To najlepšie z Ríma + VATIKÁN


Predstavenie

Názov:To najlepšie z Ríma + VATIKÁNTyp zájazdu:Poznávací
Krajina:TalianskoSpôsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25594 15. 10. - 19. 10. 2018 (5 dní) Letecky 577,00 € Rezervovať

Jedinečný eurovíkend so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najkrajšie z Ríma. Preniknete do samotného dejiska gladiátorských hier, Kolosea, navštívite Vatikán, najmenší štát sveta, a môžete si hodiť mincu do preslávené fontány di Trevi. Ponorte sa s nami do atmosféry večného mesta s vôňou kávy aj slávne pizze a spoznajte staroveký Rím!

Letecky z Bratislavy
Presné časy letov budú zverejnené v pokynoch alebo sa môžete informovať priamo v CK. 


Program zájazdu

1. DEŇ | Pondelok 15. októbra
Prílet do Ríma, podľa časových možností možný program so sprievodcom.

Odlet z Bratislavy a prílet do Ríma, potom objednaným transferom príchod na hotel a ubytovanie. Podľa letového poriadku a časových možností možná prechádzka Rímom so sprievodcom.

2. DEŇ | Utorok 16. októbra
Dnešný deň bude v duchu pamiatok v samotnom srdi Ríma, uvidíme dominanty akými sú Kapitol, Forum Romanum či Koloseum.

Dopoludnia si spoločnú prechádzkou pôjdeme pozrieť antický štadión Circo Massimo, najstaršie rímske fórum Foro Boario, u ktorého sa nachádza slávne ústa pravdy, do ktorých ak klamár strčil ruku, bola mu odkusnutá. Potom prejdeme k starovekému srdcu Ríma - Kapitol (socha vlčica), odkiaľ je nádherný výhľad na Forum Romanum. Ďalej prechádzkou cez Foro di Augusto ulicou Via Imperiali ku Koloseu a Konstantinovému oblúku. Osobné voľno (možnosť prehliadky Kolosea a Fora Romana, obed, ...). Popoludní možnosť pokračovania v prehliadke mesta so sprievodcom: Bazilika sv. Petra v reťaziach, Traiánov park a bazilika Sv. Jána v Lateráne, ktorá je nazývaná matkou a hlavou všetkých kostolov mesta i sveta. Osobné voľno. Návrat do hotela alebo možnosť individuálnej podvečernej prechádzky pozdĺž Tibery či do štvrti Trastevere.

3. DEŇ | Streda 17. októbra
Dnes nás čaká návšteva Vatikánskych múzeí, prechádzka po námestí sv. Petra a zhliadnutí Anjelského hradu či Fontány štyroch riek.

Dopoludnia prehliadka najmenšieho štátu sveta, Vatikánu: námestie sv. Petra, chrám sv. Petra, Michelangelova kopula s nádherným výhľadom na mesto a svetoznáme Vatikánske múzeá, ktoré sú jedným z najväčších komplexov umeleckých zbierok na svete a nachádza sa tu aj svetoznáma Sixtínska kaplnka. Voľno na obed, nákup suvenírov... Popoludní prechádzka k Anjelskému hradu a ďalej k najrušnejšiemu námestiu Piazza Navona, kde sa tiež nachádza Berniniho Fontána štyroch riek. Potom prechod k Palazzo Borghese, Mausoleo di Augusto na Piazza del Popolo s egyptským obeliskom a s kostolmi Santa Maria del Popolo, Santa Maria in Monte Santo a Santa Maria dei Miracoli. Osobné voľno. Možnosť prehliadky priľahlého parku Villa Borghese. Návrat do hotela.

4. DEŇ | Štvrtok 24. mája
Prehliadka rušnej obchodnej triedy s fontánou di Trevi a Španielskymi schody, návšteva Pantheonu a možnosť nákupov na triede Via del Corso.

Dopoludnia prehliadka námestia Piazza di Spagna so Španielskymi schodmi a kostolom Trinità dei Monti a prechod k preslávenej fontáne di Trevi, do ktorej nielen turisti, ale aj Taliani hádžu mince, aby si zaistili opätovný návrat do Ríma. Potom návšteva jedného z najzachovalejších antických chrámov Pantheonu a neďalekého námestia Campo dei Fiori, najstaršieho rímskeho trhoviska. Prechod na Via del Corso. Popoludnie voľné. Možnosť nákupov a občerstvenia na najrušnejšie triede Ríma - Via del Corso alebo v jej priľahlých krivolakých uličkách. Nachádza sa tu veľa malých námestí, ktoré priamo nabádajú k posedeniu u dobrého jedla. Po pauze na obed umožnosť prechádzky k oficiálnej rezidencii talianskeho prezidenta - paláca Quirinale, k výstavnému palácu Palazzo delle Esposizioni a k bazilike Santa Maria Maggiore alebo možnosť návštevy jedného z rímskych múzeí. Návrat do hotela.

5. DEŇ | Piatok 25. mája
Návrat do Bratslavy

Podľa letového poriadku prechádzka Rímom alebo odchod transferom na letisko a návrat do Bratislavy.


Dôležité informácie

Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletu a príletu budú upresnené v pokynoch pred zájazdom, o plánovaných časoch sa môžete informovať v CK. Tieto časy sú určené aktuálnym letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám. Ubytovanie je vždy možné po 14. hodine, do tejto doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

U zájazdov do zahraničia je prvý a posledný deň určený predovšetkým na zabezpečenie dopravy, transferov a ubytovania. Program v tieto dni môže byť prispôsobený letovým poriadkom a iným okolnostiam.

V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu a zísť sa neskôr na určenom mieste zraze alebo sa vrátiť na hotel samostatne.

Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok, pokiaľ nie je v programe uvedené inak.

Odporúčame rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotné podmienky.


Čo už máte v cene?

 • leteckú prepravu Bratislava - Rím - Bratislava + malé kabínové batožina max. 55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg, túto kabínovú batožinu budú mať klienti so sebou na palube a podlieha bezpečnostným obmedzeniam (povolené množstvo tekutín v batožine, ostré predmety a pod.)
 • letiskové taxy
 • transfer autobusom z letiska do hotela a späť
 • 4 × ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami (formou sladkého bufetu)
 • sprievodcovské služby
 • tlačený sprievodca mestom zadarmo od Radynacestu.cz
 • poistenie záruky pre prípad úpadku CK

Čo cena nezahŕňa?

 • cestovné po Ríme
 • cestovné poistenie liečebných nákladov
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 108 €

Kde budete ubytovaní?

 • hotel La Pergola v blízkosti centra Ríma
 • hotel je dostupný autobusom, MHD do centra mesta

Ako je to s jedlom?

 • raňajky v hoteli sú formou sladkého bufetu
 • behom dňa pri prehliadke Ríma bude možnosť zakúpiť jedlo na niektorej z prestávok v miestach s možnosťou občerstvenia

Vstupné

Tieto vstupenky do vybraných pamiatok a na prípadné fakultatívne výlety si môžete pred zájazdom u nás priobjednať. S možnosťou prehliadky je rátané v programe zájazdu. Klienti, ktorí sa prehliadky nezúčastnia, môžu tento čas využiť napr. vlastným volným programom:

 • Colosseo + Palatino + Foro Romano: dospelý 23 €, dieťa 9 €, študent 17 €
 • Vatikánske múzea: dospelý 28 €, dieťa 15 €, študent 17 €

Cestovné poistenie

 • Cestovné poistenie PLUS ..... 12,80 € (2,56 € / osoba / deň)

Podrobnosti

Vstupenky do pamiatok bez čakania

Záujem o návštevnosť niektorých atraktivít v Ríme je značný a čakanie v hodinových radoch pri pokladniach nie je nijako príjemné. S nami vás nič podobné nestretne a prehliadku si môžete vychutnávať rovno. Ponúkame vám zabezpečenie lístkov vopred prostredníctvom našej cestovnej kancelárie (najneskôr týždeň pred odchodom!), Čo vám umožní okamžitý (prednostný) vstup do vybraných pamiatok. Nemalou úsporu času potom môžete využiť pre ničím nerušenú a pokojnú prehliadku. Cena vstupenky je mierne vyššia ako pri zakúpení na mieste, ale drahocenný čas, ktorý ušetríte, je viac než nadštandardným bonusom za niekoľkohodinové čakanie v radoch pred pamiatkami.


Teraz zaplaťte len 289 € a doplatok do 14. 9.

Rezervácia

Údaje objednávateľa a termín

Osoba č. 1