To najlepšie z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJITyp zájazdu:Poznávací
Krajina:MaďarskoSpôsob dopravy:Autobusom

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
26257 4. 4. - 7. 4. 2019 (4 dni) Autobusom 173,00 € Rezervovať

Prežiť Maďarsko ako cestovateľ... S nami objavíte aj miesta, o ktorých sa bežne nepíše. Pripravení? V Budapešti nevynecháte Matyášov chrám ani impozantný parlament. Užijete si jedinečnú plavbu po Dunaji do "mestečka umelcov". Na vlastnej koži spoznáte prírodu maďarskej pusty a odhalíte príbeh najstaršieho zvona Maďarska v univerzitnom Debrecíne. Do Maďarska za zážitkami s cestovateľmi - profíkov!

Autobusom z Bratislavy
Miesto odchodu: Čerpacia stanica OMV, Lamač D2, Bratislava

Dĺžka zájazdu  |  4 dni
Ubytovanie  |  3* Hotel 
Strava  |  Raňajky
Veľkosť skupiny  |  Do 40 osôb
Sprievodca  |  Po celý zájazd (v českom alebo slovenskom jazyku)


Program zájazdu

1. DEŇ | Štvrtok 4. apríla
Odchod z Bratislavy do Maďarska, návšteva a prehliadka hlavného mesta Budapešti.

V ranných hodinách odchod autobusom z Bratislavy, príchod do Budapešti okolo poludnia.

Pri prechádzke historickými časťami miest Budína a Pešti vzhliadneme tie najkrajšie miesta maďarskej metropoly, mesta habsburskej pompéznosti aj úžasných termálov. Pôjdeme okolo Kráľovského paláca, korunovačného Matejovho chrámu a dominanty Budapešti, Rybárskej bašty.

V popoludňajších hodinách budeme mať dostatok času k návšteve najväčšej tržnice Vásárcsarnok, kde nájdete všetko, čo je základom maďarskej kuchyne: rôzne druhy mletej papriky, celé vence sušených paprikových strukov, rôzne pripravené údené klobásy, salámy, rôzne druhy páleniek, čerstvé ovocie a zeleninu a mnoho ďalšieho. Je to ideálne miesto pre nákup suvenírov.

Potom prejdeme najkrajšou "Peštianskou" ulicou Vaci až k námestiu a bazilike sv. Štefana, patróna krajiny. Počas prehliadky určite nevynecháme pohľad na najimpozantnejšiu európsku budovu parlamentu.

2. DEŇ | Piatok 5. apríla
Nezabudnuteľná plavba po Dunaji z Budapešti do Szentendre a návšteva Ostrihomu.

Ráno po raňajkách sa vydáme do prístavu, kde nasadneme na loď, ktorou doplávame do Szentendre, malebného dunajského mestečka s krivolakými uličkami, riečnou promenádou a nezameniteľnou atmosférou "mesta umelcov".

Po prehliadke mesta budeme pokračovať naším autobusom cez Pilišské Vrchy až do Ostrihomu, sídla arcidiecézy, ktorú založil v roku 1000 svätý Štefan. Navštívime tu najväčšiu sakrálnu stavbu v krajine. Ostrihomská bazilika je monumentálna stavba vypínajúci sa nad Dunajom ako klenot, ktorý je výraznou dominantou širokého okolia. Výhľady z vrcholu kupole baziliky sú priamo fenomenálne.

V Ostrihome nezabudneme ani prechádzku po malebnej štvrti Viziváros (tzv. Vodné Mesto), ktorá je plná pitoreskných uličiek a romantických zákutí. Našej pozornosti určite neujde ani most Márie Valérie spájajúci Ostrihom so slovenským Štúrovom. Toto unikátne technické dielo tu bolo znova postavené až po tom, čo obe krajiny vstúpili spoločne do Európskej únie. Pôvodný most z roku 1895 bol vyhodený do povetria za druhej svetovej vojny, v rokoch 1944-2001 tak neexistovalo medzi oboma mestami iné spojenie než prievozníkom.

Späť do Budapešti sa vrátime v podvečer, tak aby ste mali možnosť ešte relaxovať v niektorých z legendárnych kúpeľných domov hlavného mesta.

3. DEŇ | Sobota 6. apríla
Celý deň strávený v Národnom parku Hortobágy, kde sa ponúka okrem iného možnosť pozorovať zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí. Popoludní prehliadka Debrecínu.

Po raňajkách sa vydáme autobusom smerom na východ do Národného parku Hortobágy, kde budeme obdivovať prírodu typické maďarské pusty. Tento unikátny prírodný skanzen má rozlohu vyše sedemsto kilometrov štvorcových, je teda o niečo menšia ako portugalský ostrov Madeira. Vďaka tomu, že sa tu dodnes potulujú voľne žijúce zvieratá a kovboji predvádzajú svoje tradičné umenie, je park zapísaný na zozname pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Pri troche šťastia budeme pozorovať aj všelijaké miestne vtáctvo vrátane bocianov, žeriavov a divých kačíc a samozrejme tiež európske cicavca - diviaky, vydry alebo srnky.

Hlavným centrom parku je rovnomenná dedina Hortobágy, do ktorej sa dostaneme cez slávny deväťoblúkový kamenný most. V dedine uvidíme nielen zreštaurované doškovú Veľkú čárdu a neďaleké Pastierske múzeum, ale môžeme navštíviť aj remeselné dielne alebo štýlovú výstavu remesiel.

Popoludní sa presunieme ešte o kúsok viac na východ, do centra maďarského protestanstva, mesta Debrecín, a po ubytovaní spoločne vyrazíme na večernú prechádzku. Druhé najľudnatejšie mesto Maďarska je preslávené svojou univerzitou a nielen vďaka tomu je považované za centrum vzdelanosti. Pri prechádzke centrom uvidíme tzv. Veľký kostol, ktorý ukrýva najväčší zvon v Maďarsku, prezrieme si tiež najstarší hotel v Uhorsku nesúci meno Grandhotel Aranybika a nevynecháme ani úctyhodnú budovu kalvínskej koľaje.

4. DEŇ | Nedeľa 7. apríla
Návšteva prihraničného mesta Ráb (Győr), prehliadka malebného historického centra a popoludní návrat späť do SR.

Po raňajkách sa vydáme späť k domovu a cestou sa zastavíme v meste Ráb (Győr), ktoré leží len 40 kilometrov od slovenských hraníc. Malebné centrum mesta sa rozkladá okolo nábreží a je plné barokových palácov a kostolov, ulice prekypujú barmi a kaviarňami, ľuďmi sa to tu len tak hemží. Pri prechádzke mestom uvidíme najmä Biskupský palác s Lapidáriom, priľahlú katedrálu, niekoľko zaujímavých kostolov a tiež majestátnu budovu radnice.

Po pauze na obed a občerstvení sa vydáme späť do SR.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Časy príchodu a odchodu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zrazu.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky.


Čo už máte v cene?

 • doprava autobusom Radynacestu
 • 3x ubytovanie v 3 * hoteli s raňajkami
 • sprievodca
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • cestovné poistenie
 • vstupné do pamiatok
 • požiadavku na konkrétne usadenie v autobuse (8 € / osoba)

Kde budete ubytovaní?

 • ubytovanie je v jednolôžkových, dvojlôžkových a trojlôžkových izbách
 • izby majú vlastné sociálne zariadenie, na hoteli je zadarmo WiFi

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli sú podávané formou bufetu
 • počas dňa bude možné zakúpiť jedlo na miestach s možnosťou občerstvenia

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 12,80 € (3,20 € / deň / osoba)

Teraz zaplaťte len 86 € a doplatok do 3. 3.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1