To najlepšie z Athén + MORE


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Athén + MORETyp zájazdu:Poznávací
Krajina:GréckoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25460 28. 8. - 1. 9. 2018 (5 dní) Letecky 577,00 € Rezervovať

Výpravný eurovíkend so sprievodcom do bájneho Grécka, počas ktorého uvidíte to najzaujímavejšie z Atén a užijete si more. Objavíte krásy večerného Plaku, vychutnáte si osvetlenú Akropolu, prezriete si Parthenon aj Dionýzovo divadlo. Navštívite Agoru a osviežite sa na plážach ostrovčeka Aigina. Vydajte sa s nami po stopách dávnej minulosti a spoznajte Atény!

Letecky z Bratislavy

Cesta TAM
Čas odletu: 20:10, Čas příletu: 23:20

Cesta SPÄŤ
Čas odletu: 18:50, Čas příletu: 20:00

Tieto časy sú predbežné a letecká spoločnosť ich môže zmeniť.


Program zájazdu

1. DEŇ | Utorok 28. augusta
Prílet do Atén, ubytovanie.

Odlet z Bratislavy vo večerných hodinách, prílet do Atén, miestnym MHD transfer na hotel, ubytovanie.

2. DEŇ | Streda 29. augusta
Celodenné poznávanie najstarších pamiatok mesta - Akropoly, Partheonu, Gréckej aj Rímskej agory, večerný pohľad na mesto z pahorku Lykavittos.

Ráno presun metrom k Akropole: komentovaná prehliadka areálu tejto najznámejšej aténskej pamiatky. Uvidíme tu vstupnú bránu Propylaje, chrám bohyne Atény Parthenon, Erechteionu s nádhernými karyatídami, najstaršie zachované divadlo na svete - Dionýzovo divadlo a stále používané odeion Herodesa Attika. Po pahorku Areopagos zídeme na Rímsku agoru, kde si prezrieme známu Vežu vetrov a pokocháme sa výhľadom na Plaku.

Potom budeme pokračovať prehliadkou Gréckej agory - miesta, kde podľa tradície vznikla demokracia. Tu uvidíme najzachovalejší staroveký chrám Theseion, vtedajšiu "radnicu", oltáre olympských bohov a bude možnosť navštíviť aj miestne malé múzeum. Po prehliadke agory budeme pokračovať do pohrebného okrsku Kerameikos, kde uvidíme unikátne dochované náhrobky a stély.

Pohľad na Atény po zotmení si užijete pri výstupe na najvyššiu pahorok Lykavittos, kde sa nachádza kostolík (možnosť vyjsť hore lanovkou).

Návrat na hotel so sprievodcom alebo individuálne.

3. DEŇ | Štvrtok 30. augusta
Celodenný relax a kúpanie v mori, či už na ostrovčeku Aigina, alebo na prímestských plážach v Aténach.

Po raňajkách sa presunieme do najväčšieho gréckeho prístavu Pireus, odtiaľ odchod na ostrovček Aigina. Po krátkej prechádzke hlavným mestom ostrova, kde uvidíme okrem iného sídlo prvej gréckej vlády a kostol ochrancu ostrova, bude nasledovať celodenný voľný program a kúpanie v mori.

V opačnom prípade možnosť zostať v Aténach a využiť na kúpanie pláže pri pobreží, kam sa dá prísť električkou z centra mesta (Kalamaki, Glyfada).

4. DEŇ | Piatok 31. augusta
Prehliadka mesta, návšteva Múzea Akropoly a parku Filopappou, popoludňajší nákup suvenírov, večerné prechádzky štvrťou Monastiraki.

Ráno presun metrom na námestie Syntagma. Cez Národné záhrady kráľovnej Amálie prejdeme až k prezidentskému sídlu a Panathénajskému štadiónu. Následne si pozrieme areál chrámu boha Dia Olympského a Hadriánovým oblúkom prejdeme až k novému Múzeu Akropoly (pre záujemcov možnosť návštevy). Prechádzka parkom Filopappou s nádhernými výhľadmi na Akropole.

Popoludní možnosť individuálneho voľna určeného k nákupom suvenírov. Večer možnosť hromadnej večere v jednej z typických taverien priamo v štvrti Monastiraki.

5. DEŇ | Sobota 1. septembra
Dopoludňajšie individuálne voľno na návštevu niektorého z múzeí, nákupom a pod., odlet späť do Bratislavy.

Dopoludnia individuálne voľno napríklad k návšteve Národného archeologického múzea s najvýznamnejšími nálezmi starovekého sveta či k nákupu suvenírov.

V popoludňajších hodinách transfer na letisko, odlet do Bratislavy vo večerných hodinách.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je možné vždy po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

U zájazdov do zahraničia je prvý a posledný deň určený predovšetkým na zabezpečenie dopravy, transferov a ubytovania. Program v tieto dni môže byť prispôsobený letovým poriadkom a iným okolnostiam.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zrazu alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek, a tie sa môžu meniť.

Vstupné na mieste:

 • Hromadná vstupenka na archeologické lokality (Akropole + Grécka agora + Rímska agora + Hadriánova knihovňa + Kerameikos): obyčajné 30 EUR, znížené 15 EUR
 • Národné archeologické múzeum: obyčajné 10 EUR, znížené 5 EUR
 • Múzeum Akropole: 5 EUR, znížené 3 EUR
 • Lanovka na Lykavittos (obidva smery): 7,5 EUR

Znížené vstupné: seniori nad 65 rokov s platným preukazom totožnosti

Na všetky archeologické náleziská v Grécku majú nárok na vstup zadarmo: študenti VŠ s platným medzinárodným preukazom ISIC, mládež do 18 rokov s platným preukazom totožnosti.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Atény - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínové batožina podľa pravidiel pozri nižšie)
 • transfer z letiska na hotel a z hotela na letisko
 • 4x ubytovanie v Aténach v 3 * alebo 2 * hoteli v 2lôžkových izbách, popr. 3 lôžkových
 • 4 x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • presuny v Aténach: 50 EUR / pobyt (5-dňová lístok, trajekt na ostrov Aigina)
 • vstupné na mieste
 • cestovné poistenie
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 97 €

Kde budete ubytovaní?


Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli podávané formou bufetu

Podmienky pre prepravu batožiny

ryanair novy

Batožina v cene zájazdu - cestujúci má v cene letenky 2 príručné batožinu, tie podliehajú podmienkam leteckej spoločnosti:

 • kabínová batožinu o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (túto batožinu nebudete mať so sebou na palube, ale bude pred nástupom do lietadla personálom zdarma uložená do batožinového priestoru)
 • malú batožinu o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (túto batožina budete mať so sebou na palube)
 • na obe príručné batožiny sa vzťahujú podmienky prepravy príručnej batožiny (obmedzenia tekutín, zákaz ostrých predmetov a pod.)
 • Čo nesmie obsahovať kabínová batožina

Batožina za príplatok 95 € - odbavovaná batožina s max. hmotnosťou do 20 Kg

NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj s príručnou batožina možno cestovať "naľahko".

Tieto ceny batožiny sú garantované pri objednaní do 30 dní pred uskutočnením zájazdu, ak sa rozhodnete objednať batožinu neskôr, cena sa bude odvíjať od aktuálnych cien leteckých spoločností (pre viac informácií kontaktujte CK).


Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 12,80 € (3,30 € / deň / osoba)

Teraz zaplaťte len 289 € a doplatok do 28. 7.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1