To najlepšie z Paríža + CHAMPAGNE + VINOBRANIE


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Paríža + CHAMPAGNE + VINOBRANIETyp zájazdu:Poznávací
Krajina:FrancúzskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25249 3. 10. - 7. 10. 2017 (5 dní) Letecky 519,00 € Rezervovať

Nezabudnuteľný gurmánsky eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Paríža a regiónu Champagne. Paríž ako na dlani si vychutnáte z Eiffelovej veže, užijete si plavbu po Seine a vydáte sa do kraja pravého šampanského a do Remeša. Zažite Paríž v dobe veľkolepého vinobrania na Montmartri a objavte s nami všetky krásy regiónu Champagne!

Letecky z Bratislavy

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro!


Program zájazdu

(1. DEŇ) Utorok 3. októbra
Prílet do Paríža, podľa času nasleduje program so sprievodcom.

(2. DEŇ) Streda 4. októbra
Deň zahájime návštevou najväčšej dominanty Paríža - Eiffelovej veže, z ktorej vrcholu nás bude čakať nádherný výhľad. Potom sa spoločne vydáme do neďalekého Múzea vína. Piknik s typickými francúzskymi dobrotami si urobíme spoločne alebo individuálne na neďalekých Martových poliach, kde si zároveň užijeme jeden z najkrajších výhľadov na Eiffelovu vežu.

Popoludní sa presunieme k budove Opery Garnier, ktorú obklopujú slávne Haussmannovy široké bulváre plné obchodov a reštaurácií. Následne zavítame do známeho Múzea parfumov, tu budeme môcť pričuchnúť k slávnym vôňam Fragonard a zakúpiť typický francúzsky darček v miestnom obchodíku.

Záujemcovia môžu navštíviť gurmánske múzeum čokolády "Le musée gourmand du Chocolat". V troch podlažiach múzea odhalíme viac ako 4000 rokov histórie kakaa a čokoládových výrobkov. Dozvieme sa o vývoji výrobného procesu a používaných ingredienciách počas storočí aj o modernú technológiu výroby tejto lahôdky. Druhým variantom je individuálne voľno k nákupom v neďalekom slávnom obchodnom centre Galeries Lafayette.

V podvečer sa vydáme na prechádzku na Montmartre. Uvidíme slávny kabaret Moulin Rouge, mlyn Moulin de la Galette a nasajeme umeleckú atmosféru tejto štvrte s nádherným výhľadom na Paríž, baziliku Sacré-Coeur a malebné námestia maliarov Place de Tertre. Každoročne sa tu koná slávnosť vinobrania, sprevádzaná hudbou, sprievodmi a ohňostrojom. Ochutnáme špeciality regionálnej kuchyne a degustovať budeme vína z rôznych francúzskych regiónov. Večer si môžeme užiť slávnostný ohňostroj a vír osláv.

Návrat na hotel spoločne alebo individuálne v neskorých večerných hodinách.

(3. DEŇ) Štvrtok 5. októbra
Ráno si v samom historickom jadre Paríža prezrieme fascinujúci gotický chrám Notre Dame, preslávený románom Victora Huga "Zvonár u Matky Božej". Uvidíme stredoveký palác a väzenie La Conciergerie a klenot gotickej architektúry kaplnku Sainte Chapelle, ukrytú v areáli dnešného Justičného paláca.

Popoludní sa vydáme k rozkvitnutým Luxemburským záhradám. Potom sa presunieme do Latinskej štvrti, ktorá nás očarí svojou atmosférou i historickými budovami. Uvidíme tu slávnu univerzitu Sorbonne, Clunyjský palác či pozostatky antických kúpeľov. Významnou dominantou tejto štvrti je národný pamätník Pantheon s hrobkami slávnych francúzskych osobností (sú tu pochovaní napr. Voltaire, Alexandre Dumas starší alebo Victor Hugo).

Večer si užijeme spoločne trojchodovú večeru v niektorej z typických francúzskych reštaurácií.

(4. DEŇ) Piatok 6. októbra
Dnešný deň strávime v známej oblasti Champagne s krajinou pokrytou vinohradmi a stredovekými mestami. Autobusom prejdeme do mesta Remeša, ktoré hralo významnú úlohu vo francúzskej histórii. V tunajšej majestátne gotickej katedrále bol totiž korunovaný takmer každý francúzsky kráľ od 12. do 19. storočia. V biskupskom paláci si záujemcovia budú môcť prezrieť francúzske korunovačné klenoty, uvidíme tiež ohromnú baziliku Saint-Rémi z 11. storočia, ktorá je najväčšou stavbou svojho druhu v severnom Francúzsku.

Po obede v niektorej z tradičných reštaurácií budeme môcť ochutnať pravé šampanské v jednom z miestnych vyhlásených vinárstiev a nahliadnuť do procesu jeho výroby. Súčasťou prehliadky je obchodík, kde bude možnosť zakúpiť vína za výhodné ceny.

V podvečer sa vrátime späť do Paríža a vydáme sa spoločne na plavbu loďou po Seine.

(4. DEŇ) Sobota 7. októbra
V závislosti na čase odletu bude nasledovať program so sprievodcom alebo transfer na letisko a potom odlet do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

» Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Paríž - Bratislava so všetkými poplatkami
 • batožinu podľa podmienok leteckej spoločnosti
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • 4x ubytovanie v Paríži vo 2 * alebo 3 * hoteli
 • 4x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program)
 • dopravu objednaným autobusom do regiónu Champagne a do Remeša
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • MHD v Paríži (17 EUR)
 • plavba loďou po Seine (14 EUR)
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • vstupné do pamiatok

Kde budete ubytovaní?

 • hotel v Paríži, v blízkosti metra (časový dojazd do centra Paríža cca 30 minút)
 • ubytovanie je v menších izbách s vlastným soc. zariadením, Wi-Fi, TV

Ako je to s jedlom?

 • v hoteli sú podávané kontinentálne raňajky (bageta, croissant, maslo, džem, čaj, káva)
 • počas dňa bude možné zakúpiť jedlo na miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť individuálneho stravovania v miestnych reštauráciách

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Moulin Rouge: dospelý 137 €

Cestovné poistenie

EASY (1,40 € / deň / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (3,30 € / deň / osoba)


Môžete zaplatiť teraz len 240 € a doplatok do 22. 4.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1