To najlepšie z Islandu


Predstavenie

Názov:To najlepšie z IslanduTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:IslandSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25147 25. 7. - 30. 7. 2017 (6 dní) Letecky 1 694,00 € Rezervovať

Magický zájazd, počas ktorého zbadáte perly pozoruhodného ostrova kontrastov! Zoznámite sa s prejavmi geotermálnej činnosti, pokocháte sa vodopádmi Skógafoss či Seljalandsfoss, vzhliadnete činný gejzír Strokkur aj hlavné mesto Reykjavík. Vydajte sa s nami za poznaním "ostrova ohňa a ľadu" a zažite čarokrásny dramatický Island!

Letecky z Viedne

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Utorok 25. júla
Odlet z Viedne, prílet na letisko do Keflavíku, odtiaľ transfer na ubytovanie.

Odlet z Viedne vo večerných hodinách (priamy let), po prílete do Keflavíku odjazd objednaným minibusom do hotela v Reykjavíku alebo jeho okolie, ubytovanie.

(2. DEŇ) Streda 26. júla
Prehliadka zaujímavých prejavov geotermálnej činnosti na Islande.

Prvým miestom, ktoré počas dnešného putovania navštívime, bude mohutný prameň Deildartunguhver, žriedlo takmer o teplote 100 °C. Predstavuje zdroj, ktorým sa vykurujú skleníky aj okolité mestá. Prejdeme sa okolo Lávového a Detského vodopádu - to sú Hraunfossar a Barnafoss, dva krásne vodopády na rieke Hvítá.

Deň zakončíme vyhliadkou na islandskú krajinu zo starého kráteru Grábrók. Cestou ešte zastavíme v mestečku Reykholt, jednom z najdôležitejších centier v dobe stredoveku, ktoré je spojené s významnou postavou islandskej histórie - Snorrim Sturluson.

Návrat na ubytovanie vo večerných hodinách.

(3. DEŇ) Štvrtok 27. júla
Výlet po južnom pobreží, kde sa striedajú nádherné výhľady na hory a ľadovce a morskú hladinu.

Tento deň nás čaká plavba po južnej časti ostrova až k mestečku Vík, kde navštívime manufaktúru na výrobu pletených výrobkov - typických islandských predajných artiklov. Prejdeme sa po čiernej pláži Dyrhólaey s možnosťou výstupu až k miestnemu majáku nad plážou.

Nasledovať bude zastávka v dedinke Skógar, kde navštívime skanzen a múzeum a hlavne uvidíme veľkolepý vodopád Skógafoss, ktorý patrí medzi jeden z najfotogenickejších na Islande. Na spiatočnej ceste si prezrieme ľadovcový splaz a perličkou na záver bude čarovný vodopád Seljalandsfoss, u ktorého budeme mať možnosť prejsť sa za padajúcou vodnou stenou.

Návrat na ubytovanie vo večerných hodinách.

(4. DEŇ) Piatok 28. júla
TOP okružný výlet do tzv. Zlatého trojuholníka.

Zavítame na tri najnavštevovanejšie miesta Islandu. Snemovná pláň Thingvellir, miesto kde vznikol najstarší parlament na svete a kde sa od seba odďaľujú Severoamerická a Eurázijská kontinentálne doska. Potom vyrazíme ku slávnemu, ale dnes už spiacemu Geysiru, ktorý dal meno všetkým ďalším gejzírom na svete. V jeho susedstve budeme môcť napäto sledovať pravidelné niekoľkometrové výtrysky gejzíru Strokkur a ďalšie horúce pramene a Solfatara. Ešte plní dojmov sa presunieme k ďalšej neuveriteľnej ukážke prírodnej sily, a to neďalekému vodopádu Gullfoss, dvojstupňovému skalnému prahu, cez ktorý sa valí neuveriteľné množstvo vody vytvárajúce vysokú vodnú triešť.

Návrat na ubytovanie vo večerných hodinách.

(5. DEŇ) Sobota 29. júla
Prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta a relaxácie v Modrej lagúne.

Posledný deň venujeme prehliadke hlavného mesta. Zastavíme sa u vily Höfdi, navštívime monumentálnu katedrálu Hallgrímskirkja, miestnu radnicu s priľahlým jazierkom, najstaršie uličky a námestia. Naše kroky povedú tiež do prístavu, kde ochutnáme miestne rybie špeciality v rybárskej bašte a prejdeme sa pešou zónou s množstvom obchodíkov a kaviarní. Budeme tak mať jedinečnú možnosť nasať miestnu atmosféru.

Záujemcovia môžu fakultatívne vyraziť na veľrybie safari - trojhodinovú plavbu loďou za veľrybami. Nakoniec nás čaká perla modernej architektúry - novopostavená budova opery Harp a tiež sa zastavíme u známej oceľovej skulptúry Sólfar, ktorá je inšpirovaná tvarom vikingských lodí.

V podvečerných hodinách sa presunieme k návšteve vyhlásenej Modrej lagúny - termálnych kúpeľov uprostred lávových polí.

Potom už bude nasledovať presun na letisko a odlet.

(6. DEŇ) Nedeľa 30. júla
Nočný transfer.

Po polnoci odlet z Keflavíku. Prílet do Viedne v ranných hodinách.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.


Čo už máte v cene?

 • letenka Viedeň - Keflavík - Viedeň so všetkými poplatkami (priamy let)
 • batožinu podľa pravidiel leteckej spoločnosti
 • 4x ubytovanie v Reykjavíku alebo jeho okolie v hoteli či penzióne v 2lôžkových izbách, popr. 3 lôžkových
 • 4 x raňajky
 • transfery po ostrove podľa programu zájazdu
 • sprievodca po celú dobu zájazdu (od odletu do návratu, mimo voľný program)
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • vstupné na mieste vr. vstupu do Modrej lagúny a veľrybieho safari
 • cestovné poistenie
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 212 €

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Kúpanie v Modrej lagúne: dospelý 56 €, dieťa 28 €

Cestovné poistenie

 • EASY (1,40 € / deň / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (3,97 € / deň / osoba)

Organizátor zájazdu
Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., so sídlom v Ostrave.
Poistenie proti úpadku dojednané u ERV Evropská pojišťovna, a. s.


Môžete zaplatiť teraz len 808 € a doplatok do 24. 6.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1