To najlepšie z Andalúzie + MORE


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Andalúzie + MORETyp zájazdu:Poznávací
Krajina:ŠpanielskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25148 22. 9. - 29. 9. 2017 (8 dní) Letecky 808,00 € Rezervovať

Pobytovo poznávací zájazd so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Andalúzie a zrelaxujete na plážach Costa del Sol. Zavítate do mestečka Antequera, prezriete si starobylú Cordóbu, býčiu arénu v Malage aj Ronde. Budete obdivovať prírodný park El Torcal a užijete si priezračné more. Vydajte sa s nami za poznaním i oddychom a zažite atmosféru Andalúzie!

Letecky z Bratislavy

Čas odletu pri odchode: 10:30, Čas príletu pri odchode: 14:10
Čas odletu pri návrate: 06:45, Čas príletu pri návrate: 10:05

Tieto časy sú predbežné a letecká spoločnosť ich môže zmeniť.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Piatok 22. septembra
Prílet do Malagy v popoludňajších hodinách. Objednaným transferom odchod na ubytovanie v Torremolinos a zoznámenie sa so strediskom.

Torremolinos je jedným z najväčších stredísk na pobreží Costa del Sol. Na miestnych plážach je možnosť využiť širokú ponuku vodných športov a v meste zase ochutnať miestne andalúzske špeciality a užiť si nočný bujarý život. Celé pobrežie mesta je lemované dlhou promenádou, na ktorej sa nachádza mnoho barov, reštaurácií a obchodov. Aj keď sa jedná prevažne o moderné letovisko, tak aj milovníci histórie si prídu na svoje v rybárskej štvrti La Carihuela, ktoré na vás dýchne stredovekou atmosférou.

My sa neskoro popoludní zoznámime s týmto strediskom, v ktorom budeme ubytovaní. Potom sa prejdeme peknou prechádzkou po promenáde s množstvom obchodíkov, až na calle San Miguel a k jeho kostolíku. A večer stihneme ešte zavítať do prímorského letoviska Benalmádena, do jedného z najlepších športových prístavov na svete s luxusnými jachtami.

(2. DEŇ) Sobota 23. septembra
Po raňajkách odchod miestnou dopravou do blízkej Malagy, kde uvidíme starobylú rímsku pevnosť Alcazaba, ktorá dominuje mestu so svojimi 30 vežami a 20 opevnenými bránami. Interiéry hradu ukrývajú vyrezávané a maľované stropy, miestnosti sú zdobené rímskou a arabskou keramikou spoločne s mozaikami. Vo vnútri pevnosti sa nachádzajú rôzne nádvorie, studne a záhrady. V blízkosti pevnosti sa nachádza hrad Gibralfaro zo 14. storočia, odkiaľ sú nádherné vyhliadky na mesto.

Potom sa vypravíme do centra mesta, ktoré je plné reštaurácií, barov, butikov a obchodíkov so suvenírmi. Dominantou mesta je tzv. Jednoruká katedrála, ktorá sa stavala viac ako dve a pol storočia. Záujemcovia majú možnosť navštíviť interiéry múzea tunajšieho rodáka Pabla Picassa alebo nakupovať na miestnom rušnom trhu Mercado de Atarazanas.

Na záver nevynecháme symbol celého Španielska, býčiu arénu, a prechádzku po promenáde lemovanú elegantnými budovami z 19. storočia.

Popoludní odchod miestnou dopravou do prímorského letoviska Benalmádena. Spoločne sa vydáme k miestnej turistickej atrakcii a zároveň k prímorské rarite, k lanovke do pohoria Mijas, odkiaľ sa nám otvoria výhľady na okolitú prírodu a pobrežia Afriky. Záujemcovia tiež môžu navštíviť miestne akvárium, zábavný park Tivoli World.

(3. DEŇ) Nedeľa 24. septembra
Dnes sa vydáme do britskej kolónie s bezcolnou zónou do Gibraltáru. Je to významné vojenské miesto, miesto kde sa stretáva Atlantik a Stredozemné more. Nad celým mestom sa čnie mohutná skala s prírodnou rezerváciou a nádhernými výhľadmi. Najznámejšími obyvateľmi tejto skaly sú makaky. Ide o jedinú voľne žijúcej kolóniu opíc v Európe. Popoludní bude dostatok voľného času k bezcolným nákupom v centre mesta.

Na spiatočnej ceste sa ešte zastavíme v meste Marbella, ktoré má povesť luxusného strediska. Toto historické mesto ponúka okrem malebného centra i luxusný jachtový prístav Puerto Banús.

(4. DEŇ) Pondelok 25. septembra
Voľný deň na relaxáciu, možnosť kúpania a odpočinku na plážach Costa del Sol. Čisté a teplé more, príjemné piesočnaté pláže doplnené všetkou mysliteľnou infraštruktúrou sú ideálne k odpočinku. Ak by niekoho predsa len odpočívanie na pláži nebavilo má možnosť napríklad fakultatívne navštíviť krokodíliu farmu, ktorá sa nachádza v Torremolinos, alebo sa zúčastniť fakultatívneho výletu do dediny Mijas a mestá Rondy.

Po raňajkách najprv odchod do typickej dediny v pohorí Mijas, kde miestni obyvatelia žijú v bielych domčekoch, ktoré lemujú kľukaté úzke uličky. Potom sa vydáme do mesta Ronda. Ronda je andalúzskej mesto s veľmi dávnou históriou. Vďaka svojej strategickej polohe slúžilo v minulosti predovšetkým ako obranné mesto. Zachovali sa tu hradby a mnoho brán. Symbolom mesta je 98 metrov vysoký Nový Most (Puente Nuevo) cez rieku Tajo, ktorý spája modernú časť mesta sa starobylým centrom. V Ronde sa tiež nachádza jedna z najstarších býčích arén v Španielsku, ktorej súčasťou je múzeum, v ktorom sa môžete podrobnejšie zoznámiť s históriou býčích zápasov. V centre mesta možno zhliadnuť kostol Svätej Márie alebo navštíviť Palacio de Mondragón, arabské kúpele alebo Palác maurského kráľa.

(5. DEŇ) Utorok 26. septembra
V tento deň spoločne pôjdeme objednaným transferom do oblasti prírodného parku El Torcal. Dopoludnia prejdeme k podzemnému dolmenu Cueva de Menga. Jedná sa o dolmen pochádzajúci z obdobia 2 500 rokov pred n. l., ktorého vnútorný priestor je tvorený ohromnými kamennými kvádrami a doskami dosahujúcimi váhy až 200 ton. Potom uvidíme unikátne múzeum v Antequera, ktoré dokladá históriu výroby olivového oleja.

Popoludní zamierime do mesta Antequera, ktorému sa hovorí aj "srdce Andalúzie". Dominantou mesta je arabská pevnosť a historické jadro tvorené prekrásnymi kostolmi z čias renesancie. Na záver dňa si urobíme príjemnú prechádzku v prírodnom parku El Torcal, kde budeme obdivovať divoké skalné útvary (je vhodné mať pohodlnú obuv).

Návrat do Torremolinos vo večerných hodinách.

(6. DEŇ) Streda 27. septembra
Po raňajkách sa vypravíme na celodenný výlet do starobylej Cordóby (UNESCO). Uvidíme významné pamiatky ako Torre de la Colahorra, Rímsky most, maurskú Veľkú mešitu - Mezquita, postavenú na mieste niekdajšieho rímskeho chrámu a vizigótskeho kostola, Alcazar, opevnený palác katolíckych kráľov, a jeho prekrásne záhrady aj starú židovskú štvrť s labyrintom úzkych uličiek, ktorá patrí k najväčším v Španielsku.

(7. DEŇ) Štvrtok 28. septembra
Voľný deň na relaxáciu, možnosť kúpania a odpočinku na plážach Costa del Sol. Čisté a teplé more, príjemné piesočnaté pláže doplnené všetkou mysliteľnou infraštruktúrou sú ideálne k odpočinku. Ak by niekoho predsa len odpočívanie na pláži nebavilo má možnosť napríklad fakultatívneho výletu loďou na more (cca 2 hodiny), na tzv. Delfíniu cestu, na ktorej možno pozorovať delfíny.

(8. DEŇ) Piatok 29. septembra
V skorých ranných hodinách odchod objednaným transferom na letisko a odlet späť do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

» Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Malaga - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínová batožina podľa pravidiel pre prepravu batožiny pozri nižšie)
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • 7x ubytovanie v Torremolinos v 3 * hoteli
 • 6x raňajky (z dôvodu skorého odletu posledný deň zájazdu nebudú raňajky v hoteli podávané)
 • výlety v programe zájazdu (transfer do Gibraltáru, Córdoby a NP El Torcal)
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • cestovné poistenie
 • fakultatívny výlet do Rondy
 • MHD - vlak do Malagy a Benalmádena celkom cca 6,3 €
 • vstupné na mieste
 • večera (7x menu o dvoch chodoch): 90 €
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 170 €

Podmienky pre prepravu batožiny

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabinová batožina o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určená k preprave na palube lietadla) + malá batožina o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 60 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 15 kg
 • Batožina za príplatok 80 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj s kabínovou batožinou môžete cestovať "naľahko". Pozor ale na rozmerové limity

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Výlet do Rondy: dospelý 38 €

Cestovné poistenie

EASY (1,40 € / deň / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (2,93 € / deň / osoba)


Môžete zaplatiť teraz len 404 € a doplatok do 22. 8.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1