To najlepšie z Londýna + WINDSOR


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Londýna + WINDSORTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:Anglicko / Veľká BritániaSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25446 23. 2. - 26. 2. 2018 (4 dni) Letecky 462,00 € Rezervovať

Obľúbený eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najzaujímavejšie z Londýna a navštívite Windsor. Prejdete sa loďou po Temži aj dvojposchodovým autobusom, môžete prežiť deň priamo kráľovský na hrade Windsor a zhliadnuť kultový muzikál Mamma Mia! Vychutnajte si s nami energiu aj poriadok tepajúcej metropoly a spoznajte Londýn aj sídlo anglickej kráľovskej rodiny!

Letecky z Bratislavy

Presné časy letov budú zverejnené v pokynoch alebo sa môžete informovať priamo v CK.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Piatok 23. februára
Odlet z Bratislavy bude v ranných hodinách, po prílete do Londýna sa presunieme zaisteným autobusom do hotela, kde sa ubytujeme.

Po menšom odpočinku prejdeme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prezrieme si námestia Trafalgar Square, na ktorom nájdeme slávny Nelsonov stĺp, ďalej uvidíme Piccadilly Circus, Čínsku štvrť a deň môžeme zakončiť spoločnou večerou v SOHO.

Večer sa vrátime spoločne alebo individuálne na hotel.

(2. DEŇ) Sobota 24. februára
Ráno sa po raňajkách presunieme prímestským vlakom alebo metrom do centra Londýna. Prehliadku začneme v časti Westminster, kde sa prejdeme okolo hlavných atraktivít. Spoločne navštívime nábreží Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde sa nachádza oficiálna adresa britského premiéra, Houses of Parliament so známou hodinovou vežou Big Ben, Westminster Abbey, sídlo britskej kráľovnej Buckingham Palace, kde môžeme zhliadnuť striedanie stráží.

Záver našej prechádzky strávime v okolí kráľovskému parku St. James's Park, ktorý vytvoril kráľ Henrich VIII. ako jelenia poľovný revír, a pozrieme sa aj k St. James's Palace, v ktorom v dnešnej dobe sídli kráľovský súdny dvor.

Potom navštívime (pre vopred objednané záujemcov) svetoznáme múzeum voskových figurín Múzeum Madame Tussaud's, kde sa osobne stretneme tvárou v tvár známym osobnostiam súčasnosti i minulosti.

Pre záujemcov možnosť zaistenia vstupeniek na muzikál Mamma Mia! (Informujte sa v CK).

V popoludňajších hodinách budeme mať možnosť tiež navštíviť preslávenú nákupnej ulici Oxford Street, kde sa nachádza veľké obchodné centrá aj mnoho malých obchodíkov.

V podvečerných hodinách sa vrátime na hotel.

(3. DEŇ) Nedeľa 25. februára
Ráno sa presunieme metrom alebo prímestským vlakom do centra Londýna. Môžeme sa tešiť na prehliadky Južného nábreží rieky Temža a častí City a Southwark. Čaká nás: St. Paul's Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. Potom sa presunieme k slávnemu palácu a pevnosti jej veličenstva, Tower of London, a najslávnejšiemu zdvíhacieho mostu Tower Bridge. K vyhliadkovému kolu London Eye (pre vopred objednaných záujemcov), doplávame loďou po rieke Temži. Prejdeme sa tiež známym červeným autobusom Double Decker.

V podvečerných hodinách sa spoločne alebo individuálne vrátime na hotel.

(4. DEŇ) Pondelok 26. februára
Ráno prejdeme prímestským vlakom alebo objednaným transferom ku kráľovskému hradu Windsor. Tu nás čaká prehliadka areálu a interiéru kráľovského hradu (pre vopred objednaných záujemcov).

Windsor Castle je druhý najväčší obývaný hrad na svete a tiež najdlhšie sústavne obývaný hrad už od čias Viliama I. Dobyvateľa (11. storočie). Spoločne s Buckinghamským palácom je jednou z oficiálnych rezidencií britskej monarchie. Väčšina kráľov a kráľovien Anglicka mala priamy vplyv na stavbu a vývoj hradu, ktorý bol ich kasárňami, pevnosťou, domovom, oficiálnym palácom a občas dokonca aj ich väzením. Okrem prehliadky interiéru tiež môžete navštíviť bohato zdobenú kaplnku sv. Juraja, kde je pochovaných mnoho kráľov a kráľovien, okrem iného aj Henrich VIII. či kráľovná matka a v roku 2005 si tu princ Charles vzal za manželku vojvodkyňu Camillu.

Neskôr si urobíme krátku prechádzku v neďalekom mestečku Eton, kde sa nachádza známy chlapčenský internát Eton College. Chlapčenský internát bol založený Henrichom VI. v 15. storočí. Eton College je najprestížnejšia škola vo Veľkej Británii - študovali tu tiež princovia Harry a William.

V popoludňajších hodinách sa objednaným transferom presunieme od hotela na letisko. Prílet do Bratislavy bude v nočných hodinách.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

.: Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenku Bratislava – Londýn – Bratislava so všetkými poplatkami (kabínovú batožinu podľa pravidiel pre prepravu batožín)
 • transfer letisko – Londýn (hotel) – letisko
 • 3x ubytovanie v Londýne v hoteli 3* v 2-lôžkových izbách, prípadne 3-lôžkových
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zdarma od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny (viď. nižšie)
 • cestovné poistenie
 • presuny v Londýne miestnou dopravou - doubledecker, metro, vlak a plavba loďou po Temži, doprava do Windsoru: 50 GBP / celý pobyt
 • odporúčané vreckové 150 GBP (vrátane dopravného)
 • vstupné na mieste
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 78 €

Podmienky pre prepravu batožín

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabínovú batožinu o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určené na prepravu na palube lietadla) + malú batožinu o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 77 € - odbavenie batožiny o max. hmotnosti do 15 kg
 • Batožina za príplatok 96 € - odbavenie batožiny o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavenie batožiny. Ale aj len s príručnou batožinou možno cestovať "naľahko". Pozor však na rozmerové limity.

Kde budete ubytovaní?

 • hotel Airlink & Banqueting s ľahkým prístupom do centra Londýna
 • na izbách je k dispozícii varná kanvica + čaj a káva zdarma (podľa typu hotela)
 • na izbách sú k dispozícii uteráky, mydlo a sušič vlasov (podľa typu hotela)

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli formou bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Londýna bude možné zakúpiť jedlo na niektorej z prestávok na miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť navštíviť niektorú z reštaurácií alebo občerstvenia

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným voľným programom:

 • London Eye: dospelý 37 €, dieťa 29 €
 • Museum Madame Tussaud's: dospelý 40 €, dieťa 35 €
 • Windsor Castle: dospelý 32 €, dieťa 20 €, študent 31 €, senior 31 €, rodina 80 €

Cestovné poistenie

 • EASY (1,40 € / deň / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (2,30 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Windsor

Windsor Castle je druhý najväčší obývaný hrad na svete a tiež najdlhšie sústavne obývaný hrad už od čias Viliama I. Dobyvateľa (11. storočie). Spoločne s Buckinghamským palácom je jednou z oficiálnych rezidencií britskej monarchie. Väčšina kráľov a kráľovien Anglicka mala priamy vplyv na stavbu a vývoj hradu, ktorý bol ich kasárňami, pevnosťou, domovom, oficiálnym palácom a občas dokonca aj ich väzením. Okrem prehliadky interiéru tiež môžete navštíviť bohato zdobenú kaplnku sv. Juraja, kde je pochovaných mnoho kráľov a kráľovien, okrem iného aj Henrich VIII. či kráľovná matka a v roku 2005 si tu princ Charles vzal za manželku vojvodkyňu Camillu.

Muzikál Mamma Mia!

V rámci programu nášho zájazdu máte jedinečnú možnosť navštíviť dnes už kultový muzikál Mamma Mia! V londýnskej zábavnej štvrti Covent Garden sa denne hrá veľa muzikálov, z ktorých Mamma Mia! patrí medzi tie najznámejšie. Môžete sa stať súčasťou diania a vychutnať si vynikajúcu hudobný príbeh, ktorý vás zanesie na letné grécky ostrov, kam nevesta v predvečer svojej svadby pozve svojich troch potencionálnych otcov. Na javisku starobylého divadla Theatro Novello vás čakajú dve hodiny plné úsmevných situácií a predovšetkým notoricky známych piesní skupiny ABBA. Odporúčame aj pre menej zdatných angličtinárov. Nechajte sa strhnúť energiou predstavenia a pripojte sa k roztančenému divadlu!

Bližšie informácie nájdete na oficiálnej stránke muzikálu Mamma Mia!


Teraz zaplaťte len 231 € a doplatok do 23. 1.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1