Londýn pre rodičov a deti


Predstavenie

Názov:Londýn pre rodičov a detiTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:Anglicko / Veľká BritániaSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25107 10. 8. - 13. 8. 2017 (4 dni) Letecky 423,00 € Rezervovať

Eurovíkend so sprievodcom plný zaujímavostí nielen pre vaše deti. Spoznáte to najlepšie z Londýna a navyše navštívite Múzeum prírody a vedy, vyhliadkové koleso London Eye, Múzeum voskových figurín či kráľovskú pevnosť Tower of London. Užijete si jazdu dvojposchodovým autobusom aj plavbu po Temži. Pripravte deťom výnimočný zážitok a spoznajte s nimi Londýn!

Letecky z Bratislavy

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené v pokynoch!


Program zájazdu

(1. DEŇ) Štvrtok 10. augusta
Odlet z Bratislavy bude v ranných hodinách, po prílete do Londýna sa presunieme zaisteným autobusom do hotela, kde sa ubytujeme.

Po menšom odpočinku prejdeme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prezrieme si námestia Trafalgar Square, na ktorom nájdeme slávny Nelsonov stĺp, ďalej uvidíme Piccadilly Circus, Čínsku štvrť a deň môžeme zakončiť v SOHO.

Večer sa vrátime spoločne alebo individuálne na hotel.

(2. DEŇ) Piatok 11. augusta
Ráno sa po raňajkách presunieme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Vydáme sa do časti Westminster. Spoločne navštívime Horse Guards, Downing Street, kde sa nachádza oficiálna adresa britského premiéra, Houses of Parliament so známou hodinovou vežou Big Ben, Westminster Abbey a sídlo britskej kráľovnej Buckingham Palace.

Potom navštívime (pre vopred objednaných záujemcov) svetoznáme múzeum voskových figurín Múzeum Madame Tussaud's, kde sa osobne stretneme tvárou v tvár známym osobnostiam súčasnosti i minulosti.

Navštívime (pre vopred objednaných záujemcov) tajomný podmorský svet Sealife. Londýnske podmorské akvárium je jedno z najväčších akvárií v Európe. Môžeme tu vidieť veľa podmorských živočíchov (žraloky, raje, murény, tučniaky a ďalšie).

Pre záujemcov možnosť tiež zabezpečenia vstupeniek na muzikál Mamma Mia! (Informujte sa v CK).

Návrat na hotel v podvečerných hodinách.

(3. DEŇ) Sobota 12. augusta
Ráno sa presunieme metrom alebo prímestským vlakom k Prírodovednému a Vedeckému múzeu (vstupné zadarmo).

Ďalej sa môžeme tešiť na prehliadky južného nábrežie rieky Temža a častí City a Southwark. Čaká nás: St. Paul's Cathedral, Shakespearovo divadlo The Globe, Tate Modern a Millenium Bridge.

Potom sa presunieme k slávnemu palácu a pevnosti jej veličenstva, Tower of London, a najslávnejšiemu zdvíhacieho mostu Tower Bridge. K vyhliadkovému kolesu London Eye (pre vopred objednaných záujemcov) doplávame loďou po rieke Temži.

Nakoniec sa prejdete známym červeným autobusom Double Decker.

Návrat na hotel spoločne alebo individuálne v podvečerných hodinách.

(4. DEŇ) Nedeľa 13. augusta
V dopoludňajších alebo popoludňajších hodinách sa objednaným transferom presunieme od hotela na letisko. Prílet do Bratislavy bude v popoludňajších či večerných hodinách podľa časov leteckých spoločností.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

» Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Londýn - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínové batožina podľa pravidiel pre prepravu batožiny pozri nižšie)
 • transfer letisko - (Londýn (hotel) - letisko
 • 3x ubytovanie v Londýne v hoteli 3 * v 2lôžkových izbách, popr. 3 lôžkových
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny (viď. nižšie)
 • cestovné poistenie
 • presuny v Londýne miestnou dopravou - doubledecker, metro, vlak, plavba loďou po Temži: 45 GBP / celý pobyt (deti do 15 rokov 20 GBP / celý pobyt)
 • odporúčané vreckové 150 GBP (vrátane dopravného)
 • vstupné na mieste
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 78 €

Kde budete ubytovaní?

 • hotel 3 * s ľahkým prístupom do centra Londýna
 • na izbách je k dispozícii varná kanvica + čaj a káva zdarma (podľa typu hotela)
 • na izbách sú k dispozícii uteráky, mydlo a sušič vlasov (podľa typu hotela)

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli formou bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Londýna bude možné zakúpiť jedlo na niektoré z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť navštíviť niektorú z reštaurácií alebo občerstvenia

Podmienky pre prepravu batožín

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabínová batožina s max. 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určené na prepravu na palube lietadla) +  malú batožinu  s max. 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 77 €  - odbavovaná batožina s max. hmotnosťou do 15 kg
 • Batožina za príplatok 96 €  - odbavovaná batožina s max. hmotnosťou do 20 kg
 • NÁŠ TIP:  Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj len s príručnou batožinou možno cestovať "naľahko". Pozor však na rozmerové limity.

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným voľným programom:

 • >London Eye: dospelý 37 €, dieťa 29 €
 • >Museum Madame Tussaud's: dospelý 40 €, dieťa 35 €
 • >Sealife - akvárium: dospelý 32 €, dieťa 23 €

Cestovné poistenie

 • EASY (1,40 € / deň / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (2,30 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Prírodovedné múzeum

Múzeum obsahuje asi 70 miliónov predmetov, ktoré sú rozdelené do piatich hlavných kolekcií - botanika, entomológia, mineralógia, paleontológia a zoológia. Múzeum je známe zbierkou kostier dinosaurov, predovšetkým kostrou diplodokom, ktorá tvorí výraznú dominantu pri vstupe do múzea. Expozícia múzea sa snaží priblížiť tradičné a základné témy, ako sú napríklad ekológie a vznik našej planéty alebo pôvod druhov a vývoj človeka. Na všetky tieto otázky múzeum zodpovedá nielen pomocou tradičných exponátov, ale tiež najnovšie technológie a interaktívnymi metódami. Novou časťou je Darwinovo centrum.

Múzeum vedy

Zbierky múzea obsahujú viac ako 300 000 predmetov vrátane tak známych exponátov ako je Stephensonova prvá parná lokomotíva, Puffing Billy (iná historická lokomotíva) prvý tryskový motor, prvý model DNA, zachované historické parné stroje alebo funkčné exponát diferenčného počítača. Kolekcia múzea tiež obsahuje zbierky Henryho Wellcoma zamerané na medicínu.

Science Museum obsahuje mnoho výstavných sál. Napr. Power obsahuje známe parné stroje rôznych typov. Space je historický výstavná sála vyplnený raketami (napríklad raketa Black Arrow a model prvej britskej družice Prospero X-3) a ďalšími exponátmi zameranými na dobývanie vesmíru a prínosy, ktoré tieto činnosti priniesli ľudstvu (napríklad telekomunikácie). Making the Modern World je relatívne nová expozícia múzea, v ktorej sú umiestnené najznámejšie exponáty - Stephensonova parná lokomotíva, pristávací modul kozmickej lode Apollo - chronologicky zobrazujúci úspechy technologického vývoja. Flight obsahuje veľké množstvo rozmerných exponátov lietadiel, vrtuľníkov, motorov lietadiel a priečny prierez lietadlom Boeing 747. Všetko v skutočnom merítku.


Môžete zaplatiť teraz len 212 € a doplatok do 10. 7.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1