To najlepšie z Dublinu + GLENDALOUGH + POWERSCOURT


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Dublinu + GLENDALOUGH + POWERSCOURTTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:ÍrskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25012 14. 9. - 17. 9. 2017 (4 dni) Letecky 531,00 € Rezervovať

Neobyčajný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najzaujímavejšie z Dublinu a navštívite Wicklow Mountains. Rieku Liffey si pozriete z presláveného Ha'Penny Bridge, môžete ochutnať írske pivo či pravú whisky, obdivovať ľadovcové údolia v Glendalough a záhrady v Powerscourt. Ponorte sa s nami do írskej prírody i histórie a spoznajte viac než len Dublin!

Letecky z Bratislavy

Čas odletu pri odchode: 06:45, Čas príletu pri odchode: 08:40
Čas odletu pri návrate: 09:05, Čas príletu pri návrate: 12:55

Tieto časy sú predbežné a letecká spoločnosť ich môže zmeniť.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Štvrtok 14. septembra
Odlet z Bratislavy do Dublinu. Po prílete objednaným autobusom transfer na hotel. Ubytovanie.

Popoludní sa vydáme na krátku prehliadku centra mesta. Od jedného z najznámejších kostolov sv. Cirkvi Kristovej sa prechádzkou dostaneme k mestskej radnici a dublinskému hradu so zbierkou orientálneho umenia a so záhradami, ktorého krásnu siluetu používa ako pozadie televízie BBC. Nahliadneme do najobľúbenejšie štvrti mladých Temple Bar, ktorá sa dá prirovnať k ostravskej ulici Stodolní. Z najznámejšieho mosta Dubline Ha'penny Bridge (most bol v minulosti spoplatnený pol penny) a zhliadneme na rieku Liffey. Tá v minulosti delila mesto na časť zámožných a mestskú časť chudobných.

Potom si môžeme objednať v bohémskej štvrti Temple Bar írskej pivo, skúsiť nejakú miestnu špecialitu v jednej z krčmičiek, alebo zasadnúť do českej reštaurácie, ktorá sa tu tiež nachádza. Návrat na hotel so sprievodcom alebo individuálne.

(2. DEŇ) Piatok 15. septembra
Po raňajkách presun do centra mesta. Náš celodenný okruh začneme v časti, ktorá v sebe ukrýva kultúrne stánky ako Gate Theatre, Ambassador Theatre, Dublin Writers Museum... Po živej obchodnej zóne O'Connell Street (individuálne možnosť nákupov) a okolo Spire of Dublin sa presunieme k areálu dublinskej univerzity Trinity College - univerzita, knižnica (Book of Kelts), park (v blízkosti národnej galérie, budovy parlamentu a vlády). Prejdeme sa tepnou štýlovej dublinskej štvrti Grafton street, uvidíme sídlo poslaneckej snemovne a senátu Leinster House aj Oscar Wilde's House, kde spisovateľ prežil detstvo, tržnicu Loft Market a najmä kostol sv. Patrika.

V podvečerných hodinách možnosť návštevy Múzea Guinness Storehouse, kde sa dozvieme všetko o pive Guinness, alebo Old Jameson Distillary, kde prehliadka bude venovaná whisky, ktorú na záver ochutnáme. Návrat na hotel so sprievodcom alebo individuálne. Fakultatívne večerný program "Írsky večer" v typickej írskej reštaurácii so sprievodným programom.

(3. DEŇ) Sobota 16. septembra
Celodenný fakultatívny výlet do oblasti Wicklow Mountains, kde navštívime stredovekú dedinu Glendalough s kláštorným komplexom ležiacim v údolí dvoch ľadovcových jazier. Pri krátkej prechádzke môžete zachytiť fotoaparátom miestne krásnu panorámu. Potom sa vydáme na prehliadku záhrad grófstva Powerscourt, ktoré boli upravené po vzore paláca vo Versailles a zámku Schönbrunn vo Viedni.

Výlet môžeme len odporučiť, bude sa jednať o skutočnú "ochutnávku" typické írske prírody aj záhradnej architektúry. Tí, ktorí nebudú mať o fakultatívny výlet záujem, môžu individuálny program v Dubline využiť na návštevu múzeí, galérií či nákupu suvenírov.

(4. DEŇ) Nedeľa 17. septembra
V skorých ranných hodinách presun na letisko a odlet do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Dublin - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínová batožina max. 55 x 40 x 20 cm a do 10 kg)
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • 3x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách, popr. 3 lôžkových
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny (viď. nižšie)
 • cestovné poistenie
 • presuny v Dubline miestnou dopravou
 • vstupné na mieste
 • fakultatívny výlet do Glendalough a Powerscourt
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 112 €

Kde budete ubytovaní?

 • Hotel s dobrou dostupnosťou do centra Dublinu.
 • Na izbách je obvykle k dispozícii varná kanvica + čaj a káva zdarma.

Ako je to s jedlom?

 • Raňajky v hoteli sú formou studeného bufetu.
 • Počas dňa pri prehliadke Dublinu bude možné zakúpiť jedlo na niektorej z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia.

Podmienky pre prepravu batožiny

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabínovú batožinu o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určené na prepravu na palube lietadla) +malú batožinu o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 77 € - odbavenie batožiny o max. hmotnosti do 15 kg
 • Batožina za príplatok 96 € - odbavenie batožiny o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavenie batožiny. Ale aj len s príručnou batožinou možno cestovať "naľahko". Pozor však na rozmerové limity.

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Fakultatívny výlet Glendalough + Powerscourt: dospelý 69 €, dieťa 61 €, senior 61 €
 • Írsky večer: dospelý 56 €, dieťa 43 €

Cestovné poistenie

 • EASY (1,40 € / deň / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (3,55 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Glendalough

Glendalough (irsky Gleann Dá Loch, anglicky Glen of Two Lakes, což znamená Údolí dvou jezer) je vesnice ležící v překrásném ledovcovém údolí. Tající led vytvořil dvě jezera, horní a dolní, s překrásným panoramatem. Atmosféru zdejších zalesněných kopců hor zachytil ve svých básních i Thomas Moore. Svatý Kevin si vybral toto místo nejprve jako sídlo poustevníka a až poté zde vytvořil klášter, který se později stal jedním z nejvýznamnějších raně křesťanských klášterů v Evropě. Tento staroirský klášter Glendalough je nazýván "Irskými Delfami".

"Zahrady světa" Powerscourt

Světoznámé zahrady Powerscourt Gardens o rozloze 19 ha tvoří nádherné kombinace terasovitých zahrad vedoucích pozvolně dolů k jezeru. Zahrady jsou zkrášleny sochami, okrasnými jezírky s fontánami a oblázkovými mozaikami. Část zahrad je vyčleněna jako hřbitov domácích zvířat. Ve spodních zákoutích parku je plocha částečně věnována japonské flóře – rostou tu mimo jiné čínské jehličnany a bambusy. Komplex zahrad byl vytvářen po vzoru okrasných zahrad francouzského paláce Versailles, zámku Schönbrunn u Vídně a hradu Schwetzingen nedaleko Heidelbergu.

Pasové a vízové povinnosti

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Irska bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.

Pro případ ztráty s sebou doporučujeme vzít cestovní pas i občanský průkaz. Doklady mějte na oddělených místech. 

Zdravotní podmínky

Pro Čechy a Slováky, jakožto občany Evropské Unie, platí stejné zdravotní povinnosti jako pro obyvatelé navštívené země (v rámci EU). Například platba lékařských úkonů či jiná zdravotní péče.

Před cestou doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které vám zajistí zdravotnickou péči za podmínek jako v České republice nebo na Slovensku. Například po návratu z ciziny, vám zdravotní pojišťovna proplatí výdaje spojené s využitím zdravotní péče v cizím státě.

Průkaz zdravotního pojištění mějte vždy u sebe, po celou dobu pobytu.


Organizátor zájazdu
Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., so sídlom v Ostrave.
Poistenie proti úpadku dojednané u ERV Evropská pojišťovna, a. s.


Môžete zaplatiť teraz len 269 € a doplatok do 8. 5.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1