To najlepšie z Londýna 55+


Predstavenie

Názov: To najlepšie z Londýna 55+Typ zájazdu:Poznávací
Krajina:Anglicko / Veľká BritániaSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
24993 22. 6. - 25. 6. 2017 (4 dni) Letecky 462,00 € Rezervovať

Jedinečný eurovíkend, počas ktorého uvidíte to najlepšie z Londýna a nemusíte sa o nič starať. Sprievodca s vami bude od odletu až po návrat a zariadi všetko. Za príjemnej klímy neskorej jari či leta sa v pohodovom tempe ponoríte do tajov kozmopolitnej metropoly. Zájazd nielen pre starších 55 rokov. Užite si s nami "jeseň" svojho života a spoznajte Londýn bez starostí!

Letecky z Bratislavy

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro!


Program zájazdu

(1. DEŇ) Štvrtok 22. júna
Odlet z Bratislavy bude v dopoludňajších hodinách, po prílete do Londýna sa presunieme zaisteným autobusom do hotela, kde sa ubytujeme.

Po menšom odpočinku prejdeme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prezrieme si námestie Trafalgar Square, na ktorom nájdeme slávny Nelsonov stĺp, ďalej uvidíme Piccadilly Circus, Čínsku štvrť a deň môžeme zakončiť v SOHO.

Večer návrat na hotel spoločne alebo individuálne.

(2. DEŇ) Piatok 23. júna
Po raňajkách sa presunieme prímestským vlakom alebo metrom do nádherného Parku - Regent's Royal Park. Tento park bol navrhnutý známym architektom Johnom Ashom v roku 1812. V pokojnom parku sa nachádza veľa jazierok, kde sa môžeme prechádzať na loďkách. V parku hniezdi nespočetné množstvo druhov vodného vtáctva. Nájdeme tu aj malú mestskú ZOO a z priľahlého Primrose Hill je krásny výhľad na celé mesto. Park je ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Môžeme si tu tiež vychutnať lahodnú kávu.

Po prechádzke v parku sa presunieme do centra Londýna. Prehliadku začneme v časti Westminster, kde sa prejdeme okolo hlavných atraktivít. Spoločne navštívime nábrežie Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde sa nachádza oficiálna adresa britského premiéra, Houses of Parliament so známou hodinovou vežou Big Ben, Westminster Abbey, sídlo britskej kráľovnej Buckingham Palace.

Potom navštívime (pre vopred objednaných záujemcov) svetoznáme múzeum voskových figurín Múzeum Madame Tussaud's, kde sa osobne stretneme tvárou v tvár so známymi osobnosťami súčasnosti i minulosti. Pre záujemcov možnosť tiež zabezpečenie vstupeniek na muzikál Mamma Mia! (Informujte sa v CK).

Večer návrat na hotel spoločne alebo individuálne.

(3. DEŇ) Sobota 24. júna
Ráno sa presunieme metrom alebo prímestským vlakom do centra Londýna. Môžeme sa tešiť na prehliadky južného nábrežie rieky Temža a častí City a Southwark. Čaká nás: St. Paul's Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. Potom sa presunieme k slávnemu palácu a pevnosti jej veličenstva, Tower of London (pre vopred objednaných záujemcov prehliadka kráľovskej pevnosti, kde sú vystavené anglické korunovačné klenoty), a najslávnejšiemu zdvíhacieho mostu Tower Bridge.

Potom sa vydáme od Tower of London loďou na vyhliadkovú plavbu po rieke Temži (pre vopred objednaných záujemcov). Na lodi nás čaká tradičný britský zvyk: čaj o piatej spolu s občerstvením v podobe rôznych sendvičov, clotted Creamu, mini dezertov a ďalších cukroviniek.

K vyhliadkovému kolesu London Eye sa dostaneme tradičným červeným dvojposchodovým autobusom Doubledecker.

V podvečerných hodinách sa spoločne alebo individuálne vrátime na hotel.

(4. DEŇ) Nedeľa 25. júna
Posledný deň môžeme navštíviť ďalšie zaujímavé londýnskej atrakcie (napr. Greenwich, Richmond). Je možné tiež navštíviť londýnske múzea zadarmo (British Museum, National Gallery) či využiť voľno k individuálnym nákupom (Oxford Street, Camden Town).

V popoludňajších hodinách sa objednaným transferom presunieme od hotela na letisko. Prílet do Bratislavy bude v nočných hodinách.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Počas programu budete mať možnosť zadarmo navštíviť niektoré múzeá: napríklad Národnú galériu, Národnú portrétnu galériu, Britské múzeum, Prírodovedecké múzeum alebo modernú galériu Tate Modern.

Užite si mesto s jedinečnou atmosférou, využite možnosť navštíviť múzeá zadarmo a spoznajte najvýznamnejšie anglické pamiatky. Pohodové tempo je samozrejmosťou!

» Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Londýn - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínové batožina podľa pravidiel pre prepravu batožiny pozri nižšie)
 • transfer letisko - Londýn (hotel) - letisko
 • 3x ubytovanie v Londýne v hoteli 3 * v 2lôžkových izbách, popr. 3 lôžkových
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny (viď. nižšie)
 • cestovné poistenie
 • presuny v Londýne miestnou dopravou - doubledecker, metro, vlak, plavba loďou po Temži: 45 GBP / celý pobyt
 • odporúčané vreckové: 150 GBP (vrátane dopravného)
 • vstupné na mieste
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 78 €

Kde budete ubytovaní?

 • hotel 3 * s ľahkým prístupom do centra Londýna
 • na izbách je k dispozícii varná kanvica + čaj a káva zdarma (podľa typu hotela)
 • na izbách sú k dispozícii uteráky, mydlo, fén (podľa typu hotela)

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli formou bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Londýna bude možné zakúpiť jedlo na niektoré z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť navštíviť niektorú z reštaurácií alebo občerstvenia

Podmienky na prepravu batožiny

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOV môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabínová batožina s max. 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určené na prepravu na palube lietadla) + malú batožinu s max. 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 77 € - odbavovaná batožina s max. hmotnosťou do 15 kg
 • Batožina za príplatok 96 € - odbavovaná batožina s max. hmotnosťou do 20 kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj len s príručnou batožinou možno cestovať "naľahko". Pozor však na rozmerové limity.

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a na prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným voľným programom:

 • London Eye: dospelý 37 €, dieťa 29 €
 • Museum Madame Tussaud's: dospelý 40 €, dieťa 35 €
 • Tower of London: dospelý 38 €, dieťa 18 €, študent 29 €, senior 29 €, rodina 89 €
 • Okružná plavba s ochutnávkou popoludňajšieho čaju o piatej (Afternoon Tea Cruise): dospelý 47 €, dieťa 32 €

Cestovné poistenie

 • EASY (1,40 € / deň / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (2,30 € / deň / osoba)

Môžete zaplatiť teraz len 231 € a doplatok do 22. 5.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1