To najlepšie z Londýna + TOWER a TOWER BRIDGE


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Londýna + TOWER a TOWER BRIDGETyp zájazdu:Poznávací
Krajina:Anglicko / Veľká BritániaSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25700 22. 11. - 25. 11. 2018 (4 dni) Letecky 462,00 € Rezervovať

Obľúbený eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najzaujímavejšie z Londýna a navštívite hrad Tower s prehliadkou vo vnútri a aj známy most Tower Bridge. Prejdete sa loďou po Temži, dvojposchodovým autobusom alebo na vyhliadkovom kolese London Eye. Nechajte sa strhnúť atmosférou anglickej metropoly a spoznajte tepajúci Londýn!

Letecky z Bratislavy
Presné časy letov budú zverejnené v pokynoch alebo sa môžete informovať priamo v CK.


Program zájazdu

1. DEŇ | Štvrtok 22. novembra
Odlet z Bratislavy, prílet do Londýna, ubytovanie na hoteli a program so sprievodcom.

Odlet z Bratislavy bude v ranných hodinách, po prílete do Londýna sa presunieme zaisteným autobusom do hotela, kde sa ubytujeme.

Po menšom odpočinku prejdeme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prezrieme si námestia Trafalgar Square, na ktorom nájdeme slávny Nelsonov stĺp, ďalej uvidíme Piccadilly Circus, Čínsku štvrť a deň môžeme zakončiť spoločnou večerou v SOHO.

Večer sa vrátime spoločne alebo individuálne na hotel.

2. DEŇ | Štvrtok 23. novembra
Dnešný deň strávime v centre Londýna - uvidíme Big Ben, Westminster Abbey aj sídlo britskej kráľovnej Buckingham Palace. V popoludňajších hodinách budeme mať možnosť navštíviť nákupnej ulici Oxford Street.

Ráno sa po raňajkách presunieme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prehliadku začneme v časti Westminster, kde sa prejdeme okolo hlavných atraktivít. Spoločne navštívime nábrežie Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde sa nachádza oficiálna adresa britského premiéra, Houses of Parliament so známou hodinovou vežou Big Ben, Westminster Abbey, sídlo britskej kráľovnej Buckingham Palace, kde môžeme zhliadnuť striedanie stráží.

Záver našej prechádzky strávime v okolí kráľovskému parku St. James's Park, ktorý vytvoril kráľ Henrich VIII. ako jelení poľovný revír, a pozrieme sa aj k St. James's Palace, v ktorom v dnešnej dobe sídli kráľovský súdny dvor.

Potom navštívime (pre vopred objednaných záujemcov) svetoznáme múzeum voskových figurín Múzeum Madame Tussaud's, kde sa osobne stretneme tvárou v tvár známym osobnostiam súčasnosti i minulosti.

Pre záujemcov možnosť zaistenia vstupeniek na muzikál Mamma Mia! (Informujte sa v CK).

V popoludňajších hodinách budeme mať možnosť tiež navštíviť preslávenú nákupnú ulicu Oxford Street, kde sa nachádza veľké obchodné centrá aj mnoho malých obchodíkov.

V podvečerných hodinách sa vrátime na hotel.

3. DEŇ | Pondelok 16. júla
Ďalší deň a opäť pamiatky Londýna - Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern, Tower of London i Tower Bridge. Loďou doplávame aj k vyhliadkovému kolesu London Eye.

Ráno sa presunieme metrom alebo prímestským vlakom do centra Londýna. Môžeme sa tešiť na prehliadky Južného nábrežia rieky Temža a častí City a Southwark. Čaká nás: St. Paul's Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. Potom sa presunieme k slávnemu palácu a pevnosti jej veličenstva, Tower of London (pre vopred objednaných záujemcov prehliadka kráľovskej pevnosti, kde sú vystavené anglické korunovačné klenoty), a najslávnejšiemu zdvíhacieho mostu Tower Bridge (možnosť prehliadky pre vopred objednaných záujemcov). K vyhliadkovému kolesu London Eye (pre vopred objednaných záujemcov), doplávame loďou po rieke Temža. Prejdeme sa tiež známym červeným autobusom Double Decker.

V podvečerných hodinách sa spoločne alebo individuálne vrátime na hotel.

4. DEŇ | Utorok 17. júla
V dopoludňajších alebo popoludňajších hodinách sa objednaným transferom presunieme od hotela na letisko. Prílet do Bratislavy bude v popoludňajších či večerných hodinách podľa časov leteckých spoločností.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Londýn - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínová batožina podľa pravidiel pre prepravu batožiny pozri nižšie)
 • transfer letisko - Londýn (hotel) - letisko
 • 3x ubytovanie v Londýne v hoteli 3 * v 2-lôžkových izbách, popr. 3-lôžkových
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožina za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny (viď. nižšie)
 • cestovné poistenie
 • presuny v Londýne miestnou dopravou - doubledecker, metro, vlak a plavba loďou po Temži: 45 GBP / celý pobyt
 • odporúčané vreckové 150 GBP (vrátane dopravného)
 • vstupné na mieste
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 78 €

Kde budete ubytovaní?

 • Hotel St. Giles Feltham *** s ľahkým prístupom do centra Londýna
 • na izbách je k dispozícii varná kanvica + čaj a káva zdarma (podľa typu hotela)
 • na izbách sú k dispozícii uteráky, mydlo a sušič vlasov (podľa typu hotela)

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli formou bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Londýna bude možné zakúpiť jedlo behom na z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť navštíviť niektorú z reštaurácií alebo občerstvenia

Podmienky na prepravu batožiny

ryanair novy

Batožina v cene zájazdu - cestujúci má v cene letenky 2 príručnú batožinu, tá podliehajú podmienkam leteckej spoločnosti:

 • kabínová batožina o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (túto batožina nebudete mať so sebou na palube, ale bude pred nástupom do lietadla personálom zdarma uložená do batožinového priestoru)
 • malá batožina o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (túto batožinu budete mať so sebou na palube)
 • na obe príručné batožiny sa vzťahujú podmienky prepravy príručnej batožiny (obmedzenia tekutín, zákaz ostrých predmetov a pod.)
 • Čo nesmie obsahovať kabínová batožina

Batožina za príplatok 95 € - odbavované batožinu s max. hmotnosťou do 20 Kg

NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj iba s príručná batožina možno cestovať "naľahko".

Tieto ceny batožiny sú garantované pri objednaní do 30tich dní pred uskutočnením zájazdu, ak sa rozhodnete objednať batožinu neskôr, cena sa bude odvíjať od aktuálnych cien leteckých spoločností (pre viac informácií kontaktujte CK).


Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a na prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným voľným programom:

 • London Eye: dospelý 37 €, dieťa 30 €
 • Museum Madame Tussaud's: dospelý 44 €, dieťa 37 €
 • Tower of London: dospelý 38 €, dieťa 18 €, študent 29 €, senior 29 €, rodina 89 €
 • Tower Bridge: dospelý 12 €, dieťa 5 €, študent 9 €, senior 9 €

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 12,80 € (3,20 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Tower of London

Najlepšie dochovaný stredoveký hrad vo Veľkej Británii sa nachádza v centre Londýna. Tower bol nielen pevnosťou a kráľovským sídlom, ale aj väzením a miestom mnohých popráv, okre iného aj 2 manželiek Henricha VIII. Nenechajte si ujsť jedinečnú možnosť vidieť na vlastné oči kráľovské korunovačné klenoty, ktoré kráľovná každoročne používa. Okrem nich na vás čaká expozícia stredovekého brnenia, zbraní, vývoja stredovekého paláca pod. Predovšetkým však na vlastné oči uvidíte "Beefeater" a legendárny krkavca.

Tower Bridge

Impozantné dielo viktoriánskej architektúry a symbol Londýna. Tu je možné navštíviť interaktívnu výstavu, ktorá oživuje históriu mosta, môžete si pozrieť aj pôvodné parné stroje, ktoré poháňali zdvíhacie mechanizmy než bol systém elektrifikovaný. Tiež sa prejdete po mostíku, ktorý spája obe veže a ponúka nezabudnuteľný výhľad na rieku.

Muzikál Mamma Mia!

V rámci programu nášho zájazdu máte jedinečnú možnosť navštíviť dnes už kultový muzikál Mamma Mia! V londýnskej zábavnej štvrti Covent Garden sa denne hrá veľa muzikálov, z ktorých Mamma Mia! patrí medzi tie najznámejšie. Môžete sa stať súčasťou diania a vychutnať si vynikajúcu hudobný príbeh, ktorý vás zanesie na letné grécky ostrov, kam nevesta v predvečer svojej svadby pozve svoje tri potencionálny otca. Na javisku starobylého divadla Theatro Novello vás čakajú dve hodiny plné úsmevných situácií a predovšetkým notoricky známych piesní skupiny ABBA. Odporúčame aj pre menej zdatných angličtinu. Nechajte sa strhnúť energiou predstavenia a pripojte sa k roztančenému divadlu! Bližšie informácie nájdete na oficiálnej stránke muzikálu Mamma Mia!


Môžete zaplatiť teraz len 231 € a doplatok do 22. 10.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1