To najlepšie z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUS


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Athén + MYKÉNY + NAFPLIO + EPIDAURUSTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:GréckoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25461 22. 5. - 26. 5. 2018 (5 dní) Letecky 539,00 € Rezervovať

Pripravte sa na veľkolepú výpravu do bájneho Grécka. O zážitky sa postará náš skúsený sprievodca a ukáže vám najzaujímavejšie miesta Atén a Peloponézu. Objavíte majestátne Akropole, vystúpite na pahorok Lykavittos, ponoríte sa do tajov mykénskej civilizácie, navštívite malebné Nafplio aj staroveké divadlo v Epidaure. Užívajte si grécku atmosféru a spoznajte Atény ako cestovateľ!

Letecky z Bratislavy

Presné časy letov budú zverejnené v pokynoch alebo sa môžete informovať priamo v CK.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Utorok 22. mája
Odlet z Bratislavy vo večerných hodinách, prílet do Atén, ubytovanie.

(2. DEŇ) Streda 23. mája
Tento deň bude patriť najznámejším pamiatkam areáli Akropoly či prehliadke Grécke aj Rímske agory.

Ráno presun metrom k Akropole: komentovaná prehliadka areálu tejto najznámejšie aténskej pamiatky. Uvidíme tu vstupnú bránu Propylaje, chrám bohyne Atény Parthenon, Erechteionu s nádhernými karyatída, najstaršie zachované divadlo na svete - Dionýzovo divadlo - a stále používané odeion Herodesa Attika. Po pahorku Areopagos zídeme na Rímsku agoru, kde si prezrieme známu Vežu vetrov a pokocháme sa výhľadom na Plaku.

Potom budeme pokračovať prehliadkou Grécke agory - miesta, kde podľa tradície vznikla demokracia. Tu uvidíme najzachovalejší staroveký chrám Theseion, vtedajšiu "radnicu", oltáre olympských bohov a bude možnosť navštíviť aj miestne malé múzeum. Po prehliadke agory budeme pokračovať do pohrebného okrsku Kerameikos, kde uvidíme unikátne dochované náhrobky a stély.

Pohľad na Atény po zotmení si užijeme pri výstupe na najvyššiu pahorok Lykavittos, kde sa nachádza kostolík (možnosť vyjsť hore lanovkou).

Návrat na hotel so sprievodcom alebo individuálne.

(3. DEŇ) Štvrtok 24. mája
Dnešný celodenný fakultatívny výlet nás spoločne zavedie na Peloponéz, kde sa opäť vrátime k pamiatkam z dávnej doby pred naším letopočtom.

Spoločne so sprievodcom nás čaká návšteva centra mykénskej civilizácie Mykén. Prezrieme si známu Leviu bránu, kruhové hroby Klytaimnéstra a Agamemnona, Atreovu pokladnicu a múzeum. Potom sa vydáme do malebného mestečka Nafplio, prvého hlavného mesta samostatného Grécka.

Po obede v niektorej z typických gréckych taverien pôjdeme do Epidaure, kde si budeme môcť pozrieť najzachovalejšie staroveké divadlo na svete a posvätný okrsok boha lekárstva ASKLEPIO.

Večer návrat na hotel.

(4. DEŇ) Piatok 25. mája
Spoločne si dnes prezrieme chrám boha Dia, panathénajský aj olympijský štadión, prístav či múzeá.

Ráno presun metrom na námestí Syntagma, cez Národný záhrady kráľovnej Amálie prejdeme až k prezidentskému sídlu a Panathénajskému štadióne. Následne si pozrieme areál chrámu boha Dia Olympského a Hadriánovým oblúkom prejdeme až k novému Múzeu Akropoly (pre záujemcov možnosť návštevy). Prechádzka parkom Filopappou s nádhernými výhľadmi na Akropole.

Pre záujemcov možnosť návštevy Národného archeologického múzea s tými najvýznamnejšími nálezmi nielen z Atén, ale aj z celého Grécka. V podvečer prejazd k areálu športových štadiónov, kde sa konali Olympijské hry v roku 2004, či do najväčšieho gréckeho prístavu Pireus.

Večer možnosť hromadnej večera v jednej z typických taverien priamo v štvrti Monastiraki.

(5. DEŇ) Sobota 26. mája
Dopoludňajšia prechádzka centrom mesta. Z námestia Omonia sa vydáme po hlavnej triede Panepistimiou okolo univerzity smerom na hlavné námestie Syntagma s budovou parlamentu. Prejdeme sa nákupné triedou Ermou až na námestí Monastiraki, ktoré bývalo miestom tradičných trhov a v súčasnosti je tu množstvo typických gréckych taverien. Objavíme krásy Plagy - najzachovalejšej stredovekej aténskej štvrti a vychutnáme si naposledy pohľad na Akropole, Rímsku a Gréckou agoru.

Popoludní odchod na letisko, odlet späť do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Vstupné na mieste:

 • Hromadná vstupenka na archeologické lokality (Akropoly + Grécka agora + Rímska Agora + Hadriánovom knižnica): obyčajné 30 EUR, znížené 15 EUR
 • Národné archeologické múzeum: obyčajné 10 EUR, znížené 5 EUR
 • Múzeum Akropoly: 5 EUR, znížené 3 EUR
 • Lanovka na Lykavittos (oba smery): 7,5 EUR
 • Mykény (Archeologické náleziská + Múzeum + Atreova pokladnice): 12 EUR, zníženej 6 EUR
 • Epidaurus: 12 EUR, zníženej 6 EUR

Znížené vstupné: seniori nad 65 rokov s platným preukazom totožnosti

Na všetky archeologické náleziská v Grécku majú nárok na vstup zadarmo: študenti VŠ s platným medzinárodným preukazom ISIC, mládež do 18 rokov s platným preukazom totožnosti

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky.


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Atény - Bratislava so všetkými poplatkami
 • kabínová batožina podľa pravidiel viď nižšie
 • fakultatívny výlet do Mykén, Nafplia a Epidaure (doprava)
 • transfer z letiska na hotel a z hotela na letisko
 • 4x ubytovanie v Aténach v 3 * alebo 2 * hoteli v 2lôžkových izbách, popr. 3 lôžkových
 • 4 x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nazahrňuje?

 • presuny v Aténach: 30 EUR / pobyt (celodenné lístky)
 • vstupné na mieste, vrátane Mykén, Nafplia a Epidaure
 • cestovné poistenie
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 97 €

Kde budete ubytovaní?

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli podávané formou bufetu

Podmienky pre prepravu batožiny

ryanair novy

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabínová batožina s max. 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určené na prepravu na palube lietadla) + malú batožinu o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 95 € - odbavované batožinu s max. hmotnosťou do 20 kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj s príručnou batožinou možno cestovať "naľahko". Pozor však na rozmerové limity.
 • Tieto ceny batožiny sú garantované pri objednaní do 30tich dní pred uskutočnením zájazdu, ak sa rozhodnete objednať batožinu neskôr, cena sa bude odvíjať od aktuálnych cien leteckých spoločností (pre viac informácií kontaktujte CK).
 • Čo nesmie obsahovať kabínové batožina

Cestovné poistenie

 • Komplexné cestovné poistenie PLUS + STORNO (7,86 € / osoba / deň)

Teraz zaplaťte len 259 € a doplatok do 22. 4.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1