To najlepšie z Ríma + FLORENCIA


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Ríma + FLORENCIATyp zájazdu:Poznávací
Krajina:TalianskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25586 9. 4. - 13. 4. 2018 (5 dní) Letecky 539,00 € Rezervovať

Jedinečný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najzaujímavejšie z Ríma a navštívite Florenciu. Zaskočíte si za skvostami Florencie, prežijete neopísateľné emócie pri pohľade na antické pamiatky a vhodíte si mincu do Fontány di Trevi. Putujte s nami históriou sveta a objavte bohatstvo Ríma a Florencie počas jediného zájazdu!

Letecky z Bratislavy

Presné časy letov budú zverejnené v pokynoch alebo sa môžete informovať priamo v CK.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Pondelok 9. apríla
Odlet z Bratislavy, prílet do Večného mesta - Ríma, ubytovanie, organizačné stretnutie so sprievodcom. Podľa času príletu možnosť prechádzky Rímom so sprievodcom.

(2. DEŇ) Utorok 10. apríla
Prehliadku zahájime u Kolosea, Palatina a Fora Romana, kde sa odohrávali gladiátorské zápasy. Na prehliadku bude dostatok času. Uvidíme Konštantínov oblúk, vydáme sa k Bazilike sv. Petra v reťaziach - tu sa nachádzajú okovy, ktorými bol spútaný sv. Peter v Ríme a v Jeruzaleme.

Zhliadneme náhrobok pápeža Júlia II. - Mojžiša od Michelangela, vydáme sa cestou rímskych fór - Cesarovo fórum, najväčšie Trajánovo fórum, novodobý pamätník Viktoria Emanuela II., vstúpime na Kapitol a pozrieme na Forum Romanum. Vyhliadka - mesto kopulí.

Potom budeme pokračovať rušnou obchodnou triedou Via del Corso k najslávnejšej fontáne - Fontána di Trevi, ktorú preslávil F. Fellini vo svojom filme Dolce Vita. Vhodíme si mincu do fontány, aby sme sa znova niekedy vrátili do Ríma, a prechádzku ukončíme na najživšom mieste v Ríme - u Španielskych schodov preslávených módnymi prehliadkami - a ukážeme si jednu z najdrahších ulíc na svete - Via Condotti, kde sa nachádzajú butiky slávnych talianskych návrhárov.

(3. DEŇ) Streda 11. apríla
Skoro ráno odídeme rýchlovlakom do Florencie. Pozrieme sa na jednu z najkrajších renesančných budov - Palazzo Strozzi, prejdeme sa cez most Ponte Santa Trinita k Palazzo Pitti a kostolu Santa Croce. Na Piazza della Signoria uvidíme známu Neptúnovu fontánu Bartolomea Ammann. Prezrieme si dom Dante Alighieriho a uvidíme známe miesta ako kostol Santa Maria Novella, Piazza Douma, kostol Santa Maria del Fiore, Campanile di Giotto a Battistero e Cupola di Brunelleschi, Gallerii dell'Accademia.

Vo večerných hodinách návrat do Ríma.

(4. DEŇ) Štvrtok 12. apríla
Vatikánske múzeá - Sixtínska kaplnka s freskovým cyklom od Michelangela - Stvorenie sveta, Posledný súd, Rafaelova stanze, Egyptské múzeum, Etruské múzeum, Sála máp a ďalšie. Potom sa zastavíme na najkozmopolitnejšom námestí na svete - nám. sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou. Vstúpime do chrámu sv. Petra, kde sú uložené pozostatky sv. Petra, nad ktorým je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu - dielo ešte len 25-ročného Michelangela, katedrálu sv. Petra a ďalšie pamiatky.

Vydáme sa k Anjelskému hradu, predtým Hadriánovo mauzóleum, pevnosť, úkryt aj miesto milostných schôdzok pápežov. Nad riekou Tiber je Anjelský most s 10 anjelmi a sochy sv. Petra a Pavla, potom navštívime barokové námestie - Piazza Navona s fontánami, Fontánu štyroch riek od Berniniho, kostol sv. Agnese in Agony a prechádzku zakončíme u Pantheonu - chrámu všetkých bohov.

(5. DEŇ) Piatok 13. apríla
Po raňajkách podľa letového poriadku program so sprievodcom v Ríme alebo odchod transferom na letisko, návrat do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

.: Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • leteckú prepravu Bratislava - Rím - Bratislava + malé kabínovú batožinu max. 55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg, túto kabínovú batožinu budú mať klienti so sebou na palube a podlieha bezpečnostným obmedzeniam (povolené množstvo tekutín v batožine, ostré predmety a pod.)
 • letiskové taxy
 • transfer autobusom z letiska do hotela a späť
 • 4x ubytovanie v 3 * hoteli s raňajkami (formou sladkého bufetu)
 • sprievodcovské služby
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • batožinu za príplatok podľa podmienok pre prepravu batožiny
 • fakultatívny výlet do Florencie
 • cestovné po Ríme, Florencii
 • cestovné poistenie liečebných nákladov od Európskej cestovnej poisťovne
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 97 €

Kde budete ubytovaní?

 • hotel v blízkosti centra Ríma
 • hotel je dostupný MHD či vlakom do centra mesta

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli sú formou sladkého bufetu
 • počas dňa pri prehliadke Ríma bude možné zakúpiť jedlo na niektorej z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a na prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je rátané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným volným programom:

 • Colosseo + Palatino + Foro Romano: dospelý 23 €, dieťa 9 €, študent 17 €
 • Vatican Museums: dospelý 28 €, dieťa 15 €, študent 17 €
 • Lístok na rýchlovlak do Florencie: dospelý 86 €, dieťa 86 €, študent 86 €, senior 86 €

Cestovné poistenie

 • Komplexné cestovné poistenie PLUS + STORNO (7,86 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Vstupenky do pamiatok bez čakania

Záujem o návštevnosť niektorých atraktivít v Ríme je značný a čakanie v hodinových radoch pri pokladniach nie je nijako príjemné. S nami vás nič podobné nestretne a prehliadku si môžete vychutnávať rovno. Ponúkame vám zabezpečenie lístkov vopred prostredníctvom našej cestovnej kancelárie (najneskôr 2 týždne pred odchodom, u Gallerie Borghese 1 mesiac pred odchodom!), čo vám umožní prednostný vstup do vybraných pamiatok. Nemalú úsporu času potom môžete využiť pre ničím nerušenú a pokojnú prehliadku. Cena vstupenky je vyššia ako pri zakúpení na mieste, ale drahocenný čas, ktorý ušetríte, je viac než nadštandardným bonusom za niekoľkohodinové čakanie v radoch pred pamiatkami.


Teraz zaplaťte len 279 € a doplatok do 8. 3.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1