To najlepšie z Ríma + TIVOLI


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Ríma + TIVOLITyp zájazdu:Poznávací
Krajina:TalianskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
24917 25. 9. - 29. 9. 2017 (5 dní) Letecky 500,00 € Rezervovať

Jedinečný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Ríma a navštívite Tivoli. Preniknete do samotného dejiska gladiátorských hier, v múzeách Vatikánu odhalíte kumšt talianskych umelcov a zastavíte sa pri preslávenej fontáne di Trevi. Vypravte sa s nami do večného mesta aj za jeho hranice do krajiny voňajúcich cyprusov a spoznajte Rím a Tivoli!

Letecky z Bratislavy

Presné časy odletov a príletov budú zverejnené čoskoro!


Program zájazdu

(1. DEŇ) Pondelok 25. septembra
Prílet z Bratislavy do Večného mesta - Ríma, ubytovanie, organizačné stretnutie so sprievodcom. Podľa letového poriadku - času príletu do Ríma, možnosť prechádzky so sprievodcom Rímom.

(2. DEŇ) Utorok 26. septembra
Prehliadka so sprievodcom - začneme u Kolosea, kde sa odohrávali gladiátorské zápasy, uvidíme Konštantínov oblúk, vydáme sa k Bazilike sv. Petra v reťaziach - tu sa nachádzajú okovy, ktorými bol spútaný sv. Peter v Ríme a v Jeruzaleme, uvidíme náhrobok pápeža Júlia II - Mojžiša od Michelangela, vydáme sa cestou rímskych fór - Cézarovo fórum, najväčšie Trajánovo fórum, novodobý pamätník Viktoria Emanuela II., vstúpime na Kapitol, uvidíme Forum Romanum. Vyhliadka - mesto kopúl. Pokračujeme rušnou obchodnou triedou Via del Corso k najslávnejšej fontáne - Fontána di Trevi, ktorú preslávil F. Fellini vo svojom Dolce Vita, vhodíme mincu do fontány, aby sme sa znova niekedy vrátili do Ríma a prechádzku ukončíme na najživšom mieste Ríma - u Španielskych schodov, ktoré sú preslávené módnymi prehliadkami, ukážeme si jednu z najdrahších ulíc na svete - Viu Condotti, kde sa nachádza butiky slávnych talianskych návrhárov. Popoludní - prehliadka múzeí, pamiatok, možnosť nákupov.

(3. DEŇ) Streda 27. septembra
Vatikánske múzeá - Sixtínska kaplnka s freskovým cyklom od Michelangela - Stvorenie sveta, Posledný súd, Rafaelova stanza, Egyptské múzeum, Etruské múzeum, Sála máp a ďalšie. Potom sa zastavíme na najkozmopolitnejšom námestí na svete - nám. sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou, vstúpime do chrámu sv. Petra, kde sú uložené pozostatky sv. Petra, nad ktorým je baldachýn od Berniniho, uvidíme Pietu - dielo ešte len 25 ročného Michelangela, katedrálu sv. Petra a ďalšie pamiatky. Vydáme sa k Anjelskému hradu, skôr Hadriánovo mauzóleum, pevnosť, úkryt aj miesto milostných schôdzok pápežov. Nad riekou Tiber je Anjelský most s 10-mi anjelmi a sochy sv. Petra a Pavla, potom navštívime najbarokovejšie námestie - Piazza Navona s fontánami, Fontána štyroch riek od Berniniho, kostol sv. Agnese in Agone a prechádzku zakončíme u Pantheonu - chrámu všetkých bohov.

(4. DEŇ) Štvrtok 28. septembra
Výlet do Tivoli, ktoré sa nachádza 30 km od Ríma - navštívime slávnu Villu d'Este. Tivoli leží na úpätí Sabinských hôr, terasová záhrada vznikla v roku 1549 na pokyn Ippollita d'Este, syna Lucrecie Borgia. Vila bola v majetku rodiny d'Este, neskôr prešla do rúk Habsburgovcov.

MHD sa premiestnime do prekrásnej Hadrianovej vily - rozľahlej veľkolepej cisárskej rezidencie, do ktorej scestovaný cisár Hadrián nechal zakomponovať všetky svoje poznatky z ciest. Budete ohromení Canopusom so sochami rímskych bohov, Vodným divadlom, kúpeľmi a s malou štipkou predstavivosti sa ocitnete v 1. storočí.

(5. DEŇ) Piatok 29. septembra
Ráno po raňajkách sa vypravíme do mesta so sprievodcom, alebo sa dopravíme transferom na letisko a vrátime do Bratislavy - záleží na letovom poriadku.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

» Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky


Čo už máte v cene?

 • leteckú prepravu Bratislava-Rím-Bratislava + malú kabínovú batožinu max. 55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg, túto kabínovú batožinu budú mať klienti so sebou na palube a podlieha bezpečnostným obmedzeniam (povolené množstvo tekutín v batožine, ostré predmety a pod.)
 • letiskové taxy
 • transfer autobusom z letiska do hotela a späť
 • 4 × ubytovanie v 3 * hoteli s raňajkami (formou sladkého bufetu)
 • sprievodcovské služby
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • príplatok za jednolôžkovú izbu 100 € / osoba
 • cestovné po Ríme
 • cestovné poistenie liečebných nákladov

Kde budete ubytovaní?

 • hotel 3* v blízkosti centra Ríma
 • hotel je dostupný autobusom, MHD do centra mesta

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli je kontinentálne
 • počas dňa pri prehliadke Ríma bude možné zakúpiť jedlo na niektorej z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a na prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je rátané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným volným programom:

 • Koloseum + Palatin + Forum Romanum: dospelý 23 €, dieťa 9 €, študent 17 €
 • Vatikánske múzea: dospelý 28 €, dieťa 15 €, študent 17 €

Cestovné poistenie

 • EASY (1,40 € / deň / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (3,30 € / deň / osoba)

Podrobnosti

Tivoli

Pôvabné mestečko Tivoli ležiace 30 km od Ríma vás na prvý pohľad uchváti travertínovými lomami, nádhernými renesančnými záhradami a parkmi, ako aj obdivuhodnými antickými pamiatkami. Mestečko má vynikajúcu polohu na kopci a poskytuje tak očarujúce pohľady do okolitej krajiny. V záhradách a parkoch sa nachádza na 500 fontán. S nami sa v Tivoli pozriete do slávnej Villy d'Este, ktorá bola spočiatku rodinným majetkom a potom prešla do rúk Habsburgovcov. Jej záhrady skrývajú úchvatné zákutia s nespočetným množstvom fontán i cudzokrajnou flórou. Návštevu Villy d'Este, ktorá je na zozname pamiatok UNESCO, si rozhodne nesmiete nechať ujsť.

Vstupenky do pamiatok bez čakania

Záujem o návštevnosť niektorých atraktivít v Ríme je značný a čakanie v hodinových radoch pri pokladniach nie je nijako príjemné. S nami vás nič podobné nestretne a prehliadku si môžete vychutnávať rovno. Ponúkame vám zabezpečenie lístkov vopred prostredníctvom našej cestovnej kancelárie (najneskôr týždeň pred odchodom!), Čo vám umožní okamžitý (prednostný) vstup do vybraných pamiatok. Nemalou úsporu času potom môžete využiť pre ničím nerušenú a pokojnú prehliadku. Cena vstupenky je mierne vyššia ako pri zakúpení na mieste, ale drahocenný čas, ktorý ušetríte, je viac než nadštandardným bonusom za niekoľkohodinové čakanie v radoch pred pamiatkami.


Môžete zaplatiť teraz len 250 € a doplatok do 25. 8.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1