To najlepšie z Londýna + PREDVIANOČNÉ NÁKUPY


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Londýna + PREDVIANOČNÉ NÁKUPYTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:Anglicko / Veľká BritániaSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25861 8. 12. - 11. 12. 2018 (4 dni) Letecky 500,00 € Rezervovať

Adventný eurovíkend s fundovaným sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najlepšie z Londýna. Navštívite Trafalgarské námestie s vianočným stromom, prejdete sa dvojposchodovým doubledeckerom a môžete nakúpiť darčeky na známej Oxford Street. Zájazd je ideálny pre všetkých bez rozdielu veku. Vychutnajte si s nami sviatočnú atmosféru anglickej metropoly a spoznajte Londýn!

Letecky z Bratislavy | Časy letov

Cesta TAM
Čas odletu: 06:50, Čas príletu: 08:15

Cesta SPÄŤ

Čas odletu: 07:15, Čas príletu: 10:25

Tieto časy sú predbežné a letecká spoločnosť ich môže zmeniť.

Dĺžka zájazdu  |  4 dni

Ubytovanie  |  Airlink Hotel & Banqueting
Spôsob dopravy  |  Letecky z Bratislavy
Strava  |  Raňajky
Veľkosť skupiny  |  Do 20 osôb
Sprievodca  |  Po celý zájazd (v slovenskom jazyku)


Program zájazdu

1. DEŇ | Sobota 8. decembra
Odlet z Bratislavy, prílet do Londýna, ubytovanie na hoteli a program so sprievodcom.

Odlet z Bratislavy bude v dopoludňajších hodinách, po prílete do Londýna sa presunieme zaisteným autobusom do hotela, kde sa ubytujeme.

Po menšom odpočinku prejdeme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prezrieme si námestia Trafalgar Square, na ktorom nájdeme slávny Nelsonov stĺp, ďalej uvidíme Piccadilly Circus, Covent Garden (nádherná štvrť, kde môžeme nájsť vonkajšie kaviarne, štýlové obchody a trhy...), Čínsku štvrť a deň môžeme zakončiť spoločnou večerou v SOHO.

Večer návrat na hotel spoločne alebo individuálne.

2. DEŇ | Nedeľa 9. decembra
Dnešný deň začneme na pouličnom trhu Portobello Road, potom sa vydáme do centra Londýna. Uvidíme Big Ben, Westminster Abbey aj Buckingham Palace. Neskôr nás čaká alternatívne obchodná štvrť Camden Town plná barov, klubov a trhov.

Ráno sa po raňajkách presunieme prímestským vlakom alebo metrom k tradičnému rušnému pouličnému trhu Portobello Road, kde si Briti nakupujú všetky veci ako pre domácnosť, tak i rozmanité zberateľské predmety.

Po návšteve tradičného trhu sa vydáme do centra Londýna. Prehliadku začneme v časti Westminster, kde sa prejdeme okolo hlavných atraktivít. Spoločne navštívime nábrežie Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde sa nachádza oficiálna adresa britského premiéra, Houses of Parliament so známou hodinovou vežou Big Ben, Westminster Abbey, sídlo britskej kráľovnej Buckingham Palace. Záver pešej prechádzky zakončíme na Trafalgar Square, kde sa nachádza slávny Nelsonov stĺp.

Potom sa vydáme k alternatívnej obchodnej štvrti Camden Town. Camden Town je londýnska oblasť známa pre svoje trhy, bary a kluby. Navštívime tiež (pre vopred objednaných záujemcov) svetoznáme múzeum voskových figurín Múzeum Madame Tussaud's, kde sa osobne stretneme tvárou v tvár známym osobnostiam súčasnosti i minulosti.

Pre záujemcov možnosť tiež zabezpečenie vstupeniek na muzikál Mamma Mia! (Informujte sa v CK).

Po prehliadke budeme mať tiež možnosť navštíviť preslávenú nákupnú ulicu Oxford Street, kde sa nachádzajú veľké obchodné centrá aj mnoho malých obchodíkov.

Večer návrat na hotel spoločne alebo individuálne.

3. DEŇ | Pondelok 10. decembra
Ďalší deň a ďalšie londýnske pamiatky - dnes nás čaká Tower Bridge, Tower of London aj London Eye. Zabudnúť nesmieme na najväčší londýnsky trh Brick Lane.

Ráno sa presunieme metrom alebo prímestským vlakom do štvrti Brick Lane, kde sa nachádza najväčší londýnsky trh. Na tomto trhu sa prelínajú anglicke tradície s obyčajmi prisťahovalcov a vzniká tak exotická atmosféra, ktorú spestrujú miestni predavači svojím umom obchodníka na zábavné umenie. Nájdeme tu všetky druhy tovaru, od kôrovcov až po športové tenisky.

Potom sa presunieme do centra Londýna. Môžeme sa tešiť na prehliadky južného nábrežia rieky Temža a časť City a Southwark. Čaká nás: St. Paul's Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. Potom sa presunieme k slávnemu palácu a pevnosti jej veličenstva, Tower of London a najslávnejšiemu zdvíhaciemu mostu Tower Bridge. K vyhliadkovému kolesu London Eye, doplávame loďou po rieke Temži. Prejdeme sa tiež známym červeným autobusom Doubledecker.

Po prehliadke budeme mať možnosť opäť navštíviť preslávenú nákupnú ulicu Oxford Street.

V podvečerných hodinách sa spoločne alebo individuálne vrátime na hotel.

4. DEŇ | Utorok 11. decembra
V dopoludňajších alebo popoludňajších hodinách sa objednaným transferom presunieme od hotela na letisko. Prílet do Bratislavy bude v popoludňajších či večerných hodinách podľa časov leteckých spoločností.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky.


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Londýn - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínová batožina podľa pravidiel leteckej spoločnosti)
 • transfer letisko - Londýn (hotel) - letisko
 • 3x ubytovanie v Londýne v hoteli 3 * v 2lôžkových izbách, popr. 3 lôžkových
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny (viď. nižšie)
 • cestovné poistenie
 • presuny v Londýne miestnou dopravou - doubledecker, metro, vlak a plavba loďou po Temži: 45 GBP / celý pobyt
 • odporúčané vreckové 150 GBP (vrátane dopravného)
 • vstupné na mieste
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 78 €

Kde budete ubytovaní?

 • Airlink Hotel & Banqueting *** s ľahkým prístupom do centra Londýna
 • na izbách je k dispozícii varná kanvica + čaj a káva zdarma (podľa typu hotela)
 • na izbách sú k dispozícii uteráky, mydlo a sušič vlasov (podľa typu hotela)

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli formou bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Londýna bude možné zakúpiť jedlo na niektorej z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť navštíviť niektorú z reštaurácií alebo občerstvenia

Podmienky na prepravu batožiny

Batožina v cene zájazdu - kabínová batožina o max. rozmeroch 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm, (túto batožinu nebudete mať so sebou na palube)

Batožina v cene zájazu - odbavovaná batožina o max. 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg

Batožina za príplatok 95 € - odbavovaná batožina s max. hmotnosťou do 20 kg

Tieto ceny batožiny sú garantované pri objednaní do 30tich dní pred uskutočnením zájazdu, ak sa rozhodnete objednať batožinu neskôr, cena sa bude odvíjať od aktuálnych cien leteckých spoločností (pre viac informácií kontaktujte CK).


Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • London Eye: dospelý 37 €, dieťa 30 €
 • Museum Madame Tussaud's: dospelý 44 €, dieťa 37 €

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 12,80 € (3,20 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Oxford Street

Ulica dlhá asi 2,5 kilometra, ktorá je lemovaná len obchodnými domami známych značiek - Next, New Look, Debenhams, Dorothy Perkins, Top Shop, Forever 21 apod. Za bezkonkurenčné ceny môžete nakúpiť v primárky.

Trhy

Ďalšie obľúbené miesta pre nákupy sú trhoviská Camden Town a Portobello Market, kde nájdete aj ručne šité kúsky a ozajstné originály.

Harrods

Ak si chcete dopriať naozajstný luxus, určite zavítajte do jedného z najslávnejších obchodného domov na svete, do Harrods.

O zákazníkov tu stará 5000 zamestnancov. Hovorí sa, že v tomto obchodnom dome zoženiete všetko, čo si zaumienite, dokonca aj kabelky z hadej kože. Harrods je známy svojimi prísnymi pravidlami ohľadom obliekania, v športových topánkach či s roztrhanými nohavice dovnútra nikoho nepustí.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1