To najlepšie z New Yorku + WASHINGTON D.C. + OUTLETOVÉ NÁKUPY


Predstavenie

Názov:To najlepšie z New Yorku + WASHINGTON D.C. + OUTLETOVÉ NÁKUPYTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:USASpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
26077 23. 10. - 29. 10. 2018 Letecky 1 424,00 € Rezervovať

New York versus Washington... Prvé a zatiaľ posledné hlavné mesto Spojených štátov amerických počas jediného zájazdu. So skúseným sprievodcom vám nič neunikne. Prejdete sa loďou k soche Slobody, z Manhattanu si vychutnáte Brooklynský most, prejdete sa po Wall Street, vzhliadnete Biely dom a užijete si nákupy v outletoch. Pripravte sa na zážitky a spoznajte najväčšie mestské ikony Ameriky!

Letecky z Viedne | Časy letov

Cesta TAM
Čas odletu: 10:35, Čas príletu: 14:15

Cesta SPÄŤ

Čas odletu: 18:55, Čas príletu: 08:20

Tieto časy sú predbežné a letecká spoločnosť ich môže zmeniť.


Program zájazdu

1. DEŇ | Utorok 23. októbra
Po prílete do New Yorku nás čaká krátka prechádzka na pulzujúcim Times Square a po svetoznámej Broadway.

Prílet do New Yorku v popoludňajších hodinách (šesťhodinový časový posun), transfer na hotel.

Prehliadku mesta začneme na mieste, ktoré nikdy nespí, na Times Square s gigantickými svetelnými billboardy, ktoré je nazývané tiež srdcom či križovatkou sveta, a prejdeme sa po najdlhšej newyorskej ulici Broadway, na ktorej je najväčšia koncentrácia divadiel vôbec.

Návrat na hotel v neskorých večerných hodinách so sprievodcom alebo individuálne.

2. DEŇ | Streda 24. októbra
Dnes nás čaká to najdôležitejšie z histórie i súčasnosti mesta - majestátna socha Slobody, impozantný Brooklynský most, preslávená Wall Street či pôsobivá Čínska štvrť.

Dnešný deň začneme jednou z nevyhnutností, ktorú nevynechá žiadny turista v New Yorku - plavbou loďou na Liberty Island, na ktorom majestátne stojí socha Slobody. Počas plavby uvidíme tiež "ostrov nádejí" Ellis Island, na ktorom sa nachádzal imigračný úrad, kadiaľ prešli milióny ľudí túžiacich po splnení svojho amerického sna v "novom svete". V cene plavby je tiež vstup do podstavca najznámejšie sochy sveta a takisto vstup do Múzea prisťahovalectva na Ellis Island.

Potom sa vydáme tam, kde tepe finančné srdca New Yorku, na známu triedu Wall Street, na ktorej je najväčšia koncentrácia bánk a búrz na svete. Uvidíme Federal Hall so sochou Georgea Washingtona, ktorá označuje miesto, kde prvý americký prezident zložil v roku 1789 svoju prísahu, a tiež impozantnú budovu Newyorskej burzy.

Okolo prekrásneho novogotického kostola Trinity Church a najstaršieho newyorského kostola a zároveň jediného dochovaného kostola koloniálnej doby St. Paul Chapel dorazíme až na najsmutnejšie miesto novodobej histórie, hlbokú jamu po vežiach Svetového obchodného centra, tzv. Ground Zero, na ktorej mieste dnes stojí pamätník obetiam 11. septembra a tiež nové Múzeum 9/11 Memorial, ktoré záujemcovia budú môcť navštíviť.

Následne sa presunieme k newyorskej Radnici, v ktorej v súčasnosti sídli miestny starosta. Hlboko do pamäti sa vám vryje tiež pohľad na Brooklynský most, ktorý bol v čase svojho otvorenia najdlhším visutým mostom na svete a ktorému Newyorčania prezývajú "oceľová harfa".

Aby sme spoznali pestrú zmes obyvateľov New Yorku, bude našou ďalšou zastávkou Čínska štvrť, kde si prezrieme miestnej budhistický chrám a nasajeme exotickú atmosféru. Hlavnou tepnou čínskej štvrti je ulica Canal Street, kde sa dajú nakúpiť značkové produkty za nízke ceny, nejedná sa však o originály. Prehliadku zakončíme v talianskej štvrti Little Italy, kde mala predtým sídlo newyorská mafia, ktorú približuje román a film Krstný otec.

Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie.

3. DEŇ | Štvrtok 25. októbra
Ráno zahájime vo sviežom Central Parku, ďalej sa vydáme k tomu najlepšiemu, čo mesto môže ponúknuť. Popoludní bude možnosť nákupov či návštevy Empire State Building s dychberúcim výhľadom na mesto.

Ráno sa vydáme do zelených pľúc New Yorku, známeho Central Parku, kde stretneme bežcov, cyklistov, pestúnky s deťmi na prechádzke alebo profesionálnych "dogwalkers" venčiacich mnoho psov naraz. Počas našej rannej prechádzky uvidíme tiež architektonicky zaujímavú budovu Guggenheimovo múzea, ktoré sa prezýva "obria vývrtka", alebo jedno z najväčších amerických múzeí - Metropolitné múzeum so zbierkou čítajúce zhruba dva milióny exponátov.

Po odpočinku priamo v centre zelených pľúc New Yorku sa spoločne vydáme k ďalšej poprednej newyorskej atrakcii, svetoznámemu Rockfellerovu centru, kde tlčie srdce mesta, v zime sa korčuľuje na miestnom klzisku a pre každého návštevníka je povinnosťou fotografie pred pozlátenou sochou Prometea. Uvidíme tiež neďalekú katedrálu svätého Patrika, ktorá je akýmsi malým vydaním Kolínskeho dómu a sídlom katolíckeho arcibiskupa, a Múzeum moderného umenia MoMA a dôjdeme až na slávnu Piatu avenue. Tu bude čas na odpočinok a prípadné nákupy, napríklad v preslávenom obchodnom dome Macy's.

Po skončení nášho spoločného programu môžu záujemcovia navštíviť vyhliadku v 86. a 102. poschodia jedného z najznámejších newyorských mrakodrapov Empire State Building.

Návrat na hotel v neskorých večerných hodinách so sprievodcom alebo individuálne.

4. DEŇ | Piatok 26. októbra
Celodenný fakultatívny výlet do hlavného mesta Spojených štátov amerických, Washingtone D.C.

V skorých ranných hodinách vyrazíme autobusom do Washingtonu D.C. ktorého centrum vás iste príjemne prekvapí. Oproti New Yorku pocítite výraznú zmenu. Washingtonské centrum nie je tvorené spleťou ulíc s obchodmi, kioskami, trúbiacimi autami a davmi ľudí, ale obrovským voľným priestorom tzv. Mall. Prezrieme si hlavné pamätihodnosti - za vysokým plotom sa nám vyjaví snáď najstráženejšia budova sveta, dom, ktorý poznáme zo správ aj filmov, sídlo amerického prezidenta a jeho rodiny - Biely dom.

Nevynecháme ani vojenskú a vojnovú tematiku, ktorá je neochvejnou súčasťou histórie USA, ktorých hlavné mesto vzdáva česť odvahe a patriotizmu. Zhliadneme pamätníky amerických prezidentov - Lincolnov pamätník, Washingtonov pamätník a tiež Vietnam War Memorial, ktorý má pripomínať všetkých padlých a nezvestných z vojny vo Vietname.

Po obvode Malle potom zaobídeme jedinečná múzea, napr. Múzeum letectva a kozmonautiky, Múzeum americkej histórie alebo Národné múzeum prírodnej histórie. Reprezentatívny tvar hlavného mesta americkej veľmoci pocítime v budove Kongresu, z ktorej pochádzajú všetky americké zákony a ktorá má tiež právo vyhlasovať vojny. Ďalšou dôležitou budovou je známy Kapitol, kde sa americkí zákonodarcovia schádzajú na pravidelných schôdzach.

Vo večerných hodinách odchod z Washingtonu späť do New Yorku, príchod na hotel v neskorých nočných hodinách.

Komu výlet do Washingtonu D.C. nebude po chuti, čaká ho individuálny program v New Yorku, ktorý môže využiť na návštevu múzeí, k nákupom v meste, prechádzkam alebo napríklad k zhliadnutiu niektorého zo slávnych broadwayských muzikálov (o prípadných možnostiach zabezpečenie vstupeniek na muzikál sa informujte v CK).

5. DEŇ | Sobota 27. októbra
Dnešný deň ocenia najmä milovníci nákupov. Záujemcovia môžu tiež zavítať na niektorý zo slávnych muzikálov na preslávenej Broadway.

New York nie je len zaujímavým kusom americkej histórie, ale aj mestom, v ktorom sa dobre nakupuje. Za najlepšími a cenovo najvýhodnejšími nákupy jazdia ako turisti, tak miestni do outletových centier, ktoré sa nachádzajú v blízkosti veľkých miest. Aj my sa do jedného takého vypravíme a nakupovať budeme môcť vo viac ako 200 obchodoch najrôznejších značiek.

Komu nákupy nebudú po chuti, čaká ho individuálny program v New Yorku, ktorý môže využiť na návštevu múzeí, prechádzkam alebo napríklad k zhliadnutiu niektorého zo slávnych broadwayských muzikálov (o možnosti zaistenia vstupeniek na muzikál sa informujte v CK).

6. DEŇ | Nedeľa 28. októbra
Dopoludnia navštívime štvrť Harlem, ktorá nám umožní nahliadnuť do afroamerickej kultúry. Na svoje si prídu fanúšikovia filmu Sestra v akcii, tak aj milovníci suvenírov či svetových kuchýň.

Dnešný deň bude patriť newyorskej afroamerickej štvrti Harlem, ktorá je preslávená nedeľnými gospelovými bohoslužbami v baptistických kostoloch. Záujemcovia sa môžu jednej z pôsobivých bohoslužieb v štýle filme "Sestra v akcii" zúčastniť a odniesť si tak nezabudnuteľný zážitok.

Po bohoslužbe sa vydáme k slávnemu divadlu Apollo, v ktorom začínala nejedna hviezda černošského neba. V harlemských uliciach sa zrodil jazz a skôr tu vystupovali takí umelci ako Duke Ellington alebo Louis Armstrong.

V popoludňajších hodinách transfer na letisko a odlet späť do ČR.

7. DEŇ | Pondelok 29. októbra
Prílet do Viedne


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je možné vždy po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

U zájazdov do zahraničia je prvý a posledný deň určený predovšetkým na zabezpečenie dopravy, transferov a ubytovania. Program v tieto dni môže byť prispôsobený letovým poriadkom a iným okolnostiam.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek, a tie sa môžu meniť.

Vstupné do pamiatok pre záujemcov:

 • Katedrála sv. Patrika: 5 USD
 • Guggenheimovo múzeum: 25 USD
 • Metropolitné múzeum: 25 USD
 • MoMA - múzeum moderného umenia: 25 USD
 • Federal hall: zadarmo
 • Kapitol: zadarmo

Pasovej a vízovej povinnosti, zdravotné podmienky.


Čo už máte v cene?

 • letenka Viedeň - New York - Viedeň so všetkými poplatkami
 • kabínovú batožinu a odbavovanú podľa pravidiel pre prepravu batožiny viď nižšie
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • 5x ubytovanie v New Yorku v hoteli v 2-lôžkových izbách s vlastným soc. zariadením
 • 5x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom od Radynacestu.cz zadarmo
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • cestovné poistenie
 • vstupné povolenie ESTA (ak nemáte v páse platné vízum, pre vstup do USA je vyžadovaný biometrický pas), poplatok za vybavenie 500 Kč / os.
 • MHD v New Yorku (cca 35 USD) a Washingtone (cca 15 USD)
 • vstupné na mieste (Metropolitné múzeum 20 USD, Múzeum moderného umenia MoMa 25 USD, Americké múzeum histórie prírody 22 USD, Guggenheimovo múzeum 18 USD, Indiánske múzeum zadarmo)
 • fakultatívny celodenný výlet do Washingtonu
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 347 €

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli formou bufetu
 • počas dňa pri prehliadke mesta bude možné zakúpiť jedlo na niektoré z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia

Podmienky pre prepravu batožiny
 • Batožina v cene zájazdu – malá kabínová batožina o hmotnosti do 8 kg a max. rozmeroch 55 x 35 x 22 cm, vrátane držadla, postranného vrecka a kolies (túto batožinu si je možné vziať na palubu lietadla)
 • Batožina v cene zájazdu – odbavovaná batožina o o hmotnosti do 23 kg a o rozmeroch, ktorých súčet nesmie presiahnuť 157 cm (táto batožina bude odbavená do úložného priestoru)
 • Čo nesmie obsahovať kabínová batožina

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným programom:

 • Empire State Building: dospelý 58 €, dieťa 54 €, senior 54 €
 • Fakultatívny výlet do Washingtonu D.C.: dospelý 107 €
 • Múzeum 11/9 Memorial: dospelý 28 €, dieťa 18 €, senior 22 €
 • Plavba k soche Slobody, vr. vstupu do podstavca: dospelý 25 €, dieťa 18 €, senior 22 €
 • Woodbury Common Premium Outlets bus: dospelý 47 €, dieťa 25 €

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 23,10 € (3,30 € / osoba / deň)

Teraz zaplaťte len 712 € a doplatok do 22. 9.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1