To najlepšie z Ríma + MORE


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Ríma + MORETyp zájazdu:Poznávací
Krajina:TalianskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
26372 1. 7. - 5. 7. 2019 (5 dní) Letecky 654,00 € Rezervovať

Jedinečný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Ríma a zrelaxujete na plážach v Ostii. Preniknete do samotného dejiska gladiátorských hier, v múzeách Vatikánu odhalíte kumšt talianskych umelcov a zastavíte sa pri preslávenej fontány di Trevi. Prežite s nami Prázdniny v Ríme ako vo filme a spoznajte večné mesto a pôvab Ostie!

Letecky z Bratislavy
Časy letov budú upresnené pred odletom alebo v pokynoch.

Dĺžka zájazdu  |  5 dní
Ubytovanie  |  Hotel Bellavista ***
Strava  |  Raňajky
Veľkosť skupiny  |  Do 18 osôb
Sprievodca  |  Po celý zájazd (v slovenskom jazyku)


Program zájazdu

1. DEŇ | Pondelok 1. júla
Prílet do Ríma.

Prílet do Večného mesta - Ríma, ubytovanie, organizačné stretnutie so sprievodcom. Podľa hodiny príletu možnosť večernej prechádzky so sprievodcom Rímom (Koloseo, Foro Romano, Kapitol).

2. DEŇ | Utorok 2. júla
Prehliadka najznámejších rímskych pamiatok - Kolosea a Forum Romanum, vhodení mince do Fontány di Trevi či prechádzka po Španielskych schodoch.

Prehliadku mesta zahájime u Kolosea, Palatina a Forum Romanum - kde sa odohrávali gladiátorské zápasy, dostatok času na prehliadku. Potom sa vydáme sa cestou rímskych fór - Cesarovo forum, najväčšie Trajánovo forum, novodobý pamätník Viktoria Emanuela II., Vstúpime na Kapitol a pozrieme na Forum Romanum. Vyhliadka na mesto s kopulami.

Potom budeme pokračovať Via del Corso k najslávnejšej fontáne - Fontána di Trevi, ktorú preslávil F. Fellini vo svojom filme Dolce Vita. Vhodíme si mincu do fontány, aby sme sa znovu niekedy vrátili do Ríma a prechádzku ukončíme prechádzkou po rušnej obchodnej triede Via Condotti až ku Španielskym schodom.

3. DEŇ | Streda 3. júla
Dnes nás čaká návšteva Vatikánu, prechádzka Anjelským mostom či zastávka pri chráme všetkých bohov - Pantheonu.

Vo Vatikáne bude priestor pre individuálne voľno či na prehliadku Vatikánskych múzeí s freskovým cyklom od Michelangela - Stvorenie sveta, Posledný súd, ďalej Rafaelova stanze, Egyptské múzeum, Etruské múzeum, Sála máp a ďalšie. Potom sa zastavíme na najkozmopolitnatejšom námestí na svete - nám. sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou. Vstúpime do chrámu sv. Petra, kde sú uložené pozostatky sv. Petra, nad ktorým je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu - dielo ešte len 25-ročného Michelangela, katedrálu sv. Petra a ďalšie pamiatky.

Vydáme sa tiež k Anjelskému hradu, skôr Hadriánovom mauzóleum, pevnosť, úkryt i miesto milostných schôdzok pápežov. Nad riekou Tiber je Anjelský most s 10 anjelmi a sochy sv. Petra a Pavla, ktorým sa prejdeme a budeme pokračovať na čarovné barokové námestie - Piazza Navona s Fontánou štyroch riek od Berniniho či kostolom sv. Agnese in Agone. Prehliadku v tento deň zakončíme u najzachovalejšie antické pamiatky Ríma Pantheonu. Večer si môžeme dať spoločnú večeru, všetko záleží na vzájomnej dohode.

4. DEŇ | Štvrtok 4. júla
Odpočinok na piesočnatej pláži a kúpanie v Tyrhénskom mori alebo prehliadka archeologického náleziska Ostia Antica.

Po raňajkách nás čaká voľno pri mori - kúpanie v Tyrhénskom mori v Lido di Ostia, s kilometrom dlhou piesčitou plážou, obľúbenou samotnými Rimanmi. Pre tých, ktorí by tento deň neradi zaháľali, ponúkame návštevu významného prístavného antického mesta - v archeologickom areáli Ostia Antica. Mesto bolo založené pre vojenskú posádku chrániace ústie rieky Tiber pred nájazdníkmi z mora. (Ev. osobné voľno v Ríme). Iba v letných termínoch, máte jedinečnú možnosť uvidieť s naším sprievodcom Rím aj ako mesto, ktoré nikdy nespí - prechádzka nočným mestom vás uchváti.

5. DEŇ | Piatok 5. júla
V ranných hodinách prejazd transferom na letisko, odlet na Slovensko.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

U zájazdov do zahraničia je prvý a posledný deň určený predovšetkým na zabezpečenie dopravy, transferov a ubytovania. Program v tieto dni môže byť prispôsobený letovým poriadkom a iným okolnostiam.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky.


Čo už máte v cene?

 • leteckú prepravu Bratislava - Rím - Bratislava
 • letiskové poplatky
 • transfer autobusom z letiska do hotela a späť
 • 4× ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami (formou bohatého bufetu)
 • sprievodcovské služby
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • jazdné po Ríme
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 85 €

Kde budete ubytovaní?


Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli je kontinentálne
 • počas dňa pri prehliadke Ríma bude možné zakúpiť jedlo na niektoré z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a na prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je rátané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným programom:

 • Vatikánske múzea: dospelý 28 €, dieťa 15 €, študent 17 €

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 12,80 € (2,56 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Ostia

Pokojné mestečko bývalo kedysi dôležitým prístavom, cez ktorý sa vykonávalo zásobovanie Ríma. Dnes tu nájdete malebné uličky s malými obchodíkmi a príjemnými zákutiami. Ostia sa však tiež pýši rozsiahlym archeologickým areálom, v ktorom nájdete zrekonštruovaná divadlá, chrámy, kúpele aj pôvodný činžovné domy. Súčasťou je aj múzeum s archeologickými nálezmi v podobe sôch, mozaík, reliéfov, sarkofág, bronzových či antických predmetov. Veľkým lákadlom je prímorské stredisko Lido di Ostia s niekoľkokilometrovú piesčitou plážou ležiaci najbližšie Rímu. Kúpanie v Tyrhénskom mori sa stane príjemným spestrením vašej cesty za poznaním Ríma a určite ho nesmiete vynechať.

Vstupenky do pamiatok bez čakania

Záujem o návštevnosť niektorých atraktivít v Ríme je značný a čakanie v hodinových radoch pri pokladniach nie je nijako príjemné. S nami vás nič podobné nestretne a prehliadku si môžete vychutnávať rovno. Ponúkame vám zabezpečenie lístkov vopred prostredníctvom našej cestovnej kancelárie (najneskôr týždeň pred odchodom!), Čo vám umožní okamžitý (prednostný) vstup do vybraných pamiatok. Nemalou úsporu času potom môžete využiť pre ničím nerušenú a pokojnú prehliadku. Cena vstupenky je mierne vyššia ako pri zakúpení na mieste, ale drahocenný čas, ktorý ušetríte, je viac než nadštandardným bonusom za niekoľkohodinové čakanie v radoch pred pamiatkami.

Poznámka k hotelovému bazénu: bazén je za poplatok - vo všedný deň 12 EUR / os. a cez víkend 18 EUR / os. (Deti majú zľavu 50%).


Teraz zaplaťte len 327 € a doplatok do 31. 5.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1