To najlepšie z Londýna + BUCKINGHAM


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Londýna + BUCKINGHAMTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:Anglicko / Veľká BritániaSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25836 22. 9. – 25. 9. 2018 Letecky 462,00 € Rezervovať

Obľúbený eurovíkend s fundovaným sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najlepšie z Londýna a návštevou inak uzavreté priestory Buckinghamského paláca. Prejdete sa loďou po Temži, doubledeckerom alebo na vyhliadkovom kolese London Eye. Využite jedinečnú možnosť nahliadnuť "pod pokrievku" kráľovskej rodiny v interiéroch Buckinghamu a spoznajte Londýn!

Letecky z Bratislavy | Časy letov

Cesta TAM
Čas odletu: 06:30, Čas príletu: 07:50

Cesta SPÄŤ
Čas odletu: 08:30, Čas príletu: 11:45

Tieto časy sú predbežné a letecká spoločnosť ich môže zmeniť.


Program zájazdu

1. DEŇ | Sobota 22. septembra
Odlet z Bratislavy, prílet do Londýna, ubytovanie na hoteli a program so sprievodcom.

Odlet z Bratislavy bude v ranných hodinách, po prílete do Londýna sa presunieme zaisteným autobusom do hotela, kde sa ubytujeme.

Po menšom odpočinku prejdeme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prezrieme si námestie Trafalgar Square, na ktorom nájdeme slávny Nelsonov stĺp, ďalej uvidíme Piccadilly Circus, Čínsku štvrť a deň môžeme zakončiť spoločnou večerou v SOHO.

Večer sa vrátime spoločne alebo individuálne na hotel.

2. DEŇ | Nedeľa 23. septembra
Dnešný deň strávime v centre Londýna - uvidíme Big Ben, Westminster Abbey aj Downing Street. Popoludní budeme mať možnosť navštíviť nákupnej ulici Oxford Street.

Ráno sa po raňajkách presunieme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prehliadku začneme v časti Westminster, kde sa prejdeme okolo hlavných atraktivít. Spoločne navštívime nábrežie Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde sa nachádza oficiálna adresa britského premiéra, Houses of Parliament sa známou hodinovou vežou Big Ben, Westminster Abbey.

Záver našej prechádzky strávime v okolí kráľovskému parku St. James's Park, ktorý vytvoril kráľ Henrich VIII. ako jelenia poľovný revír, a pozrieme sa aj k St. James's Palace, v ktorom v dnešnej dobe sídli kráľovský súdny dvor.

Potom navštívime (pre vopred objednaných záujemcov) svetoznáme múzeum voskových figurín Múzeum Madame Tussaud's, kde sa osobne stretneme tvárou v tvár známym osobnostiam súčasnosti i minulosti.

Pre záujemcov možnosť zaistenia vstupeniek na muzikál Mamma Mia! (Informujte sa v CK).

V popoludňajších hodinách budeme mať možnosť tiež navštíviť preslávenú nákupnú ulicu Oxford Street, kde sa nachádzajú veľké obchodné centrá aj mnoho malých obchodíkov.

V podvečerných hodinách sa vrátime na hotel.

3. DEŇ | Pondelok 24. septembra
Vopred objednaných záujemcov dnes čaká prehliadka Buckinghamského paláca. Ďalej uvidíme Tower Bridge, Tower of London aj London Eye.

Ráno sa presunieme metrom alebo prímestským vlakom do centra Londýna. Pre vopred objednaných záujemcov prehliadka Buckinghamského paláca (reprezentačné sály sídla kráľovnej Alžbety II.).

Potom sa môžeme tešiť na prehliadky Južného nábreží rieky Temža a častí City a Southwark. Čaká nás: St. Paul's Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. Potom sa presunieme k slávnemu palácu a pevnosti jej veličenstva Tower of London, a k najslávnejšiemu zdvíhacieho mostu Tower Bridge. K vyhliadkovému kolesu London Eye (pre vopred objednaných záujemcov), doplávame loďou po rieke Temži. Prejdeme sa tiež známym červeným autobusom Double Decker.

V podvečerných hodinách sa spoločne alebo individuálne vrátime na hotel.

4. DEŇ | Utorok 25. septembra
V dopoludňajších či odpoludňajších hodinách sa objednaným transferom presunieme od hotela na letisko. Odlet do Bratislavy bude v popoludňajších či nočných hodinách podľa časov leteckých spoločností.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je možné vždy po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

U zájazdov do zahraničia je prvý a posledný deň určený predovšetkým na zabezpečenie dopravy, transferov a ubytovania. Program v tieto dni môže byť prispôsobený letovým poriadkom a iným okolnostiam.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek, a tie sa môžu meniť.

Pasovej a vízovej povinnosti, zdravotné podmienky.


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Londýn - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínová batožina podľa pravidiel pre prepravu batožiny pozri nižšie)
 • transfer letisko - Londýn (hotel) - letisko
 • 3x ubytovanie v Londýne v hoteli 3 * v 2lôžkových izbách, popr. 3 lôžkových
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom od Radynacestu.cz zadarmo
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny
 • cestovné poistenie
 • presuny v Londýne miestnou dopravou - double decker, metro, plavba loďou po Temži: 30 GBP / celý pobyt
 • odporúčané vreckové 150 GBP (vrátane dopravného)
 • vstupné na mieste
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 78 €

Kde budete ubytovaní?

 • Airlink Hotel & Banqueting s ľahkým prístupom do centra Londýna
 • na izbách je k dispozícii varná kanvica + čaj a káva zdarma (podľa typu hotela)
 • na izbách sú k dispozícii uteráky, mydlo, sušič vlasov (podľa typu hotela)

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli formou bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Londýna bude možné zakúpiť jedlo na niektoré z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť navštíviť niektorú z reštaurácií alebo občerstvenia

Podmienky na prepravu batožiny

ryanair novyBatožina v cene zájazdu - cestujúci má v cene letenky 2 príručnú batožinu, tá podliehajú podmienkam leteckej spoločnosti:

 • kabínová batožina o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (túto batožina nebudete mať so sebou na palube, ale bude pred nástupom do lietadla personálom zdarma uložená do batožinového priestoru)
 • malá batožina o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (túto batožinu budete mať so sebou na palube)
 • na obe príručné batožiny sa vzťahujú podmienky prepravy príručnej batožiny (obmedzenia tekutín, zákaz ostrých predmetov a pod.)
 • Čo nesmie obsahovať kabínov8 batožina

Batožina za príplatok 95 € - odbavované batožinu s max. hmotnosťou do 20 Kg

NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj iba s príručná batožina možno cestovať "naľahko".

Tieto ceny batožiny sú garantované pri objednaní do 30tich dní pred uskutočnením zájazdu, ak sa rozhodnete objednať batožinu neskôr, cena sa bude odvíjať od aktuálnych cien leteckých spoločností (pre viac informácií kontaktujte CK).


Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným programom:

 • Buckinghamský palác: dospelý 37 €, dieťa 21 €, študent 34 €, senior 34 €
 • London Eye: dospelý 37 €, dieťa 30 €
 • Museum Madame Tussaud's: dospelý 44 €, dieťa 37 €

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 12,80 € (3,20 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Buckingham Palace

Buckinghamský palác je oficiálne londýnskej sídlo britského panovníka a najväčšou kráľovskou pracovňou na svete. Buckinghamský palác má funkciu londýnskej rezidencie kráľovnej Alžbety II., ale je aj miestom konania akcií štátneho významu, akcií organizovaných dvorom, miestom oficiálnych privítanie hláv štátov a veľkou turistickou atrakciou.

Muzikál Mamma Mia!

V rámci programu nášho zájazdu máte jedinečnú možnosť navštíviť dnes už kultový muzikál Mamma Mia! V londýnskej zábavnej štvrti Covent Garden sa denne hrá veľa muzikálov, z ktorých Mamma Mia! patrí medzi tie najznámejšie. Môžete sa stať súčasťou diania a vychutnať si vynikajúcu hudobný príbeh, ktorý vás zanesie na letné grécky ostrov, kam nevesta v predvečer svojej svadby pozve svoje tri potencionálny otca. Na javisku starobylého divadla Theatro Novello vás čakajú dve hodiny plné úsmevných situácií a predovšetkým notoricky známych piesní skupiny ABBA. Odporúčame aj pre menej zdatných angličtinu. Nechajte sa strhnúť energiou predstavenia a pripojte sa k roztančenému divadlu! Bližšie informácie nájdete na oficiálnej stránke muzikálu Mamma Mia!


Teraz zaplaťte len 231 € a doplatok do 22. 8.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1