To najlepšie z Ríma


Predstavenie

Názov:To najlepšie z RímaTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:TalianskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
24930 18. 11. – 21. 11. 2017 (4 dni) Letecky 500,00 € Rezervovať

Jedinečný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Ríma. Preniknete do samotného dejiska gladiátorských hier, v múzeách Vatikánu odhalíte kumšt talianskych umelcov a zastavíte sa pri preslávenej fontány di Trevi. Zájazd je ideálny pre všetkých bez rozdielu veku. Spoznajte s nami večné mesto, ktorého história je zárodkom celej našej európskej kultúry!

Letecky z Bratislavy

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Sobota 18. novembra
Odlet z Bratislavy, prílet do Ríma, ubytovanie. Podľa letového poriadku a časových možností možná prehliadka Ríma so sprievodcom.

(2. DEŇ) Nedeľa 19. novembra
Prehliadka so sprievodcom - začneme u Kolosea, Palatina a Forum Romanum - kde sa odohrávali gladiátorské zápasy, dostatok času na prehliadku. Uvidíme Konštantínov oblúk, vydáme sa k Bazilike sv. Petra v reťaziach - tu sa nachádzajú okovy, ktorými bol spútaný sv. Peter v Ríme a v Jeruzaleme, uvidíme náhrobok pápeža Júlia II. - Mojžiša od Michelangela, vydáme sa cestou rímskych fór - Césarovo fórum, najväčšie Trajánovo fórum, novodobý pamätník Viktoria Emanuela II., Vstúpime na Kapitol, uvidíme Forum Romanum. Vyhliadka - mesto kopuli.

Pokračujeme rušnou obchodnou triedou Via del Corso k najslávnejšej fontáne - Fontána di Trevi, ktorú preslávil F. Fellini vo svojom Dolce Vita, vhodíme mincu do fontány, aby sme sa znova niekedy vrátili do Ríma a prechádzku ukončíme na najživším mieste v Ríme - u Španielskych schodov preslávených módnymi prehliadkami - a ukážeme si jednu z najdrahších ulíc na svete - Viu Condotti, kde sa nachádza butiky slávnych talianskych návrhárov.

(3. DEŇ) Pondelok 20. novembra
Vatikánske múzeá - Sixtínska kaplnka s freskovým cyklom od Michelangela - Stvorenie sveta, Posledný súd, Rafaelova stanze, Egyptské múzeum, Etruské múzeum, Sála máp a ďalšie. Potom sa zastavíme na najkosmopolitnejšom námestí na svete - nám. sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou, vstúpime do chrámu sv. Petra, kde sú uložené pozostatky sv. Petra, nad ktorým je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pieta - dielo ešte len 25-ročného Michelangela, katedrálu sv. Petra a ďalšie pamiatky.

Vydáme sa k Anjelskému hradu predtým Hadriánovo mauzóleum, pevnosť, úkryt aj miesto milostných schôdzok pápežov. Nad riekou Tiber je Anjelský most s 10 anjelmi a sochy sv. Petra a Pavla, potom navštívime barokové námestie - Piazza Navona s fontánami, Fontána 4 riek od Berniniho, kostol sv. Agnese in Agony a prechádzku zakončíme u Pantheonu - chrámu všetkých bohov.

(4. DEŇ) Utorok 21. novembra
Ráno po raňajkách odchod transferom na letisko alebo program v Ríme, záleží na letovom poriadku daného dňa. Odlet do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

» Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • leteckú prepravu Bratislava – Rím – Bratislava + malú kabínovú batožinu podliehajúcu bezpečnostným omedzením (povolené množstvo tekutín v batožine, ostré predmety a pod.)
 • letištné taxy
 • transfer autobusom z letiska do hotela a späť
 • 3x ubytovanie v hoteli s raňajkami
 • sprievodcovské služby
 • tlačený sprievodca mestom zadarma od Radynacestu.cz
 • poistienie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • jazdné po Ríme
 • cestovné poistenie liečebných výloh
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 78 €

Podmienky pre prepravu batožín

ryanair

 

 • Batožina v cene zájazdu - PO NOVOM môže mať každý cestujúci na palube 2 príručné batožiny: kabinová batožina o max. rozmeroch 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnosť do 10 kg (táto batožina je určená k preprave na palube lietadla) + malá batožinao max. rozmeroch 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Batožina za príplatok 60 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 15 kg
 • Batožina za príplatok 80 € - odbavovaná batožina o max. hmotnosti do 20 kg
 • NÁŠ TIP: Pre vaše pohodlie si môžete objednať odbavovanú batožinu. Ale aj s kabínovou batožinou môžete cestovať "naľahko". Pozor ale na rozmerové limity

Kde budete ubytovaní?

 • hotel v blízkosti centra Ríma
 • hotel je dostupný autobusom, MHD do centra mesta

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli sú formou sladkého bufetu
 • behom dňa pri prehliadke Ríma bude možnosť zakúpiť jedlo na niektorej z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a na prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je rátané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným volným programom:

 • Colosseo + Palatino + Foro Romano: dospelý 23 €, dieťa 9 €, študent 17 €
 • Vatican Museums: dospelý 28 €, dieťa 15 €, študent 17 €

Cestovné poistenie

 • EASY (1,40 € / deň / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (3,55 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Vstupenky do pamiatok bez čakania

Záujem o návštevnosť niektorých atraktivít v Ríme je značný a čakanie v hodinových radoch pri pokladniach nie je nijako príjemné. S nami vás nič podobné nestretne a prehliadku si môžete vychutnávať rovno. Ponúkame vám zabezpečenie lístkov vopred prostredníctvom našej cestovnej kancelárie (najneskôr týždeň pred odchodom!), Čo vám umožní okamžitý (prednostný) vstup do vybraných pamiatok. Nemalou úsporu času potom môžete využiť pre ničím nerušenú a pokojnú prehliadku. Cena vstupenky je mierne vyššia ako pri zakúpení na mieste, ale drahocenný čas, ktorý ušetríte, je viac než nadštandardným bonusom za niekoľkohodinové čakanie v radoch pred pamiatkami.


Môžete zaplatiť teraz len 250 € a doplatok do 20. 3.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1