Krásy francúzskej riviéry


Predstavenie

Názov:Krásy francúzskej riviéryTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:FrancúzskoSpôsob dopravy:Autobusom

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
17102 27. 9. - 3. 10. 2017 (7 dní) Autobusom 330,00 € Rezervovať

Súčasťou poznávacieho zájazdu za krásami Francúzskej riviéry, známej ako Côte d'Azur a rozkladajúcej sa medzi pobrežnými mestami Menton (blízko talianskych hraníc) a Cassese (20 km juhovýchodne od Marseille), je nielen návšteva a prehliadka miest Monaco, Monte Carlo, St. Tropez, Port Grimaud, Cannes a Nice, ale tiež Verdonského kaňonu (Grand canyon du Verdon), ako jedného z najhlbších kaňonov Európy, nachádzajúceho sa v Provence; ale aj mnoho ďalších krásnych miest tejto lokality.

Miesto odchodu autobusu z Bratislavy
Parkovisko na Trnavskom mýte (Dom odborov - Istropolis)


Program zájazdu

(1. DEŇ) Streda 27. septembra
Odchod z Bratislavy o 15.00 hod. Tranzit cez Rakúsko, Taliansko do Francúzska. Nočná jazda.

(2. DEŇ) Štvrtok 28. septembra
V ranných hodinách príchod do Monaca. Prehliadka: Monaco mesto, katedrála, vyhliadky od kniežacieho paláca, Oceánografické múzeum. Prechod cez prístav v La Condamine do Monte Carla - kasíno, japonská záhrada. Možnosť kúpania sa na verejnej pláži v Monte-Carle. Podvečer pokračovanie k hotelu so zastávkou v horskej dedinke Èze s nádherným panoramatickým výhľadom na celú riviéru a návštevou jej známej botanickej záhrady s množstvom kvetov, sukulentov a sôch žien. Ubytovanie.

(3. DEŇ) Piatok 29. septembra
Po raňajkách návšteva historickej dedinky Tourrettes-sur-Loup, známej svojimi stredovekými hradbami a románskymi stavbami. Mesto umelcov a fialiek, záhony ktorých na jar zaplavujú celé okolie. Pokračovanie návštevou malého mestečka s kamennými ulicami, typickej stredovekej pevnosti na skale Saint-Paul-de-Vence, známe aj ako mesto umelcov a nádherných galérií. Popoludní presun do mesta Cannes, presláveného filmovým festivalom, promenádou Croisette, návšteva hradného vŕšku, prehliadka mesta a voľný program s možnosťou kúpania.

(4. DEŇ) Sobota 30. septembra
Po raňajkách odchod do mesta Grasse, ktoré je považované už od 16. storočia za centrum parfumov a kozmetiky. Návšteva známeho výrobcu kozmetiky Fragonard s možnosťou nákupu za továrenské ceny. Pokračovanie do kaňonu Verdon patriaceho medzi najkrajšie prírodné scenérie v Európe. Na niektorých miestach dosahujú skalné bralá hĺbku až 700 m. Romantická cesta nás zavedie nádhernými vyhliadkovými bodmi k dedinke Moustiers-Sainte-Marie, ležiacej medzi dvoma skalnatými bralami spojenými dlhou reťazou so zlatou hviezdou visiacou nad mestom. Mesto je preslávené od 17. storočia výrobou jemnej keramiky. Dominantou je známa pútnická kaplnka Notre-Dame de Beauvoir, ku ktorej vedú kamenné schody ponad mesto.

(5. DEŇ) Nedeľa 1. októbra
Po raňajkách odchod do Saint Tropez, mestečka presláveného žandármi v podaní legendárneho Luis de Funes. Prehliadka prístavu a mesta. Presun do mestečka Ramatuelle ležiaceho na výbežku kopca Paillas a s výhľadom na záliv Pampelonne. Na miestnom cintoríne odpočíva legenda strieborného plátna Gérard Phillipe. Po prehliadke presun do malebného Port Grimaud, nazývané aj provensálskými Benátkami, v ktorom väčšinu ulíc tvoria vodné kanály. Plavba loďou kanálmi a voľný program s možnosťou kúpania na pieskovej pláži. Podvečer presun na ubytovanie.

(6. DEŇ) Pondelok 2. októbra
Po raňajkách odchod do mesta Nice, perly francúzskej Riviéry. Prehliadka mesta, výstup na hradný vŕšok, výhľady na prístav a celú Promenade des Anglais. Voľný program s možnosťou pobytu pri mori a kúpania. Vo večerných hodinách odchod z Francúzska.

(7. DEŇ) Utorok 3. októbra
Nočná jazda. Príchod do Bratislavy v popoludňajších hodinách.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Časy príchodu a odchodu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zrazu.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.


Čo už máte v cene?

 • doprava autobusom
 • 4x hotelové ubytovanie v 2* alebo 3* hoteli v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom
 • 4x raňajky
 • poplatky za vstup autobusu do miest Monaca a St. Paul de Vence
 • prehliadky miest podľa programu bez vstupov
 • odborný výklad kvalifikovaného sprievodcu (mimo voľný program v meste)
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • cestovné poistenie v cene 12,80 € / osoba
 • vstupné počas prehliadok (cca 35 € / osoba)
 • požiadavka na konkrétne miesto v autobuse (8 € / osoba)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 135 €

Kde budete ubytovaní?

 • pekný 2 * alebo 3* v blízkosti Cannes
 • izby sú menšie s vlastným soc. zariadením na izbe, denne upratané

Ako je to s jedlom?

 • kontinentálne raňajky (bageta, maslo, džem, káva, čaj)

Podrobnosti

Pasové a vízové povinnosti

Občan SR môže vstupovať a zdržiavať na území Francúzska bez zvláštnych obmedzení, a to iba na základe platného cestovného dokladu alebo preukazu totožnosti. Občiansky preukaz je chápaný ako cestovný doklad iba pre jeho držiteľa, nie pre dieťa v ňom zapísané. Je nevyhnutné, aby dieťa, ktoré cestuje spoločne s rodičom, bolo vybavené svojim vlastným cestovným dokladom.

Pre prípad straty so sebou odporúčame vziať cestovný pas aj občiansky preukaz. Doklady majte na oddelených miestach.

Zdravotné podmienky


Pre Čechov a Slovákov, ako občanov Európskej únie, platia rovnaké zdravotné povinnosti ako pre obyvateľov navštívenej krajiny (v rámci EÚ). Napríklad platba lekárskych úkonov či inej zdravotnej starostlivosť.

Pred cestou odporúčame uzatvoriť cestovné poistenie, ktoré vám zaistí zdravotnícku starostlivosť za podmienok ako v Českej republike alebo na Slovensku. Napríklad po návrate z cudziny, vám zdravotná poisťovňa preplatí výdavky spojené s využitím zdravotnej starostlivosti v cudzom štáte.

Preukaz zdravotného poistenia majte vždy pri sebe, po celú dobu pobytu.


Teraz zaplaťte len 165 € a doplatok do 27. 8.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1