Danubius Health Spa Resort **** Hévíz


Predstavenie

Názov:Danubius Health Spa Resort **** HévízTyp pobytu:Kúpeľný pobyt
Krajina:MaďarskoSpôsob dopravy:Vlastná

Kategória izieb

Názov Orientačná cena
Danubius dvojlôžková izba

169 € / noc / 2 osoby     100 € / noc / 1 osoba

De Luxe dvojlôžková izba

178 € / noc / 2 osoby     108 € / noc / 1 osoba

Apartmán

228 € / noc / 2 osoby     158 € / noc / 1 osoba

Kategória služieb

Názov Orientačná cena
Express Wellness

Súčasťou ceny 91 € na osobu získate
ubytovanie minimálne 2 noci s polpenziou, neobmedzené používanie kúpeľného oddelenia a saunového sveta hotelu, neobmedzené používanie Danubius Premier Fitness Studia.
Ponuku nie je možné rezervovať na špeciálne obdobie, sviatočné víkendy. Platnosť: 1. november 2015 - 22. december 2016

Popis ubytovania a poskytovaných služieb

Štvorhviezdičkový hotel Danubius Health Spa Resort Hévíz Superior sa nachádza v malebnom prostredí, iba na 5 minút od najväčšieho prírodného termálneho jazera Európy, ktorý je ideálnym miestom na relaxáciu a oddych s priateľmi alebo s rodinou. Stačí sa len uvoľniť vo vode a užívať si jej priaznivé účinky. Každý si tu môže nájsť pre seba to najvhodnejšie miesto, od termálnych kúpeľov, cez plaváreň, až po relaxačné kúpele. Rezort Vám ponúka rekreačný bazén s príjemnou atmosférou, s hudbou pod vodou a večer so svetelnou hrou. Hýčkajúce masáže, wellness a kozmetické programy, ktoré Vás naplnia novou energiou.

Hotel je už mnohé desaťročia odborníkom na prírodné bohatstvo Hévízu, kde máte možnosť vyskúšať jedinečné a tradičné hévízske procedúry s liečivým bahnom jazera.

Vybavenie izieb
210 klimatizovaných (203 dvojposteľových, 7 apartmánov) izieb s balkónom, kúpeľňa, televízor, telefón, minibar, sušič na vlasy, kúpací plášť, izbový servis (za poplatok), bezplatné WiFi.
Antialergénne, priechodné izby a bezbariérové izby pre telesne postihnutých. Do každej izby je možné umiestniť prístelku pre deti. Za poplatok si môžete vziať so sebou domáce zviera.

Wellness, fitness a kozmentika

 • 2 kryté termálne bazény (33°C a 37°C), plavecký bazén, rekreačný bazén s hudbou pod vodou a večer so svetelnou hrou, prírodný termálny bazén s terasou na slnenie, jacuzzi, parný kúpeľ, sauna, záhradná zrubová sauna.
 • Wellness a liečebné masáže, thaiská masáž.
 • Wellness a centrum zdravia
 • Qi Gong, joga, aqua-fitness, ranná rozcvička, fitness gymnastika, pešie a cyklistické túry, stolný tenis, nordic walking, v blízkosti možnosť jazdy na koni, tenisové kurty a futbalové hrisko.
 • Danubius Premier Fitness Klub: fittness centrum s moderným zariadením.
 • Emporium Wellness & Beauty: kozmetické ošetrenia, manikúra, pedikúra, kaderníctvo, solárium.

Jazero Hévíz
Mesto už vo svojom názve poukazuje na vznik jazera: voda vyživovaná termálnym prameňom. Jazero o rozlohe 47.500 m2, nachádzajúce sa na styčnom bode krížových zlomov, je najväčšie prírodné teplovodné jazero s rašelinovým dnom na svete, napájané prameňmi termálnej vody.

 • Voda obsahuje sulfidy, zatiaľ čo bahno obsahuje rovnako neorganické aj organické látky.
 • Termálna voda vytryskuje z pramenného kráteru v hĺbke 38 metrov a jej priemerná teplota v lete je 33 - 35°C, ale ani v zime neklesá pod 23°C, čo umožňuje celoročné prírodné kúpanie.
 • Voda jazera je známa svojimi liečivými účinkami pri reumatických ochoreniach, ochoreniach pohybového ústrojenstva, svalov a nervového systému, respektíve pri gynekologických ochoreniach.

Hévízské bahno

 • Mimoriadne liečebné účinky má bahno, pokrývajúce dno jazera, ktoré sa používa zmiešané s liečivou vodou. 
 • Hévízské bahno tvorí prechod medzi čisto anorganickým bahnom a bahnom s vysokým obsahom organických látok.
 • Hlavnú rolu hrajú rastlinné vlákna. Anorganickú časť tvoria predovšetkým karbonáty kalcia a magnézia, sulfáty, s nízkym obsahom radonu.

Reštaurácie
Tradičná maďarská kuchyňa, ale aj medzinárodné, diétne a ľahké jedlá v reštaurácii Tavirózsa a v pivárni Borostyán, ktorá ponúka hosťom čapované a fľaškové pivá, respektíve pivové špeciality, chutné jedlá, v príjemnom prostredí, s priateľskou obsluhou. Retro kaviareň Ciklámen ponúka pestrý výber kávy a zákuskov v pravej retro atmosfére. 

Príchod a odchod
V deň príchodu je možné sa ubytovať v čase od 14:00 do 18:00 hodiny. Ubytovanie končí v deň odchodu raňajkami a opustením izby najneskôr do 11.00 hodiny. Bezplatné parkovisko alebo garáž (300 metrov od hotela) pre ubytovaných hostí.

Informácia o cene pobytu

V cene je zarátané
Súčasťou ceny pobytu je ubytovanie v dvojlôžkových izbách podľa kategórie s príslušenstvom, polpenzia, voľný vstup do kúpeľnej časti a saunového sveta.

V cene nie je zarátané
Strava formou celej penzie (obed a večera), prístelka pre dieťa (od 6 - 13 rokov) v cene 36 € / noc alebo pre dospelú osobu v výške 100 % z ceny izby za noc, liečebné procedúry alebo balíky.
Poistenie (nepovinné) – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 2 € / osoba / deň. Miestny poplatok za pobyt pre jednu osobu na deň vo výške 1,70 €.

Poznámka
Všetky uvedené ceny sú orientačné a presnú celkovú cenu za pobyt Vám vypočítame podľa údajov zadaných v predbežnej rezervácii. Deti do 5 rokov sú bez nároku na ubytovanie, stravovanie a procedúry. Detská postieľka sa poskytuje grátis na vyžiadanie. Za platiace dieťa sa považuje osoba od 6 - 13 rokov. Pri objednaní pobytu (či už osobne, telefonicky alebo online) je potrebné zaplatiť zálohu za pobyt v celkovej výške hodnoty pobytu.

Predbežná rezervácia