To najlepšie z Barcelony


Predstavenie

Názov:To najlepšie z BarcelonyTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:ŠpanielskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25180 29. 9. - 2. 10. 2017 Letecky 519,00 € Rezervovať

Obľúbený eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najzaujímavejšie z Barcelony. Vychutnáte si svetelnú show Magickej fontány, vydáte sa po stopách slávneho architekta Gaudího a užijete si Barcelonu vo svojej jedinečnej atmosfére prímorského mesta. Preneste sa s nami do katalánskej histórie, kultúry, zábavy i nočného života a spoznajte živú Barcelonu!

Letecky z Bratislavy

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro!


Program zájazdu

(1. DEŇ) Piatok 29. septembra
Odlet z Bratislavy v ranných hodinách, popoludní prílet do Girony, transfer na hotel objednaným autobusom do Barcelony, ubytovanie.

Prechádzka k prístavu Port Vella, ktorý je dnes veľkým jachtárskym a zábavným centrom, či k plážam Barceloneta a Parc Ciutadella. Možnosť návštevy morského aquaria v prístave. V parkoch Ciutadella, ktorý je jedným z hlavných parkov mesta, sa nachádza aj Víťazný oblúk a malá zoologická záhrada.

(2. DEŇ) Sobota 30. septembra
Naši prehliadku mesta začneme na známej Plaça de Catalunya. Nachádza sa tu obchodné centrum "El Corte Inglés" s renomovanými značkami ako napr. Zara či Bershka. Prezrieme si Fontánu Canaletas, ktorá rozpráva legendu o tom, že kto sa z nej raz napije, už navždy bude Barcelonu milovať. Kamkoľvek ide, vždy sa vráti.

Pokračovať budeme na najznámejšej a najrušnejšej ulici v Barcelone Las Ramblas s množstvom drobných obchodíkov, živých sôch a turistov z celého sveta. Zastavíme sa tiež na najväčšom mestskom trhu La Boqueria, ktorý je známy nielen svojím veľkým množstvom ponúkaných potravinárskych produktov, ale aj vysokou kvalitou svojho tovaru.

Ďalej navštívime historickú gotickú štvrť Barcelony s jej katedrálou a kráľovským námestím (Plaça Reial). Námestie Sant Jaume bolo v minulosti rímskym centrom, teraz funguje ako administratívne centrum mesta. Navštívime tiež Katedrálu Sv. Eulálie, s ktorou sa spájajú zaujímavé legendy. Neďaleko štvrti sa nachádza Picassovo múzeum s kompletnou zbierkou obrazov z ranej doby umelcovej. Las Ramblas je ukončená sochou Kolumba.

Popoludní sa vyvezieme na kopec Montjuic, odkiaľ je krásny výhľad na mesto a prístav. Na kopci sa nachádza olympijský štadión, kde sa konala Olympiáda v roku 1992. Na hrade Montjuïc boli v minulosti väznení, mučení a vyvražďovaní politici a bojovníci. Bývalo tu tiež vojenské múzeum. Montjuïc ponúka k prehliadke tiež nádherné parky a botanickú záhradu.

Večer navštívime Magickú fontánu "Font Magic de Montjuic en Barcelona" (vstupné zadarmo). Ide o jedinečnú svetelnú a vodnú show za sprievodu hudby. Fontána bola postavená pri príležitosti svetovej výstavy EXPO v roku 1929.

(3. DEŇ) Nedeľa 1. októbra
Ráno sa vydáme po stopách Antoni Gaudího, svetoznámeho barcelonského architekta a umelcov. Zastavíme sa u dvoch jeho neuveriteľných stavieb Casa Batlló a Casa Milá, kde žiadna krivka nie je rovná.

Navštívime preslávenú katedrálu obrovských rozmerov Sagrada Familia, ktorá je známa aj tým, že je nedostavaná so stále prebiehajúcimi úpravami. Jedná sa o turistami hojne navštevovanú pamiatku, ktorá je veľmi bohatá na kresťanské symboly a významná nekonvenčným architektonickým zobrazením svätej rodiny. Pod bazilikou sa nachádza múzeum s fotografiami od počiatkov stavby, ale aj ukážky náčrtov, plastických modelov a schém, podľa ktorých Gaudí staval svoj chrám.

V popoludňajších hodinách navštívime Gaudího Parc Güell. Jedná sa o rozľahlý park s mnohými architektonickými umeleckými dielami, z ktorých dýcha veľká autorova kreativita a predstavivosť. Krásne sa tu snúbi príroda s umením a vy budete mať možnosť si túto krásu vychutnať a trochu sa zrelaxovať.

Pre fanúšikov futbalu odporúčame navštíviť známy futbalový štadión Camp NOU. V cene vstupenky je prehliadka štadióna FC Barcelona vč. jeho múzea s históriou klubu. Prejdete sa tunelom futbalistov, šatňami, kabínami komentátorov a stanete na samotnom futbalovom trávniku u striedacích lavíc.

(4. DEŇ) Pondelok 2. októbra
V skorých ranných hodinách nás objednaný transfer odvezie na letisko do Girony. Prílet do Bratislavy v dopoludňajších hodinách.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

» Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Barcelona - Bratislava so všetkými poplatkami
 • kabínovú batožinu o max. rozmeroch 55 x 40 x 20 (cm) a hmotnosťou 10 kg / os.
 • transfer letisko - Barcelona (hotel) - letisko
 • 3x ubytovanie v Barcelone v hoteli 2 * (2 a 3 lôžkové izby), 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • odbavovanú batožinu podľa podmienok pre prepravu batožiny (viď. nižšie)
 • cestovné poistenie
 • presuny miestnou dopravou (cca 12 euro / os.)
 • vstupné na mieste
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 116 €

Ako je to s jedlom?

 • raňajky podávané formou bufetu, cez deň možnosť návštevy množstva reštaurácií a barov, prípadne fast food občerstvenia a supermarketov

Podmienky pre prepravu batožiny

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabinová batožina o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určená k preprave na palube lietadla) + malá batožina o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 60 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 15 kg
 • Batožina za príplatok 80 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj s kabínovou batožinou môžete cestovať "naľahko". Pozor ale na rozmerové limity

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Sagrada Familia (basilika): dospelý 19 €, dieťa 16 €, študent 16 €, senior 14 €, iný 16 €
 • Parc Güell - hlavní část: dospelý 9 €, dieťa 6 €, senior 6 €

Cestovné poistenie

EASY (1,40 € / deň / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (3,55 € / deň / osoba)


Môžete zaplatiť teraz len 250 € a doplatok do 29. 8.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1