To najlepšie z Londýna + WINDSOR + WINCHESTER + STONEHENGE


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Londýna + WINDSOR + WINCHESTER + STONEHENGETyp zájazdu:Poznávací
Krajina:Anglicko / Veľká BritániaSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
24961 27. 4. - 1. 5. 2017 (5 dní) Letecky 577,00 € Rezervovať

Obľúbený eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najlepšie z Londýna a vydáte sa za jeho hranice. Prejdete sa loďou po Temži, dvojposchodovým autobusom alebo na vyhliadkovom kolese London Eye. Navštívite kráľovské sídlo Windsor, starobylý Winchester i bájny Stonehenge. Vydajte sa s nami do tepajúceho srdca Británie a spoznajte viac než len Londýn!

Letecky z Bratislavy

Čas odletu pri odchode: 06:30, Čas príletu pri odchode: 07:50
Čas odletu pri návrate: 08:30, Čas príletu pri návrate: 11:45

Tieto časy sú predbežné a letecká spoločnosť ich môže zmeniť.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Štvrtok 27. apríla
Odlet z Bratislavy bude v ranných hodinách, po prílete do Londýna sa presunieme zaisteným autobusom do hotela, kde sa ubytujeme.

Po menšom odpočinku prejdeme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prezrieme si námestia Trafalgar Square, na ktorom nájdeme slávny Nelsonov stĺp, ďalej uvidíme Piccadilly Circus, Čínsku štvrť a deň môžeme zakončiť spoločnou večerou v SOHO.

Večer sa vrátime spoločne alebo individuálne na hotel.

(2. DEŇ) Piatok 28. apríla
Ráno sa po raňajkách presunieme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prehliadku začneme v časti Westminster, kde sa prejdeme okolo hlavných atraktivít. Spoločne navštívime nábrežie Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde sa nachádza oficiálna adresa britského premiéra, Houses of Parliament so známou hodinovou vežou Big Ben, Westminster Abbey, sídlo britskej kráľovnej Buckingham Palace, kde môžeme zhliadnuť striedanie stráží.

Záver našej prechádzky strávime v okolí kráľovskému parku St. James's Park, ktorý vytvoril kráľ Henrich VIII. ako jelení poľovný revír, a pozrieme sa aj k St. James's Palace, v ktorom v dnešnej dobe sídli kráľovský súdny dvor.

Potom navštívime (pre vopred objednaných záujemcov) svetoznáme múzeum voskových figurín Múzeum Madame Tussaud's, kde sa osobne stretneme tvárou v tvár známym osobnostiam súčasnosti i minulosti.

Pre záujemcov možnosť zaistenia vstupeniek na muzikál Mamma Mia! (Informujte sa v CK).

V popoludňajších hodinách budeme mať možnosť tiež navštíviť preslávenú nákupnú ulicu Oxford Street, kde sa nachádzajú veľké obchodné centrá aj mnoho malých obchodíkov.

V podvečerných hodinách sa vrátime na hotel.

(3. DEŇ) Sobota 29. apríla
Celodenný fakultatívny výlet do Windsor Castle, ktorý je druhý najväčší obývaný hrad na svete a tiež najdlhšie sústavne obývaný hrad už od čias Viliama I. Dobyvateľa (11. storočie). Spoločne s Buckinghamským palácom je jednou z oficiálnych rezidencií britskej monarchie. Väčšina kráľov a kráľovien Anglicka mala priamy vplyv na stavbu a vývoj hradu, ktorý bol ich kasárňami, pevnosťou, domovom, oficiálnym palácom a občas dokonca aj ich väzením. Okrem prehliadky interiéru tiež môžete navštíviť bohato zdobenú kaplnku sv. Juraja, kde je pochovaných mnoho kráľov a kráľovien, okrem iného aj Henrich VIII. či kráľovná matka a v roku 2005 si tu princ Charles vzal za manželku vojvodkyňu Camillu.

Neskôr si urobíme krátku prechádzku v neďalekom mestečku Eton, kde sa nachádza známy chlapčenský internát Eton College. Chlapčenský internát bol založený Henrichom VI. v 15. storočí. Eton College je najprestížnejšia škola vo Veľkej Británii - študovali tu tiež princovia Harry a William.

Potom navštívime Winchester - vidiecke anglické mestečko s katedrálou, kde sa nachádza "Okrúhly stôl" kráľa Artuša. Náš celodenný výlet zakončíme v Stonehenge, kde zhliadneme záhadné monolity (vstupné v cene výletu).

Vo večerných hodinách sa vrátime na hotel.

Alebo individuálny program v Londýne.

(4. DEŇ) Nedeľa 30. apríla
Ráno sa presunieme metrom alebo prímestským vlakom do centra Londýna. Môžeme sa tešiť na prehliadky Južného nábrežia rieky Temža a častí City a Southwark. Čaká nás: St. Paul's Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. Potom sa presunieme k slávnemu palácu a pevnosti jej veličenstva, Tower of London, a najslávnejšiemu zdvíhacieho mostu Tower Bridge. K vyhliadkovému kolu London Eye (pre vopred objednaných záujemcov), doplávame loďou po rieke Temži. Prejdeme sa tiež známym červeným autobusom Double Decker.

V podvečerných hodinách sa spoločne alebo individuálne vrátime na hotel.

(5. DEŇ) Pondelok 1. mája
Posledný deň prehliadka ďalších londýnskych atraktivít so sprievodcom alebo individuálne voľno k nákupom v okolí hotela.

V popoludňajších hodinách transfer na letisko, odlet do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Londýn - Bratislava so všetkými poplatkami (kabínové batožina podľa pravidiel pre prepravu batožiny pozri nižšie)
 • transfer letisko - Londýn (hotel) - letisko
 • 4x ubytovanie v Londýne v hoteli 3 * v 2lôžkových izbách, popr. 3 lôžkových
 • 4x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny (viď. nižšie)
 • cestovné poistenie
 • presuny v Londýne miestnou dopravou - doubledecker, metro, vlak, plavba loďou po Temži: 45 GBP / celý pobyt
 • odporúčané vreckové 150 GBP (vrátane dopravného)
 • vstupné na mieste
 • fakultatívny výlet do Windsoru, Winchesteru a Stonehenge
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 97 €

Podmienky pre prepravu batožín

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabínovú batožinu o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určené na prepravu na palube lietadla) + malú batožinu o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 77 € - odbavenie batožiny o max. hmotnosti do 15 kg
 • Batožina za príplatok 96 € - odbavenie batožiny o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavenie batožiny. Ale aj len s príručnou batožinou možno cestovať "naľahko". Pozor však na rozmerové limity.

Kde budete ubytovaní?

 • hotel 3 * s ľahkým prístupom do centra Londýna
 • na izbách je k dispozícii varná kanvica + čaj a káva zdarma (podľa typu hotela)
 • na izbách sú k dispozícii uteráky, mydlo a sušič vlasov (podľa typu hotela)

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli formou bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Londýna bude možné zakúpiť jedlo na niektoré z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť navštíviť niektorú z reštaurácií alebo občerstvenia

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným voľným programom:

 • London Eye: dospelý 37 €, dieťa 29 €
 • Museum Madame Tussaud's: dospelý 40 €, dieťa 35 €
 • Fakultatívny výlet Windsor + Winchester + Stonehenge: dospelý 107 €, dieťa 89 €, študent 103 €, senior 103 €

Podrobnosti

Windsor

Windsor Castle je druhý najväčší obývaný hrad na svete a tiež najdlhšie sústavne obývaný hrad už od čias Viliama I. Dobyvateľa (11. storočie). Spoločne s Buckinghamským palácom je jednou z oficiálnych rezidencií britskej monarchie. Väčšina kráľov a kráľovien Anglicka mala priamy vplyv na stavbu a vývoj hradu, ktorý bol ich kasárňami, pevnosťou, domovom, oficiálnym palácom a občas dokonca aj ich väzením. Okrem prehliadky interiéru tiež môžete navštíviť bohato zdobenú kaplnku sv. Juraja, kde je pochovaných mnoho kráľov a kráľovien, okrem iného aj Henrich VIII. či kráľovná matka a v roku 2005 si tu princ Charles vzal za manželku Camillu.

Winchester

Starobylé mesto bolo v minulosti hlavným sídlom anglosaských kráľov. Viliam Dobyvateľ tú nechal vystavať jeden zo svojich prvých anglických hradov, z ktorého sa ale dochovalo minimum. Budete ale môcť zhliadnuť legendárny Okrúhly stôl, ktorého príbeh utvára sčasti histórie a sčasti mýty. Budete mať možnosť prejsť sa po nádvoriach winchesterskej katedrály, ktorá má najdlhšiu hlavnú loď v Európe.

Stonehenge

Stonehenge tvorí súbor megalitov obrovskej veľkosti a váhy až 50 ton. O tom, kto ich na toto miesto postavil a ako to vôbec dokázal, panuje mnoho legiend. Aj napriek obrovskej starobe prvá zmienka o Stonehenge pochádza z roku 1136. Podľa legendy bol Stonehenge vybudovaný obrami z Írska a potom boli kamene prenesené do okolia Salisbury kúzelníkom Merlinom.

Muzikál Mamma Mia!

V rámci programu nášho zájazdu máte jedinečnú možnosť navštíviť dnes už kultový muzikál Mamma Mia! V londýnskej zábavnej štvrti Covent Garden sa denne hrá veľa muzikálov, z ktorých Mamma Mia! patrí medzi tie najznámejšie. Môžete sa stať súčasťou diania a vychutnať si vynikajúcu hudobný príbeh, ktorý vás zanesie na letné grécky ostrov, kam nevesta v predvečer svojej svadby pozve svoje tri potencionálny otca. Na javisku starobylého divadla Theatro Novello vás čakajú dve hodiny plné úsmevných situácií a predovšetkým notoricky známych piesní skupiny ABBA. Odporúčame aj pre menej zdatných angličtinu. Nechajte sa strhnúť energiou predstavenia a pripojte sa k roztančenému divadlu!
Bližšie informácie nájdete na oficiálnej stránke muzikálu Mamma Mia!

Pasové a vízové povinnosti

Občan SR môže vstupovať a zdržiavať na území Veľkej Británie bez zvláštnych obmedzení, a to iba na základe platného cestovného dokladu alebo preukazu totožnosti. Občiansky preukaz je chápaný ako cestovný doklad iba pre jeho držiteľa, nie pre dieťa v ňom zapísané. Je nevyhnutné, aby dieťa, ktoré cestuje spoločne s rodičom, bolo vybavené svojim vlastným cestovným dokladom.

V prípade, že do Anglicka cestuje osoba maloletá (do 18 rokov) so sprievodom s iným priezviskom (napr. Starí rodičia), musí tento sprievod predložiť pri colnej kontrole plnú moc rodičov s povolením o vycestovanie v angličtine (plná moc nemusí byť úradne overená).

Pre prípad straty si so sebou odporúčame vziať cestovný pas aj občiansky preukaz. Doklady majte na oddelených miestach.

Zdravotné podmienky

Pre Čechov a Slovákov, ako občanov Európskej únie, platia rovnaké zdravotné povinnosti ako pre obyvatelia navštívenej krajiny (v rámci EÚ). Napríklad platba lekárskych úkonov či iná zdravotnej starostlivosti. V prípade cesty po štátoch Európskej únie, si určite nezabudnite svoj Európsky preukaz zdravotného poistenia - modrá kartička.

Pred cestou odporúčame uzatvoriť cestovné poistenie, ktoré vám zaistí zdravotnícku starostlivosť za podmienok ako v Českej republike alebo na Slovensku. Napríklad po návrate z cudziny, vám zdravotná poisťovňa preplatí výdavky spojené s využitím zdravotnej starostlivosti v cudzom štáte.


Organizátor zájazdu
Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., so sídlom v Ostrave.
Poistenie proti úpadku dojednané u ERV Evropská pojišťovna, a. s.


Môžete zaplatiť teraz len 269 € a doplatok do 27. 3.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1