Danubius Health Spa Resort **** Hévíz


Představení

Název:Danubius Health Spa Resort **** HévízTyp pobytu:Lázeňský pobyt
Země:MaďarskoZpůsob dopravy:Vlastní

Kategorie pokojů

Název Orientační cena
Danubius dvoulůžkový pokoj

4732 Kč / noc / 2 osoby     2800 Kč / noc / 1 osoba

De Luxe dvoulůžkový pokoj

4984 Kč / noc / 2 osoby     3024 Kč / noc / 1 osoba

Apartmán

6384 Kč / noc / 2 osoby     4424 Kč / noc / 1 osoba

Kategorie služeb

Název Orientační cena
Express Wellness

Součástí ceny od 2503 Kč na osobu je
ubytování minimálně 2 noci s polopenzí, neomezené používání lázeňského oddělení a saunového světa hotelu, neomezené používání Danubius Premier Fitness Studia
Nabídku nelze rezervovat na speciální období, sváteční víkendy. Platnost: 1. listopad 2015 - 22. prosinec 2016

Popis lokality

Jezero Hévíz o rozloze 47.500 m2 (4,75 ha), nacházející se na styčném bodě křížových zlomů, je největší přírodní teplovodní jezero s rašelinovým dnem v Evropě, vyživováném termálním pramenem, který tryská z kráteru s nálevkovitě se svažujícím dnem z hloubky cca 38 metrů. Pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, to znamená, že se voda v jezeře každých 28 hodin zcela vymění a tryskající pramen tak udržuje vodní hmotu jezera v neustálém a pomalém pohybu, způsobeném cirkulací chladnější vody z povrchu, která klesá ke dnu, a horké vody z hloubek, která stoupá k povrchu. Oblak jemné páry proto nad jezerem vytváří nejen neobvyklý pohled a činí koupání pod otevřeným nebem příjemnější i v nejchladnějších zimních dnech, ale také příznivě ovlivňuje klima širšího okolí kolem jezera.

Voda z jezera, oceňovaná od středověku, jejíž účinky jsou známé z lékařských doporučování od roku 1795, má průměrnou teplotu v létě 33 - 35°C a v zimě 26 - 28°C (neklesá pod 23°C), je mírně radioaktivní a obsahuje síru, sulfidy, alkálie, hydrogenuhličitany a zejména soli vápníku. Bahno ze dna jezera je tvořeno z poloviny organickými materialy, bohatými na jód a estrogen, obsahujícími zejména rostlinná vlákna a z poloviny anorganickou částí, tvořenou především karbonáty kalcia a magnézia a sulfáty s nízkým obsahem radonu. Bahno se pro své mimořádné léčebné účinky při procedurách používá smíchané s vodou a tvoří přechod mezi čistě anorganickým bahnem a bahnem s vysokým obsahem organických látek.

Popis ubytování a poskytovaných služeb

Budova Hotelu Danubius Health Spa Resort Hévíz****superior exteriérem sice připomíná typickou stavbu konce 20. století, avšak interiér budovy prošel kompletní rekonstrukcí a odpovídá standardu uvedené kategorie hotelu. Součástí hotelu jsou dvě restaurace, kavárna, vnitřní plavecký bazén, vnitřní a venkovní termální bazén, relaxační zóny, balneo a wellness zařízení nejen s možností využití masáží, kosmetických programů a tradičních Hévízských procedur vodou a léčivým bahnem z jezera Hevíz.

Vybavení pokojů
Součástí antialergenního vybavení 210 bezbariérových, klimatizovaných pokojů s balkonem (203 dvoulůžkových, 7 apartmánů) je koupelna, televizor, telefon, minibar, vysoušeč vlasů, koupací plášť, bezplatné WiFi internetové připojení. Do každého pokoje je možné bezplatně umístit přistýlku pro děti a za poplatek pak využívat pokojový servis či vzít s sebou domácí zvíře.

Restaurace, pivnice a kavárna
Možnost výběru tradiční maďarské, ale i mezinárodní kuchyně, dietních a lehkých pokrmů v restauraci Tavirózsa. Pivnice Borostyán nabízí hostům čepované a lahvové pivo a pivní speciality v příjemném prostředí s přátelskou obsluhou. Retro kavárna Ciklámen nabízí pestrý výběr kávy a zákusků v pravé retro atmosféře.

Wellness, fitness a kosmetika

  • Dva kryté termální bazény (33°C a 37°C), plavecký bazén, rekreační bazén s hudbou pod vodou a večer se světelnou hrou, přírodní termální bazén s terasou, jacuzzi, parní lázeň, sauna, zahradní srubová sauna

  • Wellness, léčebné masáže, Thaiské masáže, centrum zdraví

  • Qi Gong, jóga, aqua-fitness, ranní rozcvička, fitness gymnastika, pěší a cyklistické túry, stolní tenis, nordic walking, možnost jízdy na koni, tenisové kurty, fotbalové hřiště

  • Danubius Premier Fitness Klub (fittness centrum s moderním zařízením)

  • Emporium Wellness & Beauty (kosmetické ošetření, manikúra, pedikúra, kadeřnictví, solárium).

Příjezd a odjezd
V den příjezdu je možné se ubytovat v době od 14:00 do 18:00 hodin. Ubytování končí v den odjezdu snídaní a opuštěním pokoje nejpozději v 11:00 hodin.

Informace o ceně pobytu

Cena pobytu zahrnuje
Součástí ceny pobytu je ubytování ve dvoulůžkových pokojích podle kategorie s příslušenstvím, polopenze, volný vstup do lázeňské části a saunového světa, bezplatné parkoviště nebo garáž (300 metrů od hotelu) pro ubytované hosty.

Cena pobytu nezahrnuje
Plnou penzi (oběd a večeře), přistýlku pro dítě (od 6 - 13 let) v ceně cca 1008 Kč / noc nebo pro dospělou osobu v výši 100% z ceny pokoje za noc, léčebné procedury nebo balíky.
Pojištění (nepovinné) - možnost doplacení komplexního cestovního pojištění v ceně 27 Kč / osoba / den. Místní poplatek za pobyt pro jednu osobu na den ve výši 1,70 €.

Poznámka
Všechny uvedené ceny jsou orientační a přesná celková a konečná cena za pobyt bude vypočtena podle údajů zadaných v předběžné rezervaci. Za děti do 5 let se ubytování, stravování a procedury neúčtují a dětská postýlka je poskytována na vyžádání zdarma. Za platící dítě se považuje osoba od 6 do 13 let. Při objednání pobytu (ať už osobně, telefonicky nebo online) je třeba zaplatit zálohu za pobyt v celkové výši hodnoty pobytu.

Poskytovatel pobytu
CK FLASH HOLIDAYS SK, s.r.o. se sídlem v Bratislavě (Slovensko), pojištění proti úpadku sjednáno u Generali Poisťovňa, a.s., odštepný závod Európska cestovná poisťovňa.

Předběžná rezervace