To najlepšie z Paríža + VERSAILLES


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Paríža + VERSAILLESTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:FrancúzskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25627 2. 6. - 5. 6. 2018 (4 dni) Letecky 539,00 € Rezervovať

Nezabudnuteľný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Paríža a navštívite najslávnejší zámok vo Versailles. Paríž ako na dlani si vychutnáte z Eiffelovej veže a môžete si užiť večernú plavbu po Seine. Vydajte sa s nami nasať atmosféru francúzskej histórie, umenia, gurmánskych pochutín, módy i vône parfumov a spoznajte Paríž!

Letecky z Bratislavy

Presné časy letov budú zverejnené v pokynoch alebo sa môžete informovať priamo v CK.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Sobota 2. júna
Odlet z Bratislavy, po prílete do Paríža transfer autobusom do hotela, ubytovanie.

(2. DEŇ) Nedeľa 3. júna
Po raňajkách sa presunieme do rozsiahleho zámockého areálu Versailles blízko Paríža, ktorý bol po niekoľko storočí sídlom francúzskych kráľov a politickým centrom zeme. Vedľa samotného zámku si vychutnáme krásy zámockej záhrady a uvidíme miesta, kam panovník utekal pred dvorom a starosťami (Malý Trianon, Veľký Trianon a idylická dedinka Marie Antoinetty).

Večer budeme v umeleckej štvrti Montmartre s malebným námestím maliarov Place de Tertre. Belostná bazilika Sacre-Coeur poskytuje nádherný výhľad na Paríž i príjemné miesto k odpočinku. Pri prechádzke romantickými uličkami tejto štvrti uvidíme i slávny kabaret Moulin Rouge. Návrat na hotel so sprievodcom alebo individuálne.

(3. DEŇ) Pondelok 4. júna
Po raňajkách budeme pokračovať v prehliadke mesta. Deň zahájime návštevou najväčšej dominanty Paríža - Eiffelovej veže, z ktorej vrcholu nás bude čakať nádherný výhľad. Prechádzkou po Martových poliach dôjdeme k budovám Vojenské akadémie a Invalidovne, teda miestam spojeným s osobnosťou cisára Napoleona I. Po najkrajšom parížskom moste Alexandra III. a najznámejšom parížskom bulvári Champs-Élysées sa dostaneme až na námestie Svornosti (Place de la Concorde), kde bola za francúzskej revolúcie umiestnená obávaná gilotína.

V samom historickom jadre Paríža si pozrieme fascinujúci gotický chrám Notre-Dame, preslávený románom Victora Huga "Zvonár u Matky Božej v Paríži", uvidíme stredoveký palác a vezenie La Conciergerie a klenot gotickej architektúry kaplnku Sainte-Chapelle, ukrytú v areálu dnešného Justičního paláce. Okolo budovy pařížské radnice prídeme k Centru G. Pompidou, ktorého neobvyklá architektúra vyvoláva značné rozpaky. 

Vo večerných hodinách si užijeme romantickú plavbu po Seine. Z paluby lode sa ponúka nevšedný pohľad na väčšinu parížskych pamiatok vrátane Eiffelovej veže. Návrat na hotel vo večerných hodinách so sprievodcom alebo individuálne.

(4. DEŇ) Utorok 5. júna
Po raňajkách v hotely prejazd metrom do centra Paríža ku kostolu Saint-Sulpice, známemu tzv. Pásom ruže z knihy Šifra majstra Leonarda. Cez rozkvitnuté Luxemburské záhrady so sídlom francúzskeho senátu sa dostaneme do Latinskej štvrti, ktorá nás okúzli svojou atmosférou aj historickými budovami. Uvidíme tu slávnu univerzitu SorbonnuClunyjský palác či pozostatky antických kúpeľov. Významnou dominantou tejto štvrti je národný pamätník Pantheon s hrobkami slávnych francúzskych osobností (sú tu pochovaní napr. Voltaire, Alexandre Dumas alebo Victor Hugo). 

V popoludňajších hodinách transfer na letisko a odlet späť do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Vstupné na mieste: 

 • Eiffelova veža: 1. poschodie 7€, 2. poschodie 11€, 3. poschodie 17€
 • Louvre: 15€
 • Invalidovňa: 11€
 • Versailles: 27€ (zámok + záhrady + hry fontán + Veľký a Malý Trianon + dedinka Marie Antoinetty)

.: Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • letenka Bratislava - Paríž - Bratislava so všetkými poplatkami
 • malú príručnú batožinu max. 55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • 3x ubytovanie v Paríži vo 2 * alebo 3 * hoteli
 • 3x raňajky
 • sprievodca po celú dobu (od odletu do návratu, mimo voľný program v meste)
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • odbavovanú batožinu za príplatok (viď nižšie)
 • MHD v Paríži (17 EUR) + vlak do Versailles (6 eur)
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • vstupné do pamiatok
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 104 €

Kde budete ubytovaní?

 • hotel ibis Paris La Villette, v blízkosti metra (časový dojazd do centra Paríža cca 30 minút)
 • ubytovanie je v menších izbách s vlastným soc. zariadením, Wi-Fi, TV

Ako je to s jedlom?

 • v hoteli sú podávané kontinentálne raňajky (bageta, croissant, maslo, džem, čaj, káva)
 • počas dňa bude možné zakúpiť jedlo na miestach s možnosťou občerstvenia
 • blízko hotela je možnosť individuálneho stravovania v miestnych reštauráciách

Podmienky na prepravu batožiny

ryanair novy

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabínová batožina s max. 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určené na prepravu na palube lietadla) + malú batožinu o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 95 € - odbavované batožinu s max. hmotnosťou do 20 kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj s príručnou batožinou možno cestovať "naľahko". Pozor však na rozmerové limity.
 • Tieto ceny batožiny sú garantované pri objednaní do 30tich dní pred uskutočnením zájazdu, ak sa rozhodnete objednať batožinu neskôr, cena sa bude odvíjať od aktuálnych cien leteckých spoločností (pre viac informácií kontaktujte CK).
 • Čo nesmie obsahovať kabínové batožina

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je počítané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. Vlastným voľným programom:

 • Moulin Rouge: dospelý 137 €

Cestovné poistenie

 • Komplexné cestovné poistenie PLUS + STORNO (9,82 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Chateau de Versailles

Zámok Versailles je najväčším a najslávnejším zámkom Francúzska. Leží 21 km juhozápadne od Paríža a v 17. storočí ho dal postaviť Ľudovít XIV., Kráľ slnka, a ako je vidieť svedčil o jeho záľube v prepychových veciach. Interiéry zámku, ktoré zahrňujúceho 700 miestností s 2 153 oknami, sú zdobené zlátením, mramory, freskami, kamennými reliéfmi, striebrom, zamatom, pozláteným nábytkom a rezbami, ktoré často čerpali z mytologických námetov. Vskutku prepychová je Zrkadlová sieň. Tento 75 metrov dlhý plesový sál so 17 zrkadlami na jednej strane a 17 oblúkovými oknami s výhľadom do záhrad na protiľahlej strane predstavuje vrchol tunajšie architektúry. Zámocké záhrady s typickými geometrickými terasami a cestami sa stromoradím zdobia bronzové, mramorové aj olovené sochy. Ľudovít XIV. nechal v záhradách vybudovať kanály a usporiadal na nich vodné slávnosti. Obdivovať môžete 50 fontán a 620 vodotryskov. Ak chcete spoznať Paríž, tak návštevu Versailles by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.


Teraz zaplaťte len 250 € a doplatok do 21. 2.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1