Spa Hotel Splendid *** Piešťany


Predstavenie

Názov:Spa Hotel Splendid *** PiešťanyTyp pobytu:Kúpele a wellness
Krajina:SlovenskoSpôsob dopravy:Vlastná

Kategória izieb

Názov Orientačná cena
Izba Komfort

98 € / noc / 2 osoby     65 € / noc / 1 osoba

Apartmán (krídlo Splendid)

150 € / noc / 2 osoby     121 € / noc / 1 osoba

Izba Standard (krídlo Grand)

80 € / noc / 2 osoby     56 € / noc / 1 osoba

Apartmán (krídlo Grand)

114 € / noc / 2 osoby     89 € / noc / 1 osoba

Kategória služieb

Názov Orientačná cena

Popis ubytovania a poskytovaných služieb

„KÚPELE & PRÍRODA"

  • Moderný hotelový komplex nachádzajúci sa na Kúpeľnom ostrove v blízkosti golfového ihriska.
  • Priamo spojený s moderným Danubius Health Spa Balnea, ktoré ponúka širokú škálu jedinečných liečebných a relaxačných procedúr.

  • Zažite jedinečný kultúrny a hudobný program v blízkom Kongresovom centre.

  • To správne miesto pre podujatia do 400 ľudí.

  • Doprajte si oddych v kúpeľnom parku, kde sa započúvate do  vtáčieho spevu pod korunami stromov alebo obdivujte termálne jazierka ako aj voliéru s pávmi a vzácnymi bažantmi.

  • Všetko, čo potrebujete, aby ste zostali fit, je k dispozícii na Kúpeľnom ostrove: golf, tenis, požičovňa bicyklov, petanque, stolný tenis, bežecké chodníky, vodné športy, rybárčenie ako aj squash a bowling v Piešťanoch.

Zariadenie a služby
303 izieb vrátane 19 apartmánov s balkónom, kúpeľňa, TV, WIFI, chladnička, telefón, trezor, sušič vlasov a župan.
Reštaurácia Berlin, Budapešť, Praha, Viedeň, Bratislava, kaviareň Splendid s letnou terasou, štýlová Slovenská izba.
Orange Hall s kapacitou 50 ľudí, Zelený salónik pre 40 ľudí a Modrý salónik s kapacitou do 20 ľudí v krídle Grand. 
V blízkosti: Kongresové centrum s kapacitou do 400 ľudí.

Príchod/ Odchod
Check-in: od 14:00 hod.
Check-out: do 11:00 hod.
Skorý check-in alebo neskorý check-out sú na požiadanie a spoplatnené.

Check in od 8:00 = 50% z aktuálnej ceny hotelového ubytovania jednolôžkovej izby štandard 
Check out do 18:00 = 15 EUR na osobu
Check out po 18:00 = dodatočná aktuálna cena na osobu/noc

Kúpele a wellness
Danubius Health Spa Balnea – ponúka procedúry založené na jedinečnej liečivej minerálnej vode a sírnom bahne ako aj relaxačné a regeneračné procedúry.
Vonkajší a vnútorný bazén s termálnou vodou, masážne dýzy  vo vnútornom bazéne.
Fitnes centrum a Beauty salón v Danubius Health Spa Balnea.

Doplnkové služby
Room servis, práčovňa, zmenáreň, krajčírstvo, parkovisko, garáž a transfer.
WIFI zdarma v izbách a verejných priestoroch hotela.

História
História ubytovacieho komplexu Balnea Grand Splendid sa začala písať od dňa 23. marca 1970, kedy  sa začalo s jeho výstavbou. Ako prvý bol odovzdaný do prevádzky Hotel Balnea Splendid (12.júla 1971) a krátko na to, dňa 16. augusta 1971 privítali prvých pacientov aj v hoteli Balnea Grand. Celý komplex je umiestnený vo sviežej zeleni, na konci Kúpeľného ostrova, v tesnej blízkosti 9 -jamkového golfového ihriska.
Mnohí významní domáci i zahraniční návštevníci, vysokí štátni činitelia a vedeckí pracovníci využili a stále využívajú komfort a pohodlie moderného komplexu Spa Hotel Splendid. Návštevníci zo Slovenska, ale i z celého sveta tu nájdu nielen zdravie a pokoj, ale aj rôzne kultúrne a spoločenské podujatia.

Kúpeľné procedúry

Svetoznáme Kúpele Piešťany vďačia za svoju povesť predovšetkým unikátnym prírodným prameňom, ktorých liečivé účinky preverilo niekoľko generácií. Socha barlolámača ako symbol Kúpeľov Piešťany, dokonale vystihuje prínos kúpeľov v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Podstata myšlienky zlomenej barle vôbec nie je prehnaná, pretože práve barla sa stáva pre mnohých z našich pacientov po liečbe zbytočná. Tak tomu bolo v minulosti, tak je tomu dnes a budeme sa snažiť, aby to ostalo pravdou aj v budúcnosti.

Prírodné liečivé zdroje
Unikátne liečivé zdroje sú dôvodom, prečo ľudia prichádzajú do Kúpeľov Piešťany. Liečivé účinky tunajšej termálnej minerálnej vody a sírneho bahna boli prvýkrát opísané lekármi v 14. storočí.

Termálna minerálna voda
Termálna minerálna voda v Kúpeľoch Piešťany má vysoký obsah minerálnych látok (1500 mg na liter). Voda tiež obsahuje sírovodík a ďalšie plyny. Vyviera z hĺbky asi 2000 metrov. Teplota vody prameňov je 67˚C až 69˚C. Denne vyvierajú 3 milióny litrov termálnej vody.

Sírne bahno
Sírne bahno je unikátny peloid v európskom i svetovom meradle. Ťaží sa v miestach výverov súčasných horúcich prameňov so sírnou termálnou minerálnou vodou.

Bahno má významné fungicídne vlastnosti. Pre kúpeľné procedúry sa upravuje pomocou originálnej technológie, ktorá sa skladá z množstva chemických a biologických reakcií, vďaka ktorým bahno dozrieva. Zrelé bahno má maslovú konzistenciu, je mastné, poddajné, dobre vedie teplo, chladne štyrikrát pomalšie ako voda, má vysokú viskozitu. Teplota bahna pri jeho nanášaní je približne 45˚C. Dĺžka čiastočného alebo celotelového zábalu je 20 minút. Zábal spôsobí dočasné miestne alebo celkové prehriatie organizmu, závisí to od aplikačnej oblasti zábalu. Bahenný zábal znižuje opuchy okolo kĺbov, svalové napätie, zlepšuje výživovanie chrupavky, spojivového tkaniva a medzistavcových platničiek. Pôsobí protizápalovo, posilňuje imunitné procesy v tele, spomaľuje úbytok elastínu, kolagénu a hyaluronanu, a tým zlepšuje funkciu chrupavky, spojivových tkanív a zlepšuje motoriku.

Terapeutické indikácie
Reumatické zápalové ochorenia, reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, reumatizmus mäkkých tkanív, stavy po infekčných artritídach, artrózy, koxartrózy, spondylýzy a spondylartrózy, degeneratívne nezápalové reumatické ochorenia, organické nervové ochorenia (ischias, stavy po zápalových ochoreniach centrálneho nervstva, stavy po úplnom alebo čiastočnom ochrnutí jednej polovice tela, stavy po poraneniach a operáciách centrálneho a periférneho nervstva), ortopedické poruchy.

Kontraindikácie
Infenkčné choroby, vážne choroby srdca, akútna tromboflebitída, zápalové reumatické ochorenia v akútnom štádiu, nádorové ochorenia s metastázami, akútne psychózy, labilný diabetes s opakovanou acidózou, tehotenstvo, závislosť na alkohole alebo iných návykových látkach, inkontinencia moču a stolice, stavy vyžadujúce sústavnú starostlivosť tretej osoby, epilepsia s častými záchvatmi.

Terapeutické služby a ošetrenie
Ambulancie kúpeľných lekárov sa nachádzajú priamo v hoteli. Liečebné procedúry sú poskytované od 7,00 do 16,00 hod. v Balnea centre, ktoré je priamo spojené s hotelom.

Stravovanie

Reštaurácia Viedeň, Praha, Budapešť a Bratislava
Náš program Zdravá výživa je založený na moderných, vysoko-kvalitných stravovacích službách. Okrem obvyklej ponuky slovenskej i medzinárodnej kuchyne Vás pozývame skúsiť náš špeciálny diétny program. Raňajky sa podávajú formou bufetu, obedy a večere s možnosťou výberu z denného menu a šalátový bar.

Otvorené: 
Raňajky: 7:00 - 9:30 hod.
Obed: 11:30 - 14:00 hod.
Večera: 17:30 - 19:30 hod.

A'la carte reštaurácia Berlín s letnou terasou
Ponúka príjemnú atmosféru s prezentáciou moderných gastronomických jedál zo slovenskej i medzinárodnej kuchyne ako aj sezónne špeciality.
Otvorené:
pondelok - štvrtok 7:00 – 14:30 hod. a 17:00 – 20:15 hod.
piatok - nedeľa 7:00 – 15:00 hod. a 17:00 – 21:00 hod.

Café Splendid s letnou terasou
Široká ponuka nápojov, dezertov, letná terasa so živou hudbou.
Otvorené:
denne 10:00 - 22:00 hod., živá hudba 19:00 - 22:00 hod.

Slovenská izba
Štýlová reštaurácia s cimbalovou hudbou.
Otvorené:
štvrtky 18:00 – 21:00 hod. Slovenská svadba alebo Cigánsky večer

Informácia o cene pobytu

V cene je zarátané
Súčasťou ceny pobytu je ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami podľa kategórie s príslušenstvom, voľný vstup do kúpeľnej časti.

V cene nie je zarátané
Strava formou celej penzie (obed a večera), prístelka pre dieťa (od 6 - 13 rokov) v cene 36 € / noc alebo pre dospelú osobu v výške 100 % z ceny izby za noc, liečebné procedúry alebo balíky.
Poistenie (nepovinné) – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 2 € / osoba / deň. Miestny poplatok za pobyt pre jednu osobu na deň vo výške 1,10 €.

Poznámka
Všetky uvedené ceny sú orientačné a presnú celkovú cenu za pobyt Vám vypočítame podľa údajov zadaných v predbežnej rezervácii. Deti do 5 rokov sú bez nároku na ubytovanie, stravovanie a procedúry. Detská postieľka sa poskytuje grátis na vyžiadanie. Za platiace dieťa sa považuje osoba od 6 - 13 rokov. Pri objednaní pobytu (či už osobne, telefonicky alebo online) je potrebné zaplatiť zálohu za pobyt v celkovej výške hodnoty pobytu.

 

Predbežná rezervácia