Paríž + VERSAILLES


Predstavenie

Názov:Paríž + VERSAILLESTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:FrancúzskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
26539 7. 9. - 10. 9. 2019 (4 dni) Letecky 564,00 € Rezervovať

Nezabudnuteľný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Paríža a navštívite najslávnejší zámok vo Versailles. Paríž ako na dlani si vychutnáte z Eiffelovej veže a môžete si užiť večernú plavbu po Seine. Vydajte sa s nami nasať atmosféru francúzskej histórie, umenia, gurmánskych pochutín, módy i vône parfumov a spoznajte Paríž!

Letecky z Bratislavy
Časy letov budú upresnené pred odletom alebo v pokynoch.

Dĺžka zájazdu  |  4 dni
Ubytovanie  |  Hotel 3* v Paríži
Strava  |  Raňajky
Veľkosť skupiny  |  Do 20 osôb
Sprievodca  |  Po celý zájazd (v českom jazyku)


Program zájazdu

1. DEŇ | Sobota 7. septembra
Podľa letových poriadkov odletu z Bratislavy, presun na hotel a ubytovanie.

Odlet z Bratislavy vo večerných hodináchpo prílete do Paríža transfer autobusom do hotela, ubytovanie. 

2. DEŇ | Nedeľa 8. septembra
Návšteva záhrad a zámku vo Versailles, večerná prechádzka malebnými uličkami štvrti Montmartre.

Po raňajkách sa presunieme do rozsiahleho zámockého areálu Versailles neďaleko Paríža, ktorý bol po niekoľko storočí sídlom francúzskych kráľov a politickým centrom krajiny. Vedľa samotného zámku si vychutnáme krásy zámockej záhrady a uvidíme miesta, kam panovník utekal pred dvorom a starosťami (Malý Trianon, Veľký Trianon a idylická dedinka Márie Antoinetty).

Večer budeme v umeleckej štvrti Montmartre s malebným námestím maliarov Place de Tertre. Belostná bazilika Sacre-Coeur poskytuje nádherný výhľad na Paríž i príjemné miesto k odpočinku. Pri prechádzke romantickými uličkami tejto štvrti uvidíme aj slávny kabaret Moulin Rouge. Návrat na hotel so sprievodcom alebo individuálne.

3. DEŇ | Pondelok 9. septembra
Deň v znamení poznávania klenotov mesta - Eiffelovej veže, Invalidovne a katedrály Notre Dame, večerné plavba po Seine.

Po raňajkách budeme pokračovať v prehliadke mesta. Deň zahájime návštevou najväčšej dominanty Paríža - Eiffelovej veže, z ktorej vrcholu nás bude čakať nádherný výhľad. Prechádzkou po Martových poliach dôjdeme k budovám Vojenské akadémie a Invalidovne, teda miestam spojeným s osobnosťou cisára Napoleona I. Po najkrajšom parížskom moste Alexandra III. a najznámejším parížskom bulvári Champs-Élysées sa dostaneme až na námestí Svornosti (Place de la Concorde), kde bola za francúzskej revolúcie umiestnená obávaná gilotína.

V samom historickom jadre Paríža si pozrieme fascinujúci gotický chrám Notre-Dame, preslávený románom Victora Huga "Zvonár u Matky Božej v Paríži", uvidíme stredoveký palác a väzenie La Conciergerie a klenot gotickej architektúry kaplnku Sainte-Chapelle, ukrytú v areáli dnešného Justičného paláca. Okolo budovy parížskej radnice dôjdeme k Centru G. Pompidou, ktorého nezvyčajná architektúra vyvoláva značné rozpaky.

Vo večerných hodinách si užijeme romantickú plavbu po Seine. Z paluby lode sa ponúka nevšedný pohľad na väčšinu parížskych pamiatok vrátane Eiffelovej veže. Návrat na hotel vo večerných hodinách so sprievodcom alebo individuálne.

4. DEŇ | Utorok 10. septembra
V závislosti na letových poriadkoch prehliadka Latinskej štvrti, mekky všetkých intelektuálov, návrat späť do Bratislavy.

Po raňajkách v hoteli prejazd metrom do centra Paríža ku kostolu Saint-Sulpice, známemu tzv. Pásom ruže z knihy Da Vinciho kód. Cez rozkvitnuté Luxemburské záhrady so sídlom francúzskeho senátu sa dostaneme do Latinskej štvrti, ktorá nás očarí svojou atmosférou i historickými budovami. Uvidíme tu slávnu univerzitu Sorbonne, Clunyjský palác či pozostatky antických kúpeľov. Významnou dominantou tejto štvrti je národný pamätník Pantheon s hrobkami slávnych francúzskych osobností (sú tu pochovaní napr. Voltaire, Alexandre Dumas alebo Victor Hugo).

V popoludňajších hodinách transfer na letisko a odlet späť do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

U zájazdov do zahraničia je prvý a posledný deň určený predovšetkým na zabezpečenie dopravy, transferov a ubytovania. Program v tieto dni môže byť prispôsobený letovým poriadkom a iným okolnostiam.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Vstupné na mieste:

 • Eiffelova veža: 3. poschodie 25 €
 • Invalidovňa: 11 €
 • Versailles: 27 € (zámok + záhrady + hry fontán + Veľký a Malý Trianon + dedinka Márie Antoinetty)

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky.


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Paríž - Bratislava so všetkými poplatkami
 • kabínovú batožinu v zmysle podmienok pre prepravu (viď nižšie)
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • 3x ubytovanie v Paríži vo 2 * alebo 3 * hoteli
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • odbavovanú batožinu za príplatok (viď nižšie)
 • MHD v Paríži (17 EUR) + vlak do Versailles (6 eur)
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • vstupné do pamiatok
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 104 €

Kde budete ubytovaní?

 • hotel v Paríži, v blízkosti metra (časový dojazd do centra Paríža cca 30 minút)
 • ubytovanie je v menších izbách s vlastným soc. zariadením, Wi-Fi, TV

Ako je to s jedlom?

 • v hoteli sú podávané kontinentálne raňajky (bageta, croissant, maslo, džem, čaj, káva)
 • počas dňa bude možné zakúpiť jedlo na miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť individuálneho stravovania v miestnych reštauráciách

Podmienky na prepravu batožiny

Batožina v cene zájazdu - kabínová batožina o max. rozmeroch 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm, (túto batožinu nebudete mať so sebou na palube)

Batožina v cene zájadzu - odbavovaná batožina o max. 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg

Batožina za príplatok 95 € - odbavovaná batožina s max. hmotnosťou do 20 kg

Tieto ceny batožiny sú garantované pri objednaní do 30tich dní pred uskutočnením zájazdu, ak sa rozhodnete objednať batožinu neskôr, cena sa bude odvíjať od aktuálnych cien leteckých spoločností (pre viac informácií kontaktujte CK).


Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Moulin Rouge: dospelý 142 €

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 12,80 € (3,20 € / osoba / deň)

Podrobnosti

Chateau de Versailles

Zámok Versailles je najväčším a najslávnejším zámkom Francúzska. Leží 21 km juhozápadne od Paríža a v 17. storočí ho dal postaviť Ľudovít XIV., Kráľ slnka, a ako je vidieť svedčil o jeho záľube v prepychových veciach. Interiéry zámku, ktoré zahrňujúceho 700 miestností s 2 153 oknami, sú zdobené zlátením, mramory, freskami, kamennými reliéfmi, striebrom, zamatom, pozláteným nábytkom a rezbami, ktoré často čerpali z mytologických námetov. Vskutku prepychová je Zrkadlová sieň. Tento 75 metrov dlhý plesový sál so 17 zrkadlami na jednej strane a 17 oblúkovými oknami s výhľadom do záhrad na protiľahlej strane predstavuje vrchol tunajšie architektúry. Zámocké záhrady s typickými geometrickými terasami a cestami sa stromoradím zdobia bronzové, mramorové aj olovené sochy. Ľudovít XIV. nechal v záhradách vybudovať kanály a usporiadal na nich vodné slávnosti. Obdivovať môžete 50 fontán a 620 vodotryskov. Ak chcete spoznať Paríž, tak návštevu Versailles by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.


Teraz zaplaťte len 269 € a doplatok do 15. 5.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1