To najlepšie z Athén


Predstavenie

Názov:To najlepšie z AthénTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:GréckoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
24874 7. 10. - 10. 10. 2017 (4 dni) Letecky 462,00 € Rezervovať

Výpravný eurovíkend so sprievodcom do bájneho Grécka, počas ktorého uvidíte to najzaujímavejšie z Atén. Objavíte krásy večernej Plaky, vychutnáte si osvetlenú Akropolu, prezriete si Parthenon aj Dionýzovo divadlo. Vystúpite na pahorok Lykavittos, navštívite Agoru a povečeriate v typickej taverne. Vydajte sa s nami po stopách dávnej minulosti a spoznajte Atény!

Letecky z Bratislavy

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro!


Program zájazdu

(1. DEŇ) Sobota 7. októbra
Odlet z Bratislavy vo večerných hodinách, prílet do Atén, miestnym MHD transfer na hotel, ubytovanie.

(2. DEŇ) Nedeľa 8. októbra
Ráno presun metrom k Akropole: komentovaná prehliadka areálu tejto najznámejšie aténskej pamiatky. Uvidíme tu vstupnú bránu Propylaje, chrám bohyne Atény Parthenon, Erechteionu s nádhernými karyatída, najstaršie zachované divadlo na svete - Dionýzovo divadlo a stále používané odeion Herodota Attika. Po pahorku Areopagos zídeme na Rímsku agoru, kde si prezrieme známu Vežu vetrov a pokocháme sa výhľadom na Plaku.

Potom budeme pokračovať prehliadkou Gréckej agory - miesta, kde podľa tradície vznikla demokracia. Tu uvidíme najzachovalejší staroveký chrám Theseion, vtedajšiu "radnicu", oltáre olympských bohov a bude možnosť navštíviť aj miestne malé múzeum. Po prehliadke agory budeme pokračovať do pohrebného okrsku Kerameikos, kde uvidíme unikátne dochované náhrobky a stély.

Pohľad na Atény po zotmení si užijete pri výstupe na najvyšší pahorok Lykavittos, kde sa nachádza kostolík Agios Nikolaos (možnosť vyjsť hore lanovkou).

Návrat na hotel so sprievodcom alebo individuálne.

(3. DEŇ) Pondelok 9. októbra
Ráno presun metrom na námestí Syntagma, cez Národné záhrady kráľovnej Amálie prejdeme až k prezidentskému sídlu a Panathénajskému štadióne. Následne si pozrieme areál chrámu boha Dia Olympského a Hadriánovým oblúkom prejdeme až k novému Múzeu Akropoly (pre záujemcov možnosť návštevy). Prechádzka parkom Filopappou s nádhernými výhľadmi na Akropolu.

Pre záujemcov možnosť návštevy Národného archeologického múzea s tými najvýznamnejšími nálezmi nielen z Atén, ale aj z celého Grécka. V podvečer prejazd k areálu športových štadiónov, kde sa konali Olympijské hry v roku 2004 či do najväčšieho gréckeho prístavu Pireus.

Večer možnosť hromadnej večere v jednej z typických taverien priamo v štvrti Monastiraki.

(4. DEŇ) Utorok 10. októbra
Dopoludnia individuálne voľno napríklad k návšteve prístavu Pireus, nákupom suvenírov alebo krátkeho výletu k moru. V popoludňajších hodinách transfer na letisko, odlet do Bratislavy vo večerných hodinách.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Athény - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínová batožina podľa pravidel viď. nižšie)
 • 3x ubytovanie v Athénach v 3* alebo 2* hoteli v 2-lôžkových izbách, prípadne 3-lôžkových
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • presuny v Athénach: 25 EUR/celý pobyt (doprava z/na letisko, celodenný lístok na MHD)
 • vstupné na mieste
 • cestovné poistenie
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 78 €

Podmienky pre prepravu batožiny

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabinová batožina o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určená k preprave na palube lietadla) + malá batožina o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 85 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 15 kg
 • Batožina za príplatok 104 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj s kabínovou batožinou môžete cestovať "naľahko". Pozor ale na rozmerové limity

Kde budete ubytovaní?

 • hotel 3* alebo 2* v blízkosti centra Athén

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli podávané formou bufetu

Vstupné na mieste

 • Hromadná vstupenka na archeologické lokality (Akropoly + Grécka agora + Rímska Agora + Hadriánovom knižnica + Kerameikos): obyčajné 30 EUR, znížené 15 EUR
 • Národné archeologické múzeum: obyčajné 10 EUR, znížené 5 EUR
 • Múzeum Akropoly: 5 EUR, znížené 3 EUR
 • Lanovka na Lykavittos (oba smery): 7,5 EUR

Znížené vstupné: seniori nad 65 rokov s platným preukazom totožnosti

Na všetky archeologické náleziská v Grécku majú nárok na vstup zadarmo: študenti VŠ s platným medzinárodným preukazom ISIC, mládež do 18 rokov s platným preukazom totožnosti průkazem ISIC, mládež do 18 let s platným průkazem totožnosti.


Cestovné poistenie

 • EASY (1,40 € / deň / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (2,30 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Pasové a vízové povinnosti

Občania ČR a SR môžu vstupovať a zdržiavať na území Talianska bez zvláštnych obmedzení, a to iba na základe platného cestovného dokladu alebo preukazu totožnosti. Občiansky preukaz je chápaný ako cestovný doklad iba pre jeho držiteľa, nie pre dieťa v ňom zapísané. Je nevyhnutné, aby dieťa, ktoré cestuje spoločne s rodičom, bolo vybavené svojim vlastným cestovným dokladom.

Pre prípad straty so sebou odporúčame vziať cestovný pas aj občiansky preukaz. Doklady majte na oddelených miestach.

Zdravotné podmienky

Pre Čechov a Slovákov, ako občanov Európskej únie, platia rovnaké zdravotné povinnosti ako pre obyvatelia navštívenej krajiny (v rámci EÚ). Napríklad platba lekárskych úkonov či iná zdravotnej starostlivosti.

Pred cestou odporúčame uzatvoriť cestovné poistenie, ktoré vám zaistí zdravotnícku starostlivosť za podmienok ako v Českej republike alebo na Slovensku. Napríklad po návrate z cudziny, vám zdravotná poisťovňa preplatí výdavky spojené s využitím zdravotnej starostlivosti v cudzom štáte.

Preukaz zdravotného poistenia majte vždy pri sebe, po celú dobu pobytu.


Organizátor zájazdu
Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., so sídlom v Ostrave.
Poistenie proti úpadku dojednané u ERV Evropská pojišťovna, a. s.


Môžete zaplatiť teraz len 212 € a doplatok do 6. 9.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1