To najlepšie z Ríma + MORE


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Ríma + MORETyp zájazdu:Poznávací
Krajina:TalianskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25597 2. 7. - 6. 7. 2018 (5 dní) Letecky 557,00 € Rezervovať

Jedinečný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Ríma a zrelaxujete na plážach v Ostii. Preniknete do samotného dejiska gladiátorských hier, v múzeách Vatikánu odhalíte kumšt talianskych umelcov a zastavíte sa pri preslávenej fontány di Trevi. Prežite s nami Prázdniny v Ríme ako vo filme a spoznajte večné mesto a pôvab Ostie!

Letecky z Bratislavy
Presné časy letov budú zverejnené v pokynoch alebo sa môžete informovať priamo v CK.


Program zájazdu

(1. DEŇ) Pondelok 2. júla
Prílet do Večného mesta - Ríma (Fiumicino), ubytovanie, organizačné stretnutie so sprievodcom. Podľa hodiny príletu možnosť večernej prechádzky so sprievodcom Rímom (Koloseo, Foro Romano, Kapitol).

(2. DEŇ) Utorok 3. júla
Prehliadka so sprievodcom - začneme u Kolosea, kde sa odohrávali gladiátorské zápasy, uvidíme Konštantínov oblúk, vydáme sa k Bazilike sv. Petra v reťaziach - tu sa nachádzajú okovy, ktorými bol spútaný sv. Peter v Ríme a v Jeruzaleme, uvidíme náhrobok pápeža Júlia II - Mojžiša od Michelangela, vydáme sa cestou rímskych fór - Césarovo fórum, najväčšie Trajánovo fórum, novodobý pamätník Viktoria Emanuela II., vstúpime na Kapitol, uvidíme Forum Romanum. Vyhliadka - mesto kopulí. Pokračujeme rušnou obchodnou triedou Via del Corso k najslávnejšej fontáne - Fontána di Trevi, ktorú preslávil F. Fellini vo svojom Dolce Vita, vhodíme mincu do fontány, aby sme sa znova niekedy vrátili do Ríma a prechádzku ukončíme na najživšom mieste Ríme - u Španielskych schodov preslávené módnymi prehliadkami, ukážeme si jednu z najdrahších ulíc na svete - Viu Condotti, kde sa nachádza butiky slávnych talianskych návrhárov. Popoludní - prehliadka múzeí, pamiatok, možnosť nákupov.

(3. DEŇ) Streda 4. júla
Vatikánske múzeá - Sixtínska kaplnka s freskovým cyklom od Michelangela - Stvorenie sveta, Posledný súd, Rafaelova stanze, Egyptské múzeum, Etruské múzeum, Sála máp a ďalšie. Potom sa zastavíme na najkosmopolitnejšom námestí na svete - nám. sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou, vstúpime do chrámu sv. Petra, kde sú uložené pozostatky sv. Petra, nad ktorým je baldachýn od Berniniho, uvidíme Pieta - dielo ešte len 25 ročného Michelangela, katedru sv. Petra a ďalšie pamiatky. Pre záujemcov je tu možnosť vyhliadky z kopule baziliky, odkiaľ je jedinečný výhľad na krásy Ríma. Vydáme sa k Anjelskému hradu, skôr Hadriánovo mauzóleum, pevnosť, úkryt aj miesto milostných schôdzok pápežov. Nad riekou Tiber je Anjelský most s 10mi anjelmi a sochy sv. Petra a Pavla, potom navštívime najbarokovejšie námestie - Piazza Navona s fontánami, Fontána štyroch riek od Berniniho, kostol sv. Agnese in Agony a prechádzku zakončíme u Pantheonu - chrámu všetkých bohov. Večer sa môžeme pokochať úžasnou letnou atmosférou a prejsť sa so sprievodcom malebnými uličkami, dať si večeru či dobré víno a užiť si tento čas po "taliansky".

(4. DEŇ) Štvrtok 5. júla
Možnosť kúpania v Tyrhénskom mori v Lido di Ostia s kilometrami dlhou piesočnou plážou. Možnosť navštíviť mestečko Ostia Antica a areál vykopávok významného antického prístavného mesta, kedysi založeného pre vojenskú posádku chrániace ústie rieky Tiber pred nájazdmi z mora.

(5. DEŇ) Piatok 6. júla
V ranných hodinách prejazd transferom na letisko, odlet na Slovensko.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • leteckú prepravu Bratislava-Rím-Bratislava + malé kabínové batožina max. 55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg, toto kabínové batožina budú mať klienti so sebou na palube a podlieha bezpečnostným obmedzeniam (povolené množstvo tekutín v batožine, ostré predmety a pod. )
 • letiskové taxy
 • transfer autobusom z letiska do hotela a späť
 • 4 × ubytovanie v 3 * hoteli s raňajkami (formou bohatého bufetu)
 • sprievodcovské služby
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • cestovné po Ríme
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 85 €

Kde budete ubytovaní?


Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli je kontinentálne
 • počas dňa pri prehliadke Ríma bude možné zakúpiť jedlo na niektoré z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a na prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je rátané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným volným programom:

 • Koloseo + Palatín + Foro Romano: dospelý 23 €, dieťa 9 €, študent 17 €
 • Vatikánske múzea: dospelý 28 €, dieťa 15 €, študent 17 €

Cestovné poistenie

 • Komplexné cestovné poistenie PLUS + STORNO (7,86 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Ostia

Pokojné mestečko bývalo kedysi dôležitým prístavom, cez ktorý sa vykonávalo zásobovanie Ríma. Dnes tu nájdete malebné uličky s malými obchodíkmi a príjemnými zákutiami. Ostia sa však tiež pýši rozsiahlym archeologickým areálom, v ktorom nájdete zrekonštruovaná divadlá, chrámy, kúpele aj pôvodný činžovné domy. Súčasťou je aj múzeum s archeologickými nálezmi v podobe sôch, mozaík, reliéfov, sarkofág, bronzových či antických predmetov. Veľkým lákadlom je prímorské stredisko Lido di Ostia s niekoľkokilometrovú piesčitou plážou ležiaci najbližšie Rímu. Kúpanie v Tyrhénskom mori sa stane príjemným spestrením vašej cesty za poznaním Ríma a určite ho nesmiete vynechať.

Vstupenky do pamiatok bez čakania

Záujem o návštevnosť niektorých atraktivít v Ríme je značný a čakanie v hodinových radoch pri pokladniach nie je nijako príjemné. S nami vás nič podobné nestretne a prehliadku si môžete vychutnávať rovno. Ponúkame vám zabezpečenie lístkov vopred prostredníctvom našej cestovnej kancelárie (najneskôr týždeň pred odchodom!), Čo vám umožní okamžitý (prednostný) vstup do vybraných pamiatok. Nemalou úsporu času potom môžete využiť pre ničím nerušenú a pokojnú prehliadku. Cena vstupenky je mierne vyššia ako pri zakúpení na mieste, ale drahocenný čas, ktorý ušetríte, je viac než nadštandardným bonusom za niekoľkohodinové čakanie v radoch pred pamiatkami.

Poznámka k hotelovému bazénu: bazén je za poplatok - vo všedný deň 12 EUR / os. a cez víkend 18 EUR / os. (Deti majú zľavu 50%).


Môžete zaplatiť teraz len 279 € a doplatok do 1. 6.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1