To najlepšie z Paríža + LA DÉFENSE


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Paríža + LA DÉFENSETyp zájazdu:Poznávací
Krajina:FrancieSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
24801 25. 7. - 29. 7. 2017 (4 dni) Letecky 500,00 € Rezervovať

Nezabudnuteľný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Paríža a navštívite modernú štvrť La Défense. Vychutnáte si Paríž z Eiffelovej veže, prejdete sa po moste Alexandra III. aj po čarovnej štvrti Montmartre, užijete si plavbu po Seine a preskúmate svetové obchodné a finančné centrum. Zažite s nami Paríž a tepajúcu štvrť La Défense!

Letecky z Bratislavy

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro!


Program zájazdu

(1. DEŇ) Utorok 25. júla
Odlet z Bratislavy, po prílete do Paríža sa presunieme objednaným transferom na hotel, kde sa ubytujeme. V závislosti na čase príletu bude nasledovať program so sprievodcom.

(2. DEŇ) Streda 26. júla
Po raňajkách prejdeme metrom do centra Paríža ku kostolu Svätého Sulpicia, známeho tzv. Pásom ruža z knihy Da Vinciho kód. Cez rozkvitnuté Luxemburské záhrady so sídlom francúzskeho senátu sa dostaneme do Latinskej štvrti, ktorá nás očarí svojou atmosférou i historickými budovami. Uvidíme tu slávnu univerzitu Sorbonne, Clunyjský palác či pozostatky antických kúpeľov. Významnou dominantou tejto štvrti je národný pamätník Panthéon s hrobkami slávnych francúzskych osobností (Voltaire, Alexandre Dumas alebo Victor Hugo).

Popoludní si v samom historickom jadre Paríža prezrieme fascinujúci gotický chrám Notre Dame, preslávený románom Victora Huga "Zvonár u Matky Božej v Paríži". Uvidíme stredoveký palác a väzenie Conciergerie a klenot gotickej architektúry kaplnke Sainte Chapelle, ktorá je ukrytá v areáli Justičného paláca.

K večeru si užijeme umeleckú atmosféru štvrti Montmartre s malebným námestím maliarov Place de Tertre. Belostná bazilika Sacré Coeur poskytuje nádherný výhľad na Paríž aj príjemné miesto na odpočinok. Pri prechádzke romantickými uličkami tejto štvrte nevynecháme ani slávny kabaret Moulin Rouge.

(3. DEŇ) Štvrtok 27. júla
Ráno sa metrom vydáme za centrum Paríža, do úchvatnej štvrti La Défense. Táto moderná štvrť bola inšpirovaná najmä americkými finančnými centrami a slúži ako medzinárodné obchodné a finančné centrum. Dominantou štvrte je tzv. Archa (La Grande Arche), tretí a zároveň najnovejší parížsky víťazný oblúk, ktorý dopĺňa líniu prvých dvoch oblúkov (Malého víťazného oblúka u Louvru a Víťazného oblúka na Champs-Élysées).

Vo štvrti dominuje betón, oceľ a sklo a celá štvrť bola navrhnutá ako dvojetážová - to znamená, že všetka infraštruktúra (cesty, železnice, metro, parkoviská a pod.) Sa nachádza pod povrchom. Je tu tiež niekoľko obchodných domov, kino IMAX a na priestranstve pred Archou prebiehajú každoročne vianočné trhy.

Popoludní môžu záujemcovia navštíviť niektoré z parížskych múzeí. Odporúčame zbierky jedného z najslávnejších múzeí na svete Louvru s presláveným obrazom Mona Lisa od Leonarda da Vinciho alebo napríklad fantastickú zbierku impresionistov a postimpresionistov v Musée d'Orsay.

Večer nás čaká plavba po Seine, z paluby lode sa naskytá jedinečný výhľad na nasvietené pamiatky na oboch brehoch rieky.

(4. DEŇ) Piatok 28. júla
Po raňajkách budeme pokračovať v prehliadke mesta a vydáme sa k dominante Paríža, k Eiffelovej veži. Z jej vrcholu nás uchváti nádherný pohľad na Paríž. Prechádzkou po Martových poliach dôjdeme k budovám Vojenskej školy a k Invalidovni, teda k miestam spojeným s cisárom Napoleonom I. Po najkrajšom parížskom moste, ktorým je most Alexandra III., a najznámejšom bulvári Champs-Elysées sa dostaneme až na Námestie Svornosti, kde bola za doby francúzskej revolúcie umiestnená obávaná gilotína a kde dnes stojí Luxorský obelisk.

V popoludňajších hodinách sa objednaným transferom presunieme na letisko, odlet do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

» Pasové a vízové podmienky, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Paríž - Bratislava so všetkými poplatkami
 • batožinu podľa podmienok leteckej spoločnosti
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • 3x ubytovanie v Paríži vo 2 * alebo 3 * hoteli
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • MHD v Paríži (17 EUR)
 • plavba loďou po Seine (14 EUR)
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • vstupné do pamiatok

Kde budete ubytovaní?

 • hotel v Paríži, v blízkosti metra (časový dojazd do centra Paríža cca 30 minút)
 • ubytovanie je v menších izbách s vlastným soc. zariadením, Wi-Fi, TV

Ako je to s jedlom?

 • v hoteli sú podávané kontinentálne raňajky (bageta, croissant, maslo, džem, čaj, káva)
 • počas dňa bude možné zakúpiť jedlo na miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť individuálneho stravovania v miestnych reštauráciách

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Moulin Rouge: dospelý 137 €

Cestovné poistenie

EASY (1,40 € / deň / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (3,30 € / deň / osoba)


Môžete zaplatiť teraz len 231 € a doplatok do 24. 6.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1