To najlepšie z Ríma + FLORENCIA


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Ríma + FLORENCIATyp zájazdu:Poznávací
Krajina:TalianskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
24904 12. 9. - 16. 9. 2017 (5 dní) Letecky 500,00 € Rezervovať

Jedinečný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najzaujímavejšie z Ríma a navštívite Florenciu. Zaskočíte si za skvostami Florencie, prežijete neopísateľné emócie pri pohľade na antické pamiatky a vhodíte si mincu do Fontány di Trevi. Putujte s nami históriou sveta a objavte bohatstvo Ríma a Florencie počas jediného zájazdu!

Letecky z Bratislavy

Časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Streda 12. septembra
Odlet z Bratislavy, prílet do Večného mesta - Ríma, ubytovanie, organizačné stretnutie so sprievodcom. Podľa času príletu možnosť prechádzky Rímom so sprievodcom.

(2. DEŇ) Štvrtok 13. septembra
Prehliadku zahájime u Kolosea, Palatina a Fora Romana, kde sa odohrávali gladiátorské zápasy. Na prehliadku bude dostatok času. Uvidíme Konštantínov oblúk, vydáme sa k Bazilike sv. Petra v reťaziach - tu sa nachádzajú okovy, ktorými bol spútaný sv. Peter v Ríme a v Jeruzaleme.

Zhliadneme náhrobok pápeža Júlia II. - Mojžiša od Michelangela, vydáme sa cestou rímskych fór - Cesarovo fórum, najväčšie Trajánovo fórum, novodobý pamätník Viktoria Emanuela II., vstúpime na Kapitol a pozrieme na Forum Romanum. Vyhliadka - mesto kopulí.

Potom budeme pokračovať rušnou obchodnou triedou Via del Corso k najslávnejšej fontáne - Fontána di Trevi, ktorú preslávil F. Fellini vo svojom filme Dolce Vita. Vhodíme si mincu do fontány, aby sme sa znova niekedy vrátili do Ríma, a prechádzku ukončíme na najživšom mieste v Ríme - u Španielskych schodov preslávených módnymi prehliadkami - a ukážeme si jednu z najdrahších ulíc na svete - Via Condotti, kde sa nachádzajú butiky slávnych talianskych návrhárov.

(3. DEŇ) Piatok 14. septembra
Skoro ráno odídeme rýchlovlakom do Florencie. Pozrieme sa na jednu z najkrajších renesančných budov - Palazzo Strozzi, prejdeme sa cez most Ponte Santa Trinita k Palazzo Pitti a kostolu Santa Croce. Na Piazza della Signoria uvidíme známu Neptúnovu fontánu Bartolomea Ammann. Prezrieme si dom Dante Alighieriho a uvidíme známe miesta ako kostol Santa Maria Novella, Piazza Douma, kostol Santa Maria del Fiore, Campanile di Giotto a Battistero e Cupola di Brunelleschi, Gallerii dell'Accademia.

Vo večerných hodinách návrat do Ríma.

(4. DEŇ) Sobota 15. septembra
Vatikánske múzeá - Sixtínska kaplnka s freskovým cyklom od Michelangela - Stvorenie sveta, Posledný súd, Rafaelova stanze, Egyptské múzeum, Etruské múzeum, Sála máp a ďalšie. Potom sa zastavíme na najkozmopolitnejšom námestí na svete - nám. sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou. Vstúpime do chrámu sv. Petra, kde sú uložené pozostatky sv. Petra, nad ktorým je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu - dielo ešte len 25-ročného Michelangela, katedrálu sv. Petra a ďalšie pamiatky.

Vydáme sa k Anjelskému hradu, predtým Hadriánovo mauzóleum, pevnosť, úkryt aj miesto milostných schôdzok pápežov. Nad riekou Tiber je Anjelský most s 10 anjelmi a sochy sv. Petra a Pavla, potom navštívime barokové námestie - Piazza Navona s fontánami, Fontánu štyroch riek od Berniniho, kostol sv. Agnese in Agony a prechádzku zakončíme u Pantheonu - chrámu všetkých bohov.

(5. DEŇ) Nedeľa 16. septembra
Po raňajkách podľa letového poriadku program so sprievodcom v Ríme alebo odchod transferom na letisko, návrat do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.


Čo už máte v cene?

 • leteckú prepravu Bratislava - Rím - Bratislava + malé kabínovú batožinu max. 55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg, túto kabínovú batožinu budú mať klienti so sebou na palube a podlieha bezpečnostným obmedzeniam (povolené množstvo tekutín v batožine, ostré predmety a pod.)
 • letiskové taxy
 • transfer autobusom z letiska do hotela a späť
 • 4x ubytovanie v 3 * hoteli s raňajkami (formou sladkého bufetu)
 • sprievodcovské služby
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny
 • fakultatívny výlet do Florencie
 • cestovné po Ríme, Florencii
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 108 €

Podmienky pre prepravu batožiny

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabinová batožina o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určená k preprave na palube lietadla) + malá batožina o max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 60 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 15 kg
 • Batožina za príplatok 80 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj s kabínovou batožinou môžete cestovať "naľahko". Pozor ale na rozmerové limity

Kde budete ubytovaní?

 • hotel v blízkosti centra Ríma
 • hotel je dostupný MHD či vlakom do centra mesta

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli sú formou sladkého bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Ríma bude možné zakúpiť jedlo na niektorej z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a na prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je rátané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným volným programom:

 • Colosseo + Palatino + Foro Romano: dospelý 23 €, dieťa 9 €, študent 17 €
 • Vatican Museums: dospelý 28 €, dieťa 15 €, študent 17 €
 • Lístok na rýchlovlak do Florencie: dospelý 86 €, dieťa 86 €, študent 86 €, senior 86 €

Cestovné poistenie

 • EASY (1,40 € / deň / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (3,30 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Vstupenky do pamiatok bez čakania

Záujem o návštevnosť niektorých atraktivít v Ríme je značný a čakanie v hodinových radoch pri pokladniach nie je nijako príjemné. S nami vás nič podobné nestretne a prehliadku si môžete vychutnávať rovno. Ponúkame vám zabezpečenie lístkov vopred prostredníctvom našej cestovnej kancelárie (najneskôr 2 týždne pred odchodom, u Gallerie Borghese 1 mesiac pred odchodom!), čo vám umožní prednostný vstup do vybraných pamiatok. Nemalú úsporu času potom môžete využiť pre ničím nerušenú a pokojnú prehliadku. Cena vstupenky je vyššia ako pri zakúpení na mieste, ale drahocenný čas, ktorý ušetríte, je viac než nadštandardným bonusom za niekoľkohodinové čakanie v radoch pred pamiatkami.

Pasové a vízové povinnosti

Občania ČR a SR môžu vstupovať a zdržiavať na území Talianska bez zvláštnych obmedzení, a to iba na základe platného cestovného dokladu alebo preukazu totožnosti. Občiansky preukaz je chápaný ako cestovný doklad iba pre jeho držiteľa, nie pre dieťa v ňom zapísané. Je nevyhnutné, aby dieťa, ktoré cestuje spoločne s rodičom, bolo vybavené svojim vlastným cestovným dokladom.

Pre prípad straty so sebou odporúčame vziať cestovný pas aj občiansky preukaz. Doklady majte na oddelených miestach.

Zdravotné podmienky

Pre Čechov a Slovákov, ako občanov Európskej únie, platia rovnaké zdravotné povinnosti ako pre obyvatelia navštívenej krajiny (v rámci EÚ). Napríklad platba lekárskych úkonov či iná zdravotnej starostlivosti.

Pred cestou odporúčame uzatvoriť cestovné poistenie, ktoré vám zaistí zdravotnícku starostlivosť za podmienok ako v Českej republike alebo na Slovensku. Napríklad po návrate z cudziny, vám zdravotná poisťovňa preplatí výdavky spojené s využitím zdravotnej starostlivosti v cudzom štáte.

Preukaz zdravotného poistenia majte vždy pri sebe, po celú dobu pobytu.


Organizátor zájazdu
Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., so sídlom v Ostrave.
Poistenie proti úpadku dojednané u ERV Evropská pojišťovna, a. s.


Môžete zaplatiť teraz len 250 € a doplatok do 12. 8.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1