Danubius Health Spa Resort Thermia Palace ***** Piešťany


Predstavenie

Názov:Danubius Health Spa Resort Thermia Palace ***** PiešťanyTyp pobytu:Kúpele a wellness
Krajina:SlovenskoSpôsob dopravy:Vlastná

Kategória izieb

Názov Orientačná cena
Izba Komfort

170 € / noc / 2 osoby     135 € / noc / 1 osoba

Izba Deluxe

200 € / noc / 2 osoby     150 € / noc / 1 osoba

Apartmán

240 € / noc / 2 osoby     230 € / noc / 1 osoba

Kategória služieb

Názov Orientačná cena

Popis ubytovania a poskytovaných služieb

"TRADÍCIA, ŠTÝL A ELEGANCIA KÚPEĽOV"

  • Hotel Thermia Palace***** je renovovaný secesný skvost v štýle Art-Nouveau postavený v roku 1912, situovaný v malebnom prostredí Kúpeľného ostrova.
  • Päťhviezdičkový hotel sa nachádza nad termálnymi prameňmi liečivej vody a liečivého bahna, priamo spojený s kúpeľným domom Irma.
  • Doprajte si unikátny kúpeľ v bahnisku a zrkadlisku v luxusných kúpeľných priestoroch.
  • Ochutnajte výbornú kuchyňu v reštaurácii Grand a lahodnú kávu v Café Alexander s letnou terasou.
  • Doprajte si oddych v kúpeľnom parku, kde sa započúvate do  vtáčieho spevu pod korunami stromov alebo obdivujte termálne jazierka ako aj voliéru s pávmi a vzácnymi bažantmi.

Zariadenie a služby
111 klimatizovaných izieb vrátane 15 apartmánov s kúpeľnou, plazmovým televízorom, pripojením na internet, 2 telefónmi, trezorom, minibarom, kávovým a čajovým servisom, sušičom vlasov a kúpacím plášťom. Izby s bezbariérovým prístupom.
Grand Restaurant, Café Alexander s letnou terasou.
Salóny Ferdinand a Hubertus s kapacitou 15 - 30 osôb. V blízkosti: Kongresové centrum s kapacitou do 400 osôb.

Kúpele a wellness
Vonkajší bazén s termálnou vodou, bahnisko, zrkadlisko, vírivka, bahenné zábaly.
Kúpeľný dom Irma – ponúka procedúry založené na jedinečnej liečivej minerálnej vode a sírnom bahne, relaxačné a regeneračné procedúry.
Fitnes centrum, sauna, Emporium Wellness & Beauty: kozmetické ošetrenie, masáže, manikúra, pedikúra, kaderníctvo.

Doplnkové služby
Biznis centrum, room servis, práčovňa, concierge servis, zmenáreň, transfer, parkovisko.
Golf, tenis, požičovňa bicyklov.

SLUŽBY PRE HOSTÍ – denne zdarma:
Fľaša vody na hotelovej izbe  
„Čaj o piatej“ – ponuka čaju a sušienok v Café Alexander

História
Secesný hotel Thermia Palace a kúpele Irma sa po otvorení v roku 1912 stali medzinárodne známymi a vyhľadávanými nielen v Európe, ale v celom svete. 

Ľudovít Winter využil čarovný príbeh o pávovi, ktorý sa vyliečil v piešťanskej vode, a zvolil ho za symbol hotela. Reliéf páva je na hlavnom priečelí hotela i na vitráži na poschodí. 
 
Myšlienka vybudovať luxusný, nadštandardný hotel spojený chodbou s mimoriadnymi kúpeľmi sa podarila. Takmer 100 rokov plnili svoju úlohu len s čiastočnými renováciami. Autormi projektov boli budapeštianski architekti Ármin Hegedüs a Henrich Böhm. 

Už v minulosti patrili k hosťom hotela Thermia Palace králi, šejkovia, maharadžovia a významné osobnosti, ako napríklad bulharský cár Ferdinand, nemecký spevák Richard Tauber, nositeľka Nobelovej ceny za literatúru Selma Lagerlöfová, maliar Alfons Mucha, český komik Vlasta Burian, prezident Edvard Beneš a mnohí ďalší.
Najpozoruhodnejšími prvkami bohato zdobeného interiéru je schodisko s umeleckými okennými vitrážami a Grand restaurant so vzácnym obrazom Alfonsa Muchu. Obraz venoval kúpeľom ako dar za vyliečenie svojej dcéry.

Vybavenie izieb
Hotel Thermia Palace ponúka ubytovanie v 111 luxusných izbách vrátane 15 apartmánov.
Individuálne nastaviteľná klimatizácia, plazmový televízor, WIFI, trezor, minibar, čajový a kávový servis, župan a dva telefóny sú len niekoľkými príkladmi prvotriedneho vybavenia, ktoré nájdete v tomto hoteli. Služby ako room servis, práčovňa, čistiareň a parkovanie zodpovedajú najvyšším štandardom. Kúpeľne sú vybavené sušičom na vlasy a kozmetickým zrkadlom. Všetky izby sú nefajčiarske a majú bezbariérový prístup.

Príchod / Odchod 
Check-in: od 14:00 hod.
Check-out: do 11:00 hod.
Skorý check-in alebo neskorý check-out sú na požiadanie a spoplatnené.

Check in od 8:00 = 50% z aktuálnej ceny hotelového ubytovania jednolôžkovej izby štandard
Check out do 18:00 = 50% z aktuálnej ceny hotelového ubytovania jednolôžkovej izby štandard
Check out po 18:00 = dodatočná aktuálna cena na osobu/noc

Kúpeľné procedúry

Svetoznáme Kúpele Piešťany vďačia za svoju povesť predovšetkým unikátnym prírodným prameňom, ktorých liečivé účinky preverilo niekoľko generácií. Socha barlolámača ako symbol Kúpeľov Piešťany, dokonale vystihuje prínos kúpeľov v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Podstata myšlienky zlomenej barle vôbec nie je prehnaná, pretože práve barla sa stáva pre mnohých z našich pacientov po liečbe zbytočná. Tak tomu bolo v minulosti, tak je tomu dnes a budeme sa snažiť, aby to ostalo pravdou aj v budúcnosti.

Prírodné liečivé zdroje
Unikátne liečivé zdroje sú dôvodom, prečo ľudia prichádzajú do Kúpeľov Piešťany. Liečivé účinky tunajšej termálnej minerálnej vody a sírneho bahna boli prvýkrát opísané lekármi v 14. storočí.

Termálna minerálna voda
Termálna minerálna voda v Kúpeľoch Piešťany má vysoký obsah minerálnych látok (1500 mg na liter). Voda tiež obsahuje sírovodík a ďalšie plyny. Vyviera z hĺbky asi 2000 metrov. Teplota vody prameňov je 67˚C až 69˚C. Denne vyvierajú 3 milióny litrov termálnej vody.

Sírne bahno
Sírne bahno je unikátny peloid v európskom i svetovom meradle. Ťaží sa v miestach výverov súčasných horúcich prameňov so sírnou termálnou minerálnou vodou.

Bahno má významné fungicídne vlastnosti. Pre kúpeľné procedúry sa upravuje pomocou originálnej technológie, ktorá sa skladá z množstva chemických a biologických reakcií, vďaka ktorým bahno dozrieva. Zrelé bahno má maslovú konzistenciu, je mastné, poddajné, dobre vedie teplo, chladne štyrikrát pomalšie ako voda, má vysokú viskozitu. Teplota bahna pri jeho nanášaní je približne 45˚C. Dĺžka čiastočného alebo celotelového zábalu je 20 minút. Zábal spôsobí dočasné miestne alebo celkové prehriatie organizmu, závisí to od aplikačnej oblasti zábalu. Bahenný zábal znižuje opuchy okolo kĺbov, svalové napätie, zlepšuje vyživovanie chrupavky, spojivového tkaniva a medzistavcových platničiek. Pôsobí protizápalovo, posilňuje imunitné procesy v tele, spomaľuje úbytok elastínu, kolagénu a hyaluronanu, a tým zlepšuje funkciu chrupavky, spojivových tkanív a zlepšuje motoriku.

Terapeutické indikácie
Reumatické zápalové ochorenia, reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, reumatizmus mäkkých tkanív, stavy po infekčných artritídach, artrózy, koxartrózy, spondylýzy a spondylartrózy, degeneratívne nezápalové reumatické ochorenia, organické nervové ochorenia (ischias, stavy po zápalových ochoreniach centrálneho nervstva, stavy po úplnom alebo čiastočnom ochrnutí jednej polovice tela, stavy po poraneniach a operáciách centrálneho a periférneho nervstva), ortopedické poruchy.

Kontraindikácie
Infekčné choroby, vážne choroby srdca, akútna tromboflebitída, zápalové reumatické ochorenia v akútnom štádiu, nádorové ochorenia s metastázami, akútne psychózy, labilný diabetes s opakovanou acidózou, tehotenstvo, závislosť na alkohole alebo iných návykových látkach, inkontinencia moču a stolice, stavy vyžadujúce sústavnú starostlivosť tretej osoby, epilepsia s častými záchvatmi.

Terapeutické služby a ošetrenie
Liečebné procedúry sú poskytované od 7,00 do 16,00 hod. Relaxačné a liečebné procedúry, ktoré nevyžadujú lekárske vyšetrenie sú k dispozícii počas celej otváracej doby. Liečba môže byť obmedzená počas nasledovných sviatkov: 1. január, Veľká noc, Vianoce.

Stravovanie

Grand Restaurant
Reštaurácia Grand ponúka medzinárodnú kuchyňu ako aj domáce špeciality, vegetariánske jedlá, diétne stravovanie, jedlá kombinované s diétnymi chodmi. 
Danubius Zdravý výber ponúka široký sortiment ľahkých zdravých jedál pre hostí, ktorí sa starajú o svoje zdravie.  
Raňajky: 6:30 – 10:00 hod.
Obed: 12:00 – 15:00 hod.
Večera: 18:00 – 21:00 hod.
A la carte: 18:00 –22:00 hod.

Café Alexander 
Café Alexander ponúka príjemné posedenie na letnej terase s výhľadom na park, špeciality z kávy, chutné dezerty, kvalitné vína, zábavu a príležitosť na zatancovanie si.
Otváracie hodiny od 8:00 – 24:00 hod.

Salón Hubertus
Výborné miesto na stretnutie s priateľmi, šachovú partiu, kartové a iné stolné hry. 

Salón Ferdinand
Vhodný pre súkromné a obchodné stretnutia malých firiem. 

Záhrada a hotelový bazén s kaviarňou a letnou terasou.

Informácia o cene pobytu

V cene je zarátané
Súčasťou ceny pobytu je ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami podľa kategórie s príslušenstvom, voľný vstup do kúpeľnej časti.

V cene nie je zarátané
Strava formou celej penzie (obed a večera), prístelka pre dieťa (od 6 - 13 rokov) v cene 36 € / noc alebo pre dospelú osobu v výške 100 % z ceny izby za noc, liečebné procedúry alebo balíky.
Poistenie (nepovinné) – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 2 € / osoba / deň. Miestny poplatok za pobyt pre jednu osobu na deň vo výške 1,10 €.

Poznámka
Všetky uvedené ceny sú orientačné a presnú celkovú cenu za pobyt Vám vypočítame podľa údajov zadaných v predbežnej rezervácii. Deti do 5 rokov sú bez nároku na ubytovanie, stravovanie a procedúry. Detská postieľka sa poskytuje grátis na vyžiadanie. Za platiace dieťa sa považuje osoba od 6 - 13 rokov. Pri objednaní pobytu (či už osobne, telefonicky alebo online) je potrebné zaplatiť zálohu za pobyt v celkovej výške hodnoty pobytu.

Predbežná rezervácia