To najlepšie z Londýna + GREENWICH


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Londýna + GREENWICHTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:Anglicko / Veľká BritániaSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25832 15. 9. - 18. 9. 2018 (4 dni) Letecky 462,00 € Rezervovať

Obľúbený eurovíkend s fundovaným sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najlepšie z Londýna. Navštívite kráľovské observatórium v Greenwichi, nultý poludník a aj jeden z posledných čajových klipr na svete Cutty Sark (Kráľovnú morí). Prejdete sa doubledecker, loďou po Temži alebo na London Eye. Zájazd pre všetkých bez rozdielu veku. Spoznajte s nami viac než len Londýn!

Letecky z Bratislavy

Cesta TAM
Čas odletu: 06:30, Čas příletu: 07:50 

Cesta SPÄŤ
Čas odletu: 08:30, Čas příletu: 11:45

Tieto časy sú predbežné a letecká spoločnosť ich môže zmeniť.


Program zájazdu

1. DEŇ | Sobota 15. septembra
Odlet z Bratislavy, prílet do Londýna, ubytovanie na hoteli a program so sprievodcom.

Odlet z Bratislavy bude v dopoludňajších hodinách, po prílete do Londýna sa presunieme zaisteným autobusom do hotela, kde sa ubytujeme.

Po menšom odpočinku prejdeme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prezrieme si námestia Trafalgar Square, na ktorom nájdeme slávny Nelsonov stĺp, ďalej uvidíme Piccadilly Circus, Čínsku štvrť a deň môžeme zakončiť v SOHO.

Večer návrat na hotel spoločne alebo individuálne.

2. DEŇ | Nedeľa 16. septembra
Dnešný deň strávime v centre Londýna, čaká nás časť Westminster, Big Ben, Westminster Abbey aj Buckingham Palace. V popoludňajších hodinách budeme mať možnosť navštíviť nákupnú ulici Oxford Street.

Ráno sa po raňajkách presunieme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prehliadku začneme v časti Westminster, kde sa prejdeme okolo hlavných atraktivít. Spoločne navštívime nábrežie Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde sa nachádza oficiálna adresa britského premiéra, Houses of Parliament so známou hodinovou vežou Big Ben, Westminster Abbey, sídlo britskej kráľovnej Buckingham Palace.

Záver našej prechádzky strávime v okolí kráľovskému parku St. James's Park, ktorý vytvoril kráľ Henrich VIII. ako jelení poľovný revír, a pozrieme sa aj k St. James's Palace, v ktorom v dnešnej dobe sídli kráľovský súdny dvor.

Potom navštívime (pre vopred objednaných záujemcov) svetoznáme múzeum voskových figurín Múzeum Madame Tussaud's, kde sa osobne stretneme tvárou v tvár známym osobnostiam súčasnosti i minulosti.

Pre záujemcov možnosť zaistenia vstupeniek na muzikál Mamma Mia! (Informujte sa v CK).

V popoludňajších hodinách budeme mať možnosť tiež navštíviť preslávenú nákupnú ulicu Oxford Street, kde sa nachádzajú veľké obchodné centrá aj mnoho malých obchodíkov.

V podvečerných hodinách sa vrátime na hotel.

3. DEŇ | Pondelok 17. septembra
Dopoledne strávíme na Greenwich, budeme mít možnost prohlédnout si nultý poledník, královskou observatoř či loď Cutty Sark. Odpoledne uvidíme Tower Bridge, Tower of London, katedrálu sv. Pavla i mrakodrap The Shard.

Ráno sa presunieme metrom alebo kabínkovou lanovkou Emirates Air Line ku štvrti Greenwich, kde môžeme byť doslova jednou nohou na východe a druhú na západe! Okrem nultého poludníka budeme mať možnosť prezrieť si kráľovské observatórium (pre vopred objednané záujemcov), Národné námornícke múzeum alebo umeleckú zbierku obrazov v Kráľovninom dome (Queen's House). Vopred objednaní záujemcovia môžu tiež zhliadnuť aj jeden z posledných čajových kliprov na svete - loď Cutty Sark, ktoré sa vo svojej dobe hovorilo Kráľovná morí.

Pre tých záujemcov, ktorí budú chcieť iba odpočívať, je greenwichský park ideálnym miestom na relaxáciu s možnosťou zakúpiť si kávu a malé občerstvenie z pojazdných vozíkov.

Pozrieme sa aj ku kráľovskému hradu Tower of London a k unikátnemu zdvíhacieho mostu Tower Bridge. Od Tower of London sa zvezieme Double Deckerom ku katedrále svätého Pavla (St Paul's Cathedral), Shakespearovu divadlu Globe, Tate Modern Gallery a Millenium Bridge. Navštívime tiež najväčší mrakodrap vo Veľkej Británii The Shard (pre vopred objednané záujemcov).

Vo večerných hodinách sa spoločne alebo individuálne vrátime na hotel.

4. DEŇ | Utorok 18. septembra
V dopoludňajších či odpoludňajších hodinách sa objednaným transferom presunieme od hotela na letisko. Prílet do Bratislavy bude v popoludňajších či nočných hodinách podľa časov leteckých spoločností.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

U zájazdov do zahraničia je prvý a posledný deň určený predovšetkým na zabezpečenie dopravy, transferov a ubytovania. Program v tieto dni môže byť prispôsobený letovým poriadkom a iným okolnostiam.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Londýn - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínová batožina podľa pravidiel pre prepravu batožiny pozri nižšie)
 • transfer letisko - Londýn (hotel) - letisko
 • 3x ubytovanie v Londýne v hoteli 3 * v 2lôžkových izbách, popr. 3 lôžkových
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny (viď. nižšie)
 • cestovné poistenie
 • presuny v Londýne miestnou dopravou - doubledecker, metro, vlak, plavba loďou po Temži + kabínová lanovka Emirates Air Line: 50 GBP / celý pobyt
 • odporúčané vreckové: 150 GBP (vrátane dopravného)
 • vstupné na mieste
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 97 €

Kde budete ubytovaní?

 • hotel 3 * s ľahkým prístupom do centra Londýna
 • na izbách je k dispozícii varná kanvica + čaj a káva zdarma (podľa typu hotela)
 • na izbách sú k dispozícii uteráky, mydlo, fén (podľa typu hotela)

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli formou bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Londýna bude možné zakúpiť jedlo na niektoré z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť navštíviť niektorú z reštaurácií alebo občerstvenia

Podmienky na prepravu batožiny

ryanair novyBatožina v cene zájazdu - cestujúci má v cene letenky 2 príručnú batožinu, tá podliehajú podmienkam leteckej spoločnosti:

 • kabínová batožina o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (túto batožina nebudete mať so sebou na palube, ale bude pred nástupom do lietadla personálom zdarma uložená do batožinového priestoru)
 • malá batožina o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (túto batožinu budete mať so sebou na palube)
 • na obe príručné batožiny sa vzťahujú podmienky prepravy príručnej batožiny (obmedzenia tekutín, zákaz ostrých predmetov a pod.)
 • Čo nesmie obsahovať kabínové batožina

Batožina za príplatok 95 € - odbavované batožinu s max. hmotnosťou do 20 Kg

NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj iba s príručná batožina možno cestovať "naľahko".

Tieto ceny batožiny sú garantované pri objednaní do 30tich dní pred uskutočnením zájazdu, ak sa rozhodnete objednať batožinu neskôr, cena sa bude odvíjať od aktuálnych cien leteckých spoločností (pre viac informácií kontaktujte CK).


Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Cutty Sark - čajový klipr: dospelý 19 €, dieťa 10 €, študent 16 €, senior 16 €
 • Greenwich - kráľovské observatórium: dospelý 15 €, dieťa 9 €, študent 12 €, senior 12 €
 • Kombinovaná vstupenka Greenwich: Kráľovské observatórium + Cutty Sark: dospelý 28 €, dieťa 14 €, študent 23 €, senior 23 €
 • Museum Madame Tussaud's: dospelý 44 €, dieťa 37 €
 • The Shard: dospelý 40 €, dieťa 34 €, študent 32 €

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 12,80 € (3,20 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Muzikál Mamma Mia!

V rámci programu nášho zájazdu máte jedinečnú možnosť navštíviť dnes už kultový muzikál Mamma Mia! V londýnskej zábavnej štvrti Covent Garden sa denne hrá veľa muzikálov, z ktorých Mamma Mia! patrí medzi tie najznámejšie. Môžete sa stať súčasťou diania a vychutnať si vynikajúcu hudobný príbeh, ktorý vás zanesie na letné grécky ostrov, kam nevesta v predvečer svojej svadby pozve svoje tri potencionálny otca. Na javisku starobylého divadla Theatro Novello vás čakajú dve hodiny plné úsmevných situácií a predovšetkým notoricky známych piesní skupiny ABBA. Odporúčame aj pre menej zdatných angličtinu. Nechajte sa strhnúť energiou predstavenia a pripojte sa k roztančenému divadlu! Bližšie informácie nájdete na oficiálnej stránke muzikálu Mamma Mia!


Teraz zaplaťte len 231 € a doplatok do 15. 8.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1