Paríž + VERSAILLES 55+


Predstavenie

Názov:Paríž + VERSAILLES 55+Typ zájazdu:Poznávací
Krajina:FrancúzskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
26541 12. 10. - 15. 10. 2019 (4 dni) Letecky 571,00 € Rezervovať

Nezabudnuteľný eurovíkend so sprievodcom nielen pre starších 55 rokov, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Paríža aj zámku vo Versailles a nemusíte sa o nič starať. Náš sprievodca s vami bude od odletu do návratu a zariadi všetko. V príjemnej atmosfére si vychutnáte romantiku francúzskej metropoly. Užite si s nami "neskoré leto" života a spoznajte Paríž bez starostí!

Letecky z Bratislavy
Časy letov budú upresnené pred odletom alebo v pokynoch.

Dĺžka zájazdu  |  4 dni
Ubytovanie  |  3* Hotel v Paríži
Strava  |  Raňajky
Veľkosť skupiny  |  Do 20 osôb
Sprievodca  |  Po celý zájazd (v českom alebo slovenskom jazyku)


Program zájazdu

1. DEŇ | Sobota 12. októbra
Podľa letových poriadkov odlet do Paríža, presun na hotel a ubytovanie.

Odlet z Bratislavy, po prílete do Paríža transfer autobusom do hotela, ubytovanie.

2. DEŇ | Nedeľa 13. októbra
Prehliadka najslávnejších pamiatok mesta, návšteva Eiffelovej veže a prehliadka jedinečných zbierok v Louvri, večerná plavba po Seine.

Po raňajkách budeme pokračovať v prehliadke mesta. Deň zahájime návštevou najväčšej dominanty Paríža – Eiffelovej veže, z jej vrcholu nás bude čakať nádherný výhľad. Prechádzkou po Martových poliach prídeme k budovám Vojenskej akadémieInvalidovne. Tu môžete navštíviť tri rôzne múzea vojenstva, pokloniť sa u hrobky Napoleona Bonaparte, načerpať energiu v priľahlom parku alebo si dať obed v miestnom bistre.

Po obede sa presunieme do Tuilerijských záhrad, na ktoré naväzuje jedno z najväčších múzeí sveta – Louvre. Okrem neho môžete navštíviť blízke múzeá Orangerie alebo Orsay. Popoludní môžete stráviť tiež prechádzkou od revolučného námestia Place de la Concorde až na legendárny bulvár Champs-Elysées.

Večer si užijeme romantickú plavbu po Seine. Z paluby lode sa ponúka nevšedný pohľad na väčšinu parížskych pamiatok, vrátane Eiffelovej veže.

Návrat na hotel vo večerných hodinách spoločne, alebo individuálne.

3. DEŇ | Pondelok 14. októbra
Celodenná návšteva mestečka Versailles, prehliadka miestnych trhov, zámockých záhrad i samotného zámku, večerná prechádzka Montmartrom.

Po raňajkách sa presunieme do rozsiahleho zámockého areálu Versailles blízko Paríža, ktorý bol po niekoľko storočí sídlom francúzskych kráľov a politickým centrom zeme. Vedľa samotného zámku si vychutnáme hudobné predstavenie a hru fontán v zámockej záhrade a uvidíme miesta, kam panovník utekal pred dvorom a starosťami (Malý Trianon, Velký Trianon a idylická dedinka Marie Antoinetty). Pre pohodlnejšiu a výhodnejšiu prehliadku zámku, záhrad a trianon vám náš sprievodca rád zaistí tzv. Versailleský pas, vďaka ktorému sa vyhnete nepríjemným radám a naviac ušetríte! Naším tipom je potom návšteva miestneho trhu, po ktorom si môžete v záhradách urobiť príjemný piknik.

Večer sa spoločne vydáme na umelecký vrch Montmartrek belostnej bazilike Sacré-Coeur vyjdeme pohodlne lanovkou. Na malebnom námestí maliarov Place de Tertre si môžete zakúpiť krásny suvenír, alebo si vychutnať výbornú večeru v jednej z mnohých reštaurácií. Cestou späť sa krivolakými uličkami dostaneme až k legendárnemu kabaretu Moulin Rouge.

4. DEŇ | Utorok 15. októbra
Prehliadka štvrti intelektuálov - Latinskej štvrti a podľa letových poriadkov odlet späť do Bratislavy.

Po raňajkách sa vydáme na prochádzku Latinskou štvrťou, uvidíme Panthéon, kde odpočívajú najvýznamnejšie francúzske osobnostibudovy univerzity Sorbonny či múzeum stredoveku v Palais de Cluny. Z Latinskej štvrti sa potom dostaneme až do srdca Paríža, na ostrov Cité. Dominantou ostrova na Seine a taktiež celého mesta je bezpochyby katedrála Nôtre-Dame, kde si na záver zájazdu vychutnáme pohár niektorého typicky francúzskeho moku.

V popoludňajších hodinách odchod s objednaným transferom na letisko, návrat do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

U zájazdov do zahraničia je prvý a posledný deň určený predovšetkým na zabezpečenie dopravy, transferov a ubytovania. Program v tieto dni môže byť prispôsobený letovým poriadkom a iným okolnostiam.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Vstupné na mieste:

 • Eiffelova veža: 3. poschodie 25 €
 • Invalidovňa: 11 €
 • Versailles: 27 € (zámok + záhrady + hry fontán + Veľký a Malý Trianon + dedinka Márie Antoinetty)

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné povinnosti


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Paríž - Bratislava so všetkými poplatkami
 • malú príručnú batožinu podľa podmienok leteckej spoločnosti
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • 3x ubytovanie v Paríži v 3 * hoteli
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • odbavovanú batožinu za príplatok (viď nižšie)
 • MHD v Paríži (17 EUR) + vlak do Versailles (6 EUR)
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • vstupné do pamiatok
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 104 €

Kde budete ubytovaní?

 • Atypik hotel v Paríži, v blízkosti metra (časový dojazd do centra Paríža cca 30 minút)
 • ubytovanie je v menších izbách s vlastným soc. zariadením, Wi-Fi, TV

Ako je to s jedlom?

 • v hoteli sú podávané kontinentálne raňajky (bageta, croissant, maslo, džem, čaj, káva)
 • počas dňa bude možné zakúpiť jedlo na miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť individuálneho stravovania v miestnych reštauráciách

Podmienky na prepravu batožiny

Batožina v cene zájazdu - kabínová batožina o max. rozmeroch 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm, (túto batožinu nebudete mať so sebou na palube)

Batožina v cene zájadzu - odbavovaná batožina o max. 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg

Batožina za príplatok 95 € - odbavovaná batožina s max. hmotnosťou do 20 kg

Tieto ceny batožiny sú garantované pri objednaní do 30tich dní pred uskutočnením zájazdu, ak sa rozhodnete objednať batožinu neskôr, cena sa bude odvíjať od aktuálnych cien leteckých spoločností (pre viac informácií kontaktujte CK).


Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Louvre: dospelý 24 €
 • Moulin Rouge: dospelý 142 €

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 13,20 € (3,30 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Chateau de Versailles

Zámok Versailles je najväčším a najslávnejším zámkom Francúzska. Leží 21 km juhozápadne od Paríža a v 17. storočí ho dal postaviť Ľudovít XIV., Kráľ slnka, a ako je vidieť svedčil o jeho záľube v prepychových veciach. Interiéry zámku, ktoré zahrňujúceho 700 miestností s 2 153 oknami, sú zdobené zlátením, mramory, freskami, kamennými reliéfmi, striebrom, zamatom, pozláteným nábytkom a rezbami, ktoré často čerpali z mytologických námetov. Vskutku prepychová je Zrkadlová sieň. Tento 75 metrov dlhý plesový sál so 17 zrkadlami na jednej strane a 17 oblúkovými oknami s výhľadom do záhrad na protiľahlej strane predstavuje vrchol tunajšie architektúry. Zámocké záhrady s typickými geometrickými terasami a cestami sa stromoradím zdobia bronzové, mramorové aj olovené sochy. Ľudovít XIV. nechal v záhradách vybudovať kanály a usporiadal na nich vodné slávnosti. Obdivovať môžete 50 fontán a 620 vodotryskov. Ak chcete spoznať Paríž, tak návštevu Versailles by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.


Teraz zaplaťte len 269 € a doplatok do 11. 9.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1