To najlepšie z Paríža + VERSAILLES


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Paríža + VERSAILLESTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:FrancúzskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25162 10. 10. - 14. 10. 2017 (5 dní) Letecky 500,00 € Rezervovať

Nezabudnuteľný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Paríža a navštívite najslávnejší zámok vo Versailles. Paríž ako na dlani si vychutnáte z Eiffelovej veže a môžete si užiť večernú plavbu po Seine. Vydajte sa s nami nasať atmosféru francúzskej histórie, umenia, gurmánskych pochutín, módy i vône parfumov a spoznajte Paríž!

Letecky z Bratislavy

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro!


Program poznávacieho zájazdu

(1. DEŇ) Utorok 10. októbra
Odlet z Bratislavy, po prílete do Paríža transfer autobusom do hotela, ubytovanie. Prehliadku mesta zahájime v umeleckej štvrti Montmartre s malebným námestím maliarov Place de Tertre. Belostná bazilika Sacre-Coeur poskytuje nádherný výhľad na Paríž aj príjemné miesto na odpočinok. Pri prechádzke romantickými uličkami tejto štvrti uvidíme aj slávny kabaret Moulin Rouge. Návrat na hotel so sprievodcom alebo individuálne.

(2. DEŇ) Streda 11. októbra
Po raňajkách v hoteli prejazd metrom do centra Paríža ku kostolu Saint-Sulpice, známemu tzv. Pásom ruža z knihy Da Vinciho kód. Cez rozkvitnuté Luxemburské záhrady so sídlom francúzskeho senátu sa dostaneme do Latinskej štvrti, ktorá nás očarí svojou atmosférou i historickými budovami. Uvidíme tu slávnu univerzitu Sorbonne, Clunyjský palác či pozostatky antických kúpeľov. Významnou dominantou tejto štvrti je národný pamätník Pantheon s hrobkami slávnych francúzskych osobností (sú tu pochovaní napr. Voltaire, Alexandre Dumas alebo Victor Hugo). Obedná pauza v jednej z malebných francúzskych reštaurácií na bulvári Saint-Michel nám dodá energiu na ďalšiu časť dňa.

V samom historickom jadre Paríža si pozrieme fascinujúci gotický chrám Notre-Dame, preslávený románom Victora Huga "Zvonár u Matky Božej v Paríži", uvidíme stredoveký palác a väzenie La Conciergerie a klenot gotickej architektúry kaplnke Sainte-Chapelle, ukrytú v areáli dnešného Justičného paláca. Okolo budovy parížskej radnice dôjdeme k Centru G. Pompidou, ktorého nezvyčajná architektúra vyvoláva značné rozpaky. Výhľad na nočné Paríž z mrakodrapu Montparnasse alebo individuálny prechádzka bude krásnym zakončením dňa.

(3. DEŇ) Štvrtok 12. októbra
Po raňajkách budeme pokračovať v prehliadke mesta. Deň zahájime návštevou najväčšej dominanty Paríža - Eiffelovej veže, z ktorej vrcholu nás bude čakať nádherný výhľad. Prechádzkou po Martových poliach dôjdeme k budovám Vojenské akadémie a Invalidovne, teda miestam spojeným s osobnosťou cisára Napoleona I. Po najkrajšom parížskom moste Alexandra III. a najznámejším parížskom bulvári Champs-Élysées sa dostaneme až na námestí Svornosti (Place de la Concorde), kde bola za francúzskej revolúcie umiestnená obávaná gilotína.

Po obede môžete individuálne zavítať do niektorého z parížskych múzeí (Louvre, Musée d'Orsay, Orangerie, Musée Rodin) alebo si odpočinúť v nádherných Tuilerieskych záhradách. Na popoludnie je pripravená prechádzka najdrahšími parížskymi bulvármi. Vášmu zraku počas nej neujde budova jednej z najkrásnejších opier na svete, Opery Garnier a slávny obchodný dom Galéria Lafayette. V múzeu Fragonard sa dozvieme viac o výrobe parfumov a v miestnom obchodíku si môžeme zakúpiť tradičný francúzsky suvenír.

Návrat na hotel so sprievodcom alebo individuálne.

(4. DEŇ) Piatok 13. októbra
Po raňajkách sa presunieme do rozsiahleho zámockého areálu Versailles neďaleko Paríža, ktorý bol po niekoľko storočí sídlom francúzskych kráľov a politickým centrom krajiny. Vedľa samotného zámku si vychutnáme krásy zámockej záhrady a uvidíme miesta, kam panovník utekal pred dvorom a starosťami (Malý Trianon, Veľký Trianon a idylická dedinka Márie Antoinetty).

V podvečer si užijeme romantickú plavbu po Seine. Z paluby lode sa ponúka nevšedný pohľad na väčšinu parížskych pamiatok vrátane Eiffelovej veže. Návrat na hotel vo večerných hodinách so sprievodcom alebo individuálne.

(5. DEŇ) Sobota 14. októbra
V skorých ranných hodinách transfer na letisko a odlet späť do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

» Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Paríž - Bratislava so všetkými poplatkami
 • malú príručnú batožinu max. 55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • 4x ubytovanie v Paríži vo 2 * alebo 3 * hoteli
 • 4x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • MHD v Paríži (17 EUR) + vlak do Versailles (6 eur)
 • plavba loďou po Seine (14 EUR)
 • odbavované batožinu
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • vstupné na mieste
 • vstupenky do múzea Louvre (15 EUR) a do zámku Versailles (15 EUR) budú k zakúpeniu priamo u sprievodcu
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 139 €

Podmienky pre prepravu batožiny

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabinová batožina o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určená k preprave na palube lietadla) + malá batožina o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 60 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 15 kg
 • Batožina za príplatok 80 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj s kabínovou batožinou môžete cestovať "naľahko". Pozor ale na rozmerové limity

Kde budete ubytovaní?

 • hotel v Paríži, v blízkosti metra (časový dojazd do centra Paríža cca 30 minút)
 • ubytovanie je v menších izbách s vlastným soc. zariadením, Wi-Fi, TV

Ako je to s jedlom?

 • v hoteli sú podávané kontinentálne raňajky (bageta, croissant, maslo, džem, čaj, káva)
 • počas dňa bude možné zakúpiť jedlo na miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť individuálneho stravovania v miestnych reštauráciách

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Moulin Rouge: dospelý 137 €

Cestovné poistenie

EASY (1,40 € / deň / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (3,30 € / deň / osoba)


Podrobnosti

Chateau de Versailles

Zámok Versailles je najväčším a najslávnejším zámkom Francúzska. Leží 21 km juhozápadne od Paríža a v 17. storočí ho dal postaviť Ľudovít XIV., Kráľ slnka, a ako je vidieť svedčil o jeho záľube v prepychových veciach. Interiéry zámku, ktoré zahrňujúceho 700 miestností s 2 153 oknami, sú zdobené zlátením, mramory, freskami, kamennými reliéfmi, striebrom, zamatom, pozláteným nábytkom a rezbami, ktoré často čerpali z mytologických námetov. Vskutku prepychová je Zrkadlová sieň. Tento 75 metrov dlhý plesový sál so 17 zrkadlami na jednej strane a 17 oblúkovými oknami s výhľadom do záhrad na protiľahlej strane predstavuje vrchol tunajšie architektúry. Zámocké záhrady s typickými geometrickými terasami a cestami sa stromoradím zdobia bronzové, mramorové aj olovené sochy. Ľudovít XIV. nechal v záhradách vybudovať kanály a usporiadal na nich vodné slávnosti. Obdivovať môžete 50 fontán a 620 vodotryskov. Ak chcete spoznať Paríž, tak návštevu Versailles by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.


Môžete zaplatiť teraz len 240 € a doplatok do 3. 3.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1