To najlepšie z Londýna + HARRY POTTER


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Londýna + HARRY POTTERTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:Anglicko / Veľká BritániaSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25074 29. 7. - 1. 8. 2017 (4 dni) Letecky 539,00 € Rezervovať

Obľúbený eurovíkend s fundovaným sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najlepšie z Londýna a lokality, kde sa natáčal dnes už kultový Harry Potter. Navštívite štúdia Warner Bros, s expozíciou The Making of Harry Potter, miesto vzniku filmu. Prejdete sa doubledeckerom, loďou po Temži alebo na London Eye. Ponorte sa do filmového sveta Harryho Pottera a spoznajte Londýn!

Letecky z Bratislavy

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro!


Program zájazdu

(1. DEŇ) Sobota 29. júla
Odlet z Bratislavy bude v ranných hodinách, po prílete do Londýna sa presunieme zaisteným autobusom do hotela, kde sa ubytujeme.

Po menšom odpočinku prejdeme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prezrieme si námestia Trafalgar Square, na ktorom nájdeme slávny Nelsonov stĺp, ďalej uvidíme Piccadilly Circus, Čínsku štvrť a deň môžeme zakončiť v SOHO.

Večer sa vrátime spoločne alebo individuálne na hotel.

(2. DEŇ) Nedeľa 30. júla
Ráno sa po raňajkách presunieme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prehliadku začneme v časti Westminster: uvidíme Lambeth Bridge (preháňal sa na ňom Harry v doubledeckeru) a hlavné atraktivity - Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey a Buckingham Palace. Na triede Whitehall uvidíme sídlo britského premiéra Downing Street, Horse Guards a Scotland Yard (vo filme Ministerstvo mágie), Trafalgar Square.

Potom pešo pôjdeme po Leicester Square (divadlo Odeon, kde boli uvádzané premiéry jednotlivých dielov). Pre záujemcov návšteva Múzea Madame Tussaud's - možnosť zaistenia vstupeniek vopred.

Prejazd ku katedrále svätého Pavla, ktorá bude nádherne nasvietená a kde uvidíme aj Millenium Bridge (zničili ho smrťožrúti) a galériu moderného umenia Tate Modern.

Vo večerných hodinách sa spoločne alebo individuálne vrátime na hotel.

(3. DEŇ) Pondelok 31. júla
Ráno prejdeme do Štúdiá Warner Bros, kde vznikol Harry Potter. Uvidíte tu zázemie natáčania, modely a nadprirodzené bytosti, ktoré sa vo filmoch objavili. Potom sa prejdeme k Tower of London a Tower Bridge.

Pôjdeme loďou k vyhliadkovému kolesu London Eye - možnosť zaistenia vstupeniek vopred pre objednaných záujemcov. Počas programu sa prejdeme dvojposchodovým londýnskym autobusom doubledecker.

V podvečerných hodinách sa spoločne alebo individuálne vrátime na hotel.

(4. DEŇ) Utorok 1. augusta
V dopoludňajších alebo popoludňajších hodinách sa objednaným transferom presunieme od hotela na letisko. Prílet do Bratislavy bude v popoludňajších či večerných hodinách podľa časov leteckých spoločností.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

» Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Londýn - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínová batožina podľa pravidiel pre prepravu batožiny)
 • transfer letisko - Londýn (hotel) - letisko
 • 3x ubytovanie v Londýne v hoteli 3 * v 2-lôžkových izbách, popr. 3-lôžkových
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny
 • cestovné poistenie
 • presuny v Londýne miestnou dopravou - doubledecker, metro, vlak, plavba loďou po Temži, doprava do štúdií Warner Bros: 50 GBP / celý pobyt
 • odporúčané vreckové 150 GBP (vrátane dopravného)
 • vstupné na mieste
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 78 €

Podmienky na prepravu batožiny

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOV môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabínová batožina s max. 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určené na prepravu na palube lietadla) +  malú batožinu  s max. 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 77 €  - odbavovaná batožina s max. hmotnosťou do 15 kg
 • Batožina za príplatok 96 €  - odbavovaná batožina s max. hmotnosťou do 20 kg
 • NÁŠ TIP:  Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj len s príručnou batožinou možno cestovať "naľahko". Pozor však na rozmerové limity.

Kde budete ubytovaní?

 • hotel 3 * s ľahkým prístupom do centra Londýna
 • na izbách je k dispozícii varná kanvica + čaj a káva zdarma (podľa typu hotela)
 • na izbách sú k dispozícii uteráky, mydlo a sušič vlasov (podľa typu hotela)

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli formou bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Londýna bude možné zakúpiť jedlo na niektorej z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť navštíviť niektorú z reštaurácií alebo občerstvenia

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a na prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným voľným programom:

 • London Eye : dospelý 37 €, dieťa 29 €
 • Museum Madame Tussaud's : dospelý 40 €, dieťa 35 €
 • Štúdiá Warner Bros : dospelý 47 €, dieťa 37 €

Cestovné poistenie

 • EASY (1,40 € / deň / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (2,30 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Harry Potter

Tento dnes už kultový seriál má na celom svete mnoho skalných priaznivcov. Keďže sa niektoré scény odohrávali v Londýne, prečo sa nevydať po stopách filmárov a nepozrieť sa na filmové lokality v skutočnosti? V Londýne nájdete Priečna ulici, hostinec Deravý kotlík, Millenium Bridge (Smrťožrúti ho zničili na začiatku dielu Polovičný princ), nástupište 9 a 3/4. V štúdiách Warner Bros. je zachytená celá história natáčania seriálu vrátane trikov (lietania na metle), modelov (škola v Rokforte a pod.), nadprirodzených bytostí atď.

Muzikál Mamma Mia!

V rámci programu nášho zájazdu máte jedinečnú možnosť navštíviť dnes už kultový muzikál Mamma Mia! V londýnskej zábavnej štvrti Covent Garden sa denne hrá veľa muzikálov, z ktorých Mamma Mia! patrí medzi tie najznámejšie. Môžete sa stať súčasťou diania a vychutnať si vynikajúci hudobný príbeh, ktorý vás zanesie na letný grécky ostrov, kam nevesta v predvečer svojej svadby pozve svojich troch potencionálnych otcov. Na javisku starobylého divadla Theatro Novello vás čakajú dve hodiny plné úsmevných situácií a predovšetkým notoricky známych piesní skupiny ABBA. Odporúčame aj pre menej zdatných angličtinárov. Nechajte sa strhnúť energiou predstavenia a pripojte sa k roztančenému divadlu!


Môžete zaplatiť teraz len 269 € a doplatok do 28. 6.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1