Budapest + OSTRIHOM + KRÁĽOVSTVO VÍN TOKAJ


Predstavenie

Názov:Budapest + OSTRIHOM + KRÁĽOVSTVO VÍN TOKAJTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:MaďarskoSpôsob dopravy:Autobusom

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
27250 11. 6. - 14. 6. 2020 (4 dni) Autobusom 223,00 € Rezervovať

Pôsobivá architektúra, kúpeľná pohoda, vyhlásená gastronómia... Máte vybrané? Doprajte si dovolenku bez kompromisov. Prejdete sa najkrajšou Peštianskou ulicou, najlepšie fotky zaobstaráte z Rybárskej bašty, vychutnáte si plavbu po Dunaji aj odpočinok v termáloch. Objavíte skryté zákutia malebného Egeru a vydáte sa do kraja nekonečných viníc, kde sa rodí pravé tokajské. Prežite Maďarsko, ako ho nepoznáte!

Autobusom z Bratislavy
Miesto odchodu: Čerpacia stanica OMV, Lamač D2, Bratislava

Dĺžka zájazdu  |  4 dni
Ubytovanie  |  3* Hotel
Strava  |  Raňajky
Veľkosť skupiny  |  Do 40 osôb
Sprievodca  |  Po celý zájazd (v češtine)


Program zájazdu

1. DEŇ | Štvrtok 11. júna
Po príchode do Budapešti si pozrieme najväčšie lákadlá maďarskej metropoly. Nevynecháme Rybárskou baštu či impozantnú budovu parlamentu. Vychutnáme si aj atmosféru v kúpeľoch alebo v niektorom z tunajších podnikov.

V ranných hodinách odchod autobusom z Ostravy, nástupnými miestami po trase sú Olomouc, Brno a Bratislava, príchod do Budapešti okolo poludnia.

Pri prechádzke historickými časťami miest Budína a Pešti vzhliadneme tie najkrajšie miesta maďarskej metropoly, mesta habsburskej pompéznosti aj úžasných termálov. Pôjdeme okolo Kráľovského paláca, korunovačného Matejovho chrámu a dominanty Budapešti, Rybárskej bašty. Potom prejdeme na Peštianskej stranu Dunaja k impozantnej budove parlamentu, od ktorej sa vydáme cez Námestie Slobody až k bazilike sv. Štefana, patróna krajiny. V okolí námestia Deák Ferenc tér, na ktorom sa zbiehajú legendárny mestské bulváre, budeme mať dostatok času na obed a odpočinok.

Po obede budeme v prehliadke mesta pokračovať po jednej z najkrajších pešťských ulíc Váci utca až k najväčšej mestskej tržnici Vásárcsarnok, kde nájdete všetko, čo je základom maďarskej kuchyne: rôzne druhy mletej papriky, celé vence sušených paprikových strukov, rôzne pripravené údené klobásy, salámy, rôzne druhy páleniek, čerstvé ovocie a zeleninu a mnoho ďalšieho. Je to ideálne miesto pre nákup suvenírov.

Podvečer môžete stráviť v jednom z mnohých budapeštianskych kúpeľných domov alebo napríklad na večierku v niektorom z barov či klubov na Király utca.

2. DEŇ | Piatok 12. júna
Dnes nás čaká nezabudnuteľná ostrihomská katedrála a dunajské korzo v Szentendre. Večer si užijeme očarujúcu Budapešť pri jedinečnej plavbe po Dunaji.

Ráno po raňajkách vyrazíme do Ostrihomu, sídla arcidiecézy, ktorú založil v roku 1000 svätý Štefan. Navštívime tu najväčší sakrálnu stavbu v krajine. Ostrihomská bazilika je monumentálna stavba vypínajúca sa nad Dunajom ako klenot, ktorý je výraznou dominantou širokého okolia. Výhľady z vrcholu kupoly baziliky sú priamo fenomenálne.

V Ostrihome našej pozornosti určite neujde ani most Márie Valérie spájajúci Ostrihom so slovenským Štúrovom. Toto unikátne technické dielo tu bolo znovu postavené až po tom, čo obe krajiny vstúpili spoločne do Európskej únie. Pôvodný most z roku 1895 bol vyhodený do povetria za druhej svetovej vojny, v rokoch 1944-2001 tak neexistovalo medzi oboma mestami iné spojenie než prievozníctvom.

Popoludní sa presunieme do neďalekého mesta Szentendre, teda mesta Svätého Ondreja. Kúzelné dunajskej mestečko s krivolakými uličkami, riečnou promenádou a nezameniteľnou atmosférou "mesta umelcov" je plné galérií, kaviarní, umeleckých dielní a na slnku sa ponevierajúcimi mačkami. Moderné umenie tunajších galérií sa vo Svätom Ondrejovi dokonale snúbi s folklórom a tradíciami miestnych obyvateľov, ktorí tu pred stáročiami prišli prevažne z Grécka a Srbska. Ondrej je malým balkánskym ostrovom v maďarskom mori.

Späť do Budapešti sa vrátime v podvečer tak, aby sme mali možnosť užiť si jedinečnú plavbu po Dunaji a za hudobného sprievodu Brahmsa a Straussa obdivovať slávnostne nasvietené mesto.

V noci odpočinok na hoteli, alebo radšej čardáš a reznú cigánsku kapelu? Výber je len na vás.

3. DEŇ | Sobota 13. júna
Vydáme sa za krásami severovýchodného Maďarska. Po návšteve malebného Egeru s monumentálnou bazilikou zamierime do preslávenej vinárskej oblasti Tokaj, kde ochutnáme najlepšie vína a špeciality tokajské kuchyne.

Po raňajkách vyrazíme smerom na východ, do mesta Eger. Záujemcovia môžu stráviť pol dňa v kúpeľoch, prípadne si so sprievodcom prejsť historické centrum a zhliadnuť tak nejednu zaujímavosť.

Pamiatka na Turkov a ich nájazdy je 40 metrov vysoký úzky minaret, z ktorého si môžete vychutnať fantastický výhľad na mesto. Prechádzkou mestom objavíme nielen monumentálnu neoklasicistickú baziliku, nápadne podobnú tej v Ostrihome, ale aj úžasný minoritný kostol na námestí Dobó István Tér. Úzke uličky historického centra mesta nabádajú k bezcieľnemu blúdeniu a veľké množstvo miestnych reštaurácií, kaviarní, vínnych pivníc zase lákajú na posedenie.

Popoludní sa presunieme ešte o kúsok ďalej na východ, do mestečka a poťažmo rovnomenného regiónu Tokaj. Táto veľmi známa vinárska oblasť sa rozprestiera na približne 12 tisícoch hektároch pôdy, 90 percent plochy sa nachádza práve v severovýchodnom Maďarsku. Tunajšie víno má zlatú až jantárovú farbu s veľmi výraznou chuťou, iné podobné na svete nenájdete.

Spoločne nás čaká okrem iného prehliadka jedného z miestnych vinárstiev, nebude chýbať ani ochutnávka. Večer potom navštívime niektorú z tunajších vyhlásených reštaurácií, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na špeciality zo sladkovodných rýb. Dáme si sumca z rieky Tisy, úhora z Bodrogu alebo halászlé z riadne vypaseného kapríka a zapijeme to jedným z najlepších európskych vín.

Prejazd na ubytovanie v Tokaji.

4. DEŇ | Nedeľa 14. júna
Pred návratom do SR ešte navštívime prihraničná mesto Ráb (Győr) a pozrieme si historické centrum s barokovými palácmi, kostolmi a majestátne radnicou.

Po raňajkách sa vydáme späť k domovu a cestou sa zastavíme v meste Győr (Ráb), ktoré leží len 40 kilometrov od slovenských hraníc. Centrum mesta sa rozkladá okolo nábreží a je plné barokových palácov a kostolov, ulice prekypujú barmi a kaviarňami, ľuďmi sa to tu len tak hemží. Pri prechádzke mestom uvidíme najmä Biskupský palác s Lapidáriom, priľahlou katedrálov, niekoľko zaujímavých kostolov a tiež majestátnu budovu radnice.

Po pauze na obed a občerstvenia sa vydáme späť do SR.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Časy príchodu a odchodu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zrazu.

Sprievodca nevykonáva klientmi vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky.


Čo už máte v cene?

 • doprava autobusom
 • 3x ubytovanie v 3 * hoteli
 • 3x raňajky
 • sprievodca
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • cestovné poistenie
 • vstupné do pamiatok
 • požiadavku na konkrétne usadenie v autobuse: 9 € / osoba
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 93 €

Kde budete ubytovaní?

 • ubytovanie je v jednolôžkových, dvojlôžkových a trojlôžkových izbách
 • izby majú vlastné sociálne zariadenie, na hoteli je zadarmo WiFi

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli sú podávané formou bufetu
 • počas dňa bude možné zakúpiť jedlo na miestach s možnosťou občerstvenia

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 12,80 € (2,13 € / deň / osoba)

Teraz zaplatíte len 50% z ceny a doplatok do 10. 5.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1