Budapešť pre rodičov a deti + PRÁZDNINY NA BALATONE


Predstavenie

Názov:Budapešť pre rodičov a deti + PRÁZDNINY NA BALATONETyp zájazdu:Poznávací
Krajina:MaďarskoSpôsob dopravy:Autobus

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
26722 18. 7. - 21. 7. 2019 (4 dni) Autobus 274,00 € Rezervovať

To najzaujímavejšie z maďarskej metropoly a báječné prázdniny pre deti na legendárnom Balatone? Objavte s kresleným chalanom Vašíkom tajuplné príbehy, ktoré sa zapísali do dejín mesta Budapešť a prežite spoločné dobrodružstvo plné zábavy. Získate cestovateľský denník, prejdete sa tajomným labyrintom, prejdete parníkom a ochutnáte pravý marcipán. So sprievodcom, ktorý je s deťmi jedna ruka!

Autobusom z Bratislavy

Informácie o odchode
Miesto vyzdvihovania: Čerpacia stanica OMV, Lamač D2, Bratislava

Dĺžka zájazdu  |  4 dni
Ubytovanie  |  3* Hotel
Strava  |  Raňajky
Veľkosť skupiny  |  Do 40 osôb
Sprievodca  |  Po celý zájazd (v českom alebo slovenskom jazyku)


Program zájazdu

1. DEŇ | Štvrtok 18. júla
Dnes bude zoznamovací deň. Stretneme sa prvýkrát s ilustrovaným chlapcom Vašíkom, pani sprievodkyňou, cestovateľským denníkom, pánmi šoférmi aj s Maďarmi. A tiež s krásami Budapešti a zmrzlinou v tvare ruže!

V ranných hodinách odjazd z Bratislavy autobusom Radynacestu. Príchod do Budapešti popoludní.

Po ubytovaní a krátkom odpočinku spoločne vyrazíme do centra maďarskej metropoly. Našou prvou zastávkou bude bájna Citadela na Gellértovom vrchu. Odtiaľ si prvýkrát mesto prezrieme ako na dlani.

Potom nás bude čakať jedna z dominánt mesta, bazilika sv. Štefana. Stavbu baziliky sprevádzal rad nešťastných príhod, dozvieme sa okrem iného prečo je v kaplnke vystavená zázračná paža a užijeme si 364 schodov cestou na kopulu. Za odmenu si potom môžeme dať v cukrárni vedľa baziliky výbornú zmrzlinu v tvare kvetu ruže.

Po zmrzlinovom osvieženie sa presunieme na druhý breh Dunaja, na Hradný vrch. K budínskému Kráľovskému palácu vyjdeme unikátnou historickou lanovkou. Jej sklon má viac ako 40 stupňov a po výstupe z kabíny nás privíta Turul, maďarský mytologický tvor a štátny symbol.

Potom sa prejdeme do centrálnej časti, pozrieme sa na monumentálny Matyášov chrám, v ktorom sú uložené kópie korunovačných klenotov, aj na symbol mesta, Rybársku baštu.

V závislosti na čase a chuti môžeme preskúmať aj podzemie, kde bola v jaskyni vybudovaná za 2. svetovej vojny vojenská nemocnica, alebo prejdeme neďaleký strašidelný labyrint pod Budinským hradom.

Návrat na hotel spoločne.

2. DEŇ | Piatok 19. júla
Druhý deň sa vydáme na nábreží s topánkami, mosty, levy a najrôznejšími dobrotami. Ten, kto si trúfne, skúsi na chvíľu riadiť dopravu vo veľkomeste a nakoniec ... áno, Balaton!

Po raňajkách vyrazíme poznávať druhý breh Budapešti. Na nábreží si pozrieme jedinečný pamätník obetiam nacistických masakrov, ktorý sa skladá zo šesťdesiatich párov topánok vyrobených zo železa. Prezrieme si aj skoro 300 metrov dlhú neogotickú budovu maďarského parlamentu.

Pozdĺž nábreží dôjdeme až k jednému z najkrajších mostov v Európe. Reťazový most s názvom Széchenyi Lánchíd je najstarším mostom v meste, bol postavený v druhej polovici 19. storočia a pomenovaný bol po najslávnejším maďarskom politikovi Istvánovi Széchenyi. Na každej strane mosta strážia vstup dva mohutnie kamenní levy.

Pokračovať budeme okolo fascinujúcej slávnej budovy Opery až do múzea Miniversum, v ktorom uvidíme slávne stanice a vlaky v zmenšenej mierke. Návštevníci sa tu môžu na atrakciách sami podieľať, a tak si deti môžu vyskúšať riadenie dopravy, ovládanie svetiel a zvukov a zároveň si pozrieť Maďarsko v malom meradle.

Na obed a voľno k nákupom sa presunieme do tzv. Veľkej tržnice (Vásárcsarnok). Unikátna budova má fantastickú oceľovú konštrukciu, jedno podzemné a dve nadzemné poschodia a cez stovku obchodov a stánkov s jedlom a všemožnými maďarskými surovinami.

Popoludní sa vydáme na juhozápad Maďarska, našou cieľovou destináciou bude jazero Balaton. Prídeme do mestečka Szántód, kde sa nalodíme na trajekt a necháme sa previezť na druhú stranu jazera, do mestečka Tihany. Tu si urobíme krátku pauzu na občerstvenie a prvé zoznámenie s Balatonom.

V podvečer dorazíme do mesta Keszthely, centrá letného diania a zábavy na Balatone. Individuálne voľno môžete využiť k prechádzke po nábreží, občerstveniu alebo večernému kúpaniu a zábave na vode. Večer odchod na ubytovanie.

3. DEŇ | Sobota 20. júla
Tento deň bude patriť mestečkám okolo Balatonu a ich zrúcaninám, jaskyniam i zoologickej záhrade. Niekto sa zvezie na Morskej panne a iný sa vyváľajú na tunajšej pláži.

Po raňajkách sa vyhliadkovou jazdou pozdĺž severného brehu Balatonu vydáme do Szigligetu, mesta s najväčšou koncentráciou domov s trstinovou strechou, kde navštívime tunajšiu dominantu - zrúcaninu rovnomenného hradu.

Potom autobusom Radynacestu prejdeme do Tapolca a navštívime unikátnu podzemnú jazernú jaskyňu Tavasbarlang, čiastočne zaplavenú priezračne čistou vodou, v ktorej nás čaká dobrodružná plavba lodičkou. Veslovať budeme sami.

Po krátkej pauze spojenou s občerstvením navštívime Afrika Múzeum v obci Balatonederics - malú zoologickú záhradu, v ktorej sa stretneme okrem iného s ťavami, byvolmi či zebrami.

Popoludní strávime pri "Maďarskom mori" Balatone. Záujemcovia si môžu užiť vyhliadkovú jazdu kolesovým parníkom. Ide o repliku historickej lodi pomenovanej "Morská panna". Užijeme si letné kúpanie v jazere, vodné športy aj šantenie na pláži. K príjemnej prechádzke láka tunajšie mólo, park a pešia zóna plná obchodíkov s typickým miestnym občerstvením aj suvenírmi.

4. DEŇ | Nedeľa 21. júla
Každé dobrodružstvo má svoj začiatok, ale aj koniec. Vašík sa s nami dnes rozlúči a vy si domov okrem zážitkov, nových vedomostí a svojho cestovateľského denníka, odveziete aj tajuplný poklad ... Naša cestovateľská misia je v cieli. A za odmenu ešte marcipán a legendárny Győr!

Po raňajkách nás čaká jeden z najkrajších maďarských zámkov, barokový palác Festetics. Počas budovania paláca sa plány niekoľkokrát zmenili a stavba je tak trikrát väčšia, než bolo pôvodne zamýšľané. Úžasné interiéry dopĺňajú aj rozprávkové záhrady, v ktorých sa báječne odpočíva.

Spoločne tiež navštívime neďalekú cukráreň, kde si vychutnáme kávu a niečo sladké pod zub. Súčasťou cukrárne je tiež malé Múzeum marcipánu, v ktorom nájdete vystavené všelijaké marcipánové výtvory od dinosaurov, cez knihy až po kópie slávnych budov.

Okolo poludnia sa vydáme späť do SR a ČR, cestou si ale urobíme ešte jednu zastávku v meste Ráb (Győr), ktoré leží len 40 kilometrov od slovenských hraníc. Malebné centrum mesta sa rozkladá okolo nábreží a je plné barokových palácov a kostolov, ulice prekypujú barmi a kaviarňami, ľuďmi sa to tu len tak hemží. Pri prechádzke mestom uvidíme najmä Biskupský palác s Lapidária, priľahlou katedrálu, niekoľko zaujímavých kostolov a tiež majestátne budovu radnice. Odpočívať môžeme aj v mestských kúpeľoch.

V popoludňajších hodinách odchod späť do SR.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Časy príchodu a odchodu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zrazu.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky.


Čo už máte v cene?

 • doprava autobusom Radynacestu
 • 3x ubytovanie v 3 * hoteli
 • 3x raňajky
 • darček pre malých cestovateľov
 • sprievodca
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahrňuje?

 • cestovné poistenie
 • vstupné do pamiatok
 • požiadavku na konkrétne usadenie v autobuse (8 € / osoba)

Kde budete ubytovaní?

 • ubytovanie je v jednolôžkových, dvojlôžkových a trojlôžkových izbách
 • izby majú vlastné sociálne zariadenie, na hoteli je zadarmo WiFi

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli sú podávané formou bufetu
 • počas dňa bude možné zakúpiť jedlo na miestach s možnosťou občerstvenia

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 13,20 € (3,30 € / deň / osoba)

Teraz zaplaťte len 131 € a doplatok do 17. 6.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1