To najlepšie z Paríža + VERSAILLES 55+


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Paríža + VERSAILLES 55+Typ zájazdu:Poznávací
Krajina:FrancúzskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25625 14. 4. - 17. 4. 2018 (4 dni) Letecky 558,00 € Rezervovať

Nezabudnuteľný eurovíkend so sprievodcom nielen pre starších 55 rokov, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Paríža aj zámku vo Versailles a nemusíte sa o nič starať. Náš sprievodca s vami bude od odletu do návratu a zariadi všetko. V príjemnej atmosfére si vychutnáte romantiku francúzskej metropoly. Užite si s nami "neskoré leto" života a spoznajte Paríž bez starostí!

Letecky z Bratislavy

Presné časy letov budú zverejnené v pokynoch alebo sa môžete informovať priamo v CK.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Sobota 14. apríla
Odlet z Bratislavy, po prílete do Paríža transfer autobusom do hotela, ubytovanie.

(2. DEŇ) Nedeľa 15. apríla
Po raňajkách budeme pokračovať v prehliadke mesta. Deň zahájime návštevou najväčšej dominanty Paríža – Eiffelovej veže, z jej vrcholu nás bude čakať nádherný výhľad. Prechádzkou po Martových poliach prídeme k budovám Vojenskej akadémieInvalidovne. Tu môžete navštíviť tri rôzne múzea vojenstva, pokloniť sa u hrobky Napoleona Bonaparte, načerpať energiu v priľahlom parku alebo si dať obed v miestnom bistre.

Po obede sa presunieme do Tuilerijských záhrad, na ktoré naväzuje jedno z najväčších múzeí sveta – Louvre. Okrem neho môžete navštíviť blízke múzeá Orangerie alebo Orsay. Popoludní môžete stráviť tiež prechádzkou od revolučného námestia Place de la Concorde až na legendárny bulvár Champs-Elysées.

V podvečer si užijeme romantickú plavbu po Seine. Z paluby lode sa ponúka nevšedný pohľad na väčšinu parížskych pamiatok, vrátane Eiffelovej veže.

Návrat na hotel vo večerných hodinách spoločne, alebo individuálne.

(3. DEŇ) Pondelok 16. apríla
Po raňajkách sa presunieme do rozsiahleho zámockého areálu Versailles blízko Paríža, ktorý bol po niekoľko storočí sídlom francúzskych kráľov a politickým centrom zeme. Vedľa samotného zámku si vychutnáme hudobné predstavenie a hru fontán v zámockej záhrade a uvidíme miesta, kam panovník utekal pred dvorom a starosťami (Malý Trianon, Velký Trianon a idylická dedinka Marie Antoinetty). Pre pohodlnejšiu a výhodnejšiu prehliadku zámku, záhrad a trianon vám náš sprievodca rád zaistí tzv. Versailleský pas, vďaka ktorému sa vyhnete nepríjemným radám a naviac ušetríte! Naším tipom je potom návšteva miestneho trhu, po ktorom si môžete v záhradách urobiť príjemný piknik.

Večer sa spoločne vydáme na umelecký vrch Montmartrek belostnej bazilike Sacré-Coeur vyjdeme pohodlne lanovkou. Na malebnom námestí maliarov Place de Tertre si môžete zakúpiť krásny suvenír, alebo si vychutnať výbornú večeru v jednej z mnohých reštaurácií. Cestou späť sa krivolakými uličkami dostaneme až k legendárnemu kabaretu Moulin Rouge.

(4. DEŇ) Utorok 17. apríla
Po raňajkách sa vydáme na prochádzku Latinskou štvrťou, uvidíme Panthéon, kde odpočívajú najvýznamnejšie francúzske osobnostibudovy univerzity Sorbonny či múzeum stredoveku v Palais de Cluny. Z Latinskej štvrti sa potom dostaneme až do srdca Paríža, na ostrov Cité. Dominantou ostrova na Seine a taktiež celého mesta je bezpochyby katedrála Nôtre-Dame, kde si na záver zájazdu vychutnáme pohár niektorého typicky francúzskeho moku.

V popoludňajších hodinách odchod s objednaným transferom na letisko, návrat do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné povinnosti


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Paríž - Bratislava so všetkými poplatkami
 • malú príručnú batožinu podľa podmienok leteckej spoločnosti
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • 4x ubytovanie v Paríži v 3 * hoteli
 • 4x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • odbavovanú batožinu za príplatok (viď nižšie)
 • MHD v Paríži (17 EUR) + vlak do Versailles (6 eur)
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • vstupné do pamiatok
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 139 €

Podmienky pre prepravu batožiny

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabinová batožina o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určená k preprave na palube lietadla) + malá batožina o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 60 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 15 kg
 • Batožina za príplatok 80 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj s kabínovou batožinou môžete cestovať "naľahko". Pozor ale na rozmerové limity

Kde budete ubytovaní?

 • Atypik hotel v Paríži, v blízkosti metra (časový dojazd do centra Paríža cca 30 minút)
 • ubytovanie je v menších izbách s vlastným soc. zariadením, Wi-Fi, TV

Ako je to s jedlom?

 • v hoteli sú podávané kontinentálne raňajky (bageta, croissant, maslo, džem, čaj, káva)
 • počas dňa bude možné zakúpiť jedlo na miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť individuálneho stravovania v miestnych reštauráciách

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Moulin Rouge: dospelý 137 €

Cestovné poistenie

 • Komplexné cestovné poistenie PLUS + STORNO (9,87 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Chateau de Versailles

Zámok Versailles je najväčším a najslávnejším zámkom Francúzska. Leží 21 km juhozápadne od Paríža a v 17. storočí ho dal postaviť Ľudovít XIV., Kráľ slnka, a ako je vidieť svedčil o jeho záľube v prepychových veciach. Interiéry zámku, ktoré zahrňujúceho 700 miestností s 2 153 oknami, sú zdobené zlátením, mramory, freskami, kamennými reliéfmi, striebrom, zamatom, pozláteným nábytkom a rezbami, ktoré často čerpali z mytologických námetov. Vskutku prepychová je Zrkadlová sieň. Tento 75 metrov dlhý plesový sál so 17 zrkadlami na jednej strane a 17 oblúkovými oknami s výhľadom do záhrad na protiľahlej strane predstavuje vrchol tunajšie architektúry. Zámocké záhrady s typickými geometrickými terasami a cestami sa stromoradím zdobia bronzové, mramorové aj olovené sochy. Ľudovít XIV. nechal v záhradách vybudovať kanály a usporiadal na nich vodné slávnosti. Obdivovať môžete 50 fontán a 620 vodotryskov. Ak chcete spoznať Paríž, tak návštevu Versailles by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.


Môžete zaplatiť teraz len 279 € a doplatok do 22. 4.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1