na internet, minibar, telefón, trezor, sušič vlasov a kúpací plášť.
Reštaurácia Seasons Dine & Grill– á la carte, Orchidea, Fresia, Rosa, Calla, Lilium, Park Café, nočný Retro bar, bar pri bazéne Poolside, Balneo Café
Tanečná sála Café Palace (Ludovit, Marianne, Leona) s kapacitou do 100 ľudí, salón Alexander s kapacitou 40 ľudí, salón Venezia s kapacitou 40 ľudí. 
V blízkosti: Kongresové centrum s kapacitou do 400 ľudí.

Panorama Floor
Čo iného môže byť lepšie, ako si užiť deň naplno a naplánovať si procedúry na základe svojho želania. Panorama Floor ponúka svojim hosťom rôzne atraktívne služby a doplnkové vybavenie.

Kúpele a wellness
Danubius Health Spa Balnea – ponúka procedúry založené na jedinečnej liečivej minerálnej vode a sírnom bahne ako aj relaxačné a regeneračné procedúry.
Vodný a saunový svet s vnútorným a vonkajším bazénom, masážne prístroje, jacuzzi, posteľné vodné masáže, vodný chrlič, fínska sauna, infra-sauna, parný kúpeľ, solárium a relaxačná miestnosť.
Beauty salón a kaderníctvo.

Doplnkové služby
Business centrum, room servis, práčovňa, zmenáreň, nákupná pasáž, knižnica, bridge klub, transfer, parkovisko, garáž.
Golf, tenis, požičovňa bicyklov.

História
V roku 1980 sa začal stavať kúpeľný hotel Balnea Esplanade. Postupne sa hotel renovuje. 

V roku 2004 sa zrenovoval Vodný a saunový svet, čím sa stal veľkou atrakciou pre hostí.
V súčasnosti je vďaka svojmu komfortu a vybaveniu komplex Balnea Esplanade Palace vyhľadávaným nielen kúpeľnými hosťami, ale aj ľuďmi v aktívnom veku či rodinami s deťmi. 
V hotelovom komplexe sa konali rôzne konferencie medzinárodného charakteru.

Kúpeľné procedúry

Svetoznáme Kúpele Piešťany vďačia za svoju povesť predovšetkým unikátnym prírodným prameňom, ktorých liečivé účinky preverilo niekoľko generácií. Socha barlolámača ako symbol Kúpeľov Piešťany, dokonale vystihuje prínos kúpeľov v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Podstata myšlienky zlomenej barle vôbec nie je prehnaná, pretože práve barla sa stáva pre mnohých z našich pacientov po liečbe zbytočná. Tak tomu bolo v minulosti, tak je tomu dnes a budeme sa snažiť, aby to ostalo pravdou aj v budúcnosti.
Prírodné liečivé zdroje
Unikátne liečivé zdroje sú dôvodom, prečo ľudia prichádzajú do Kúpeľov Piešťany. Liečivé účinky tunajšej termálnej minerálnej vody a sírneho bahna boli prvýkrát opísané lekármi v 14. storočí.

Termálna minerálna voda
Termálna minerálna voda v Kúpeľoch Piešťany má vysoký obsah minerálnych látok (1500 mg na liter). Voda tiež obsahuje sírovodík a ďalšie plyny. Vyviera z hĺbky asi 2000 metrov. Teplota vody prameňov je 67˚C až 69˚C. Denne vyvierajú 3 milióny litrov termálnej vody.

Sírne bahno
Sírne bahno je unikátny peloid v európskom i svetovom meradle. Ťaží sa v miestach výverov súčasných horúcich prameňov so sírnou termálnou minerálnou vodou.

Bahno má významné fungicídne vlastnosti. Pre kúpeľné procedúry sa upravuje pomocou originálnej technológie, ktorá sa skladá z množstva chemických a biologických reakcií, vďaka ktorým bahno dozrieva. Zrelé bahno má maslovú konzistenciu, je mastné, poddajné, dobre vedie teplo, chladne štyrikrát pomalšie ako voda, má vysokú viskozitu. Teplota bahna pri jeho nanášaní je približne 45˚C. Dĺžka čiastočného alebo celotelového zábalu je 20 minút. Zábal spôsobí dočasné miestne alebo celkové prehriatie organizmu, závisí to od aplikačnej oblasti zábalu. Bahenný zábal znižuje opuchy okolo kĺbov, svalové napätie, zlepšuje výživovanie chrupavky, spojivového tkaniva a medzistavcových platničiek. Pôsobí protizápalovo, posilňuje imunitné procesy v tele, spomaľuje úbytok elastínu, kolagénu a hyaluronanu, a tým zlepšuje funkciu chrupavky, spojivových tkanív a zlepšuje motoriku.

Terapeutické indikácie
Reumatické zápalové ochorenia, reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, reumatizmus mäkkých tkanív, stavy po infekčných artritídach, artrózy, koxartrózy, spondylýzy a spondylartrózy, degeneratívne nezápalové reumatické ochorenia, organické nervové ochorenia (ischias, stavy po zápalových ochoreniach centrálneho nervstva, stavy po úplnom alebo čiastočnom ochrnutí jednej polovice tela, stavy po poraneniach a operáciách centrálneho a periférneho nervstva), ortopedické poruchy.

Kontraindikácie
Infenkčné choroby, vážne choroby srdca, akútna tromboflebitída, zápalové reumatické ochorenia v akútnom štádiu, nádorové ochorenia s metastázami, akútne psychózy, labilný diabetes s opakovanou acidózou, tehotenstvo, závislosť na alkohole alebo iných návykových látkach, inkontinencia moču a stolice, stavy vyžadujúce sústavnú starostlivosť tretej osoby, epilepsia s častými záchvatmi.

Terapeutické služby a ošetrenie
Ambulancie kúpeľných lekárov sa nachádzajú priamo v hoteli. Liečebné procedúry sú poskytované od 7,00 do 16,00 hod. v Balnea centre, ktoré je priamo spojené s hotelom.

Stravovanie

Reštaurácie Orchidea, Freesia, Rosa, Calla, Lilium
Všetky reštaurácie ponúkajú rôzne medzinárodné a slovenské menu. Danubius Zdravý výber zahŕňa sortiment so zdravými, ľahkými jedlami a biopotravinami. V ponuke je taktiež niekoľko diét pre všetkých zdravotne orientovaných hostí.
Otvorené: 7:00 - 9:30, 11:45 - 14:00, 18:00 - 20:00

Reštaurácia Seasons Dine & Grill
Ponúka príjemnú atmosféru s prezentáciou moderných gastronomických pokrmov zo slovenskej i medzinárodnej kuchyne ako aj sezónne špeciality.
Otvorené: 07:00 - 10:30, 12:00 - 15:00, 18:00 - 21:00 (piatok - sobota 18.00 - 22.00)

Park Café
Spolu s peknou záhradou ponúka v letnom období ľahké jedlá, šaláty, chutné koláče, domáce štrúdle, zmrzliny, kávu, čaj ako aj osviežujúce koktaily. Túto širokú ponuku si môže vychutnať pri počúvaní živej hudby. 
Otvorené: 9:00 - 23:00 (apríl -september), 9:00 - 22:00 (október-marec)

Poolside bar pri bazéne
Bar priamo vedľa krytého bazénu vám ponúka príjemné osvieženie sa šalátmi, ľahkými jedlami, zmrzlinou, pivom alebo zdravými koktailmi.
Otvorené: 10:00 - 20:30

Retro Bar - nočný bar
Bar je veľmi obľúbeným miestom pre tých, ktorí preferujú živú tanečnú hudbu. Rôzne tematické večery sú ponúkané v priebehu týždňa.
Otvorené: 20:00 - 02:00 (piatok - sobota), 20:00 - 1:00 (utorok – štvrtok), nedeľa a pondelok – zatvorené

Informácia o cene pobytu

V cene je zarátané
Súčasťou ceny pobytu je ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami podľa kategórie s príslušenstvom, voľný vstup do kúpeľnej časti.

V cene nie je zarátané
Strava formou celej penzie (obed a večera), prístelka pre dieťa (od 6 - 13 rokov) v cene 36 € / noc alebo pre dospelú osobu v výške 100 % z ceny izby za noc, liečebné procedúry alebo balíky.
Poistenie (nepovinné) – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 2 € / osoba / deň. Miestny poplatok za pobyt pre jednu osobu na deň vo výške 1,10 €.

Poznámka
Všetky uvedené ceny sú orientačné a presnú celkovú cenu za pobyt Vám vypočítame podľa údajov zadaných v predbežnej rezervácii. Deti do 5 rokov sú bez nároku na ubytovanie, stravovanie a procedúry. Detská postieľka sa poskytuje grátis na vyžiadanie. Za platiace dieťa sa považuje osoba od 6 - 13 rokov. Pri objednaní pobytu (či už osobne, telefonicky alebo online) je potrebné zaplatiť zálohu za pobyt v celkovej výške hodnoty pobytu.

Predbežná rezervácia