Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK


Představení

Název:Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEKTyp zájezdu:Poznávací
Země:Anglie / Velká BritánieZpůsob dopravy:Autobusem

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
27997 15. 7. - 21. 7. 2021 (7 dní) Autobusem 14 590,00 Kč Rezervovat

Britský venkov pro malé i velké – Anglie, jak ji neznáte… Jdeme na to! Poslechnete si příběhy oxfordské univerzity, o kterých se nepíše. Zamíříte na zámek Dianina dětství. Nahlédnete pod pokličku dávných dob na hradě Warwick. Vyrazíte do rodiště Shakespeara i malebné krajiny v Cotswolds. A v Hastings objevíte pašeráckou jeskyni. Dopřejte si dobrodružství s dětmi a zažijte anglický venkov společně!

Autobusem z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Plzně
Informace o odjezdu

Délka zájezdu  |  7 dní / 4 noci
Ubytování  |  Royal Victoria Hotel*** a Ibis Rugby East Hotel***
Strava  |  Snídaně
Velikost skupiny  |  Do 40 osob
Průvodce  |  Po celý zájezd


Program zájezdu

1. DEN | Čtvrtek 15. července:
Ranní odjezd autobusem z ČR a večer přejezd hranic s Německem.

V ranních hodinách odjezd autobusem z České republiky dle nástupních míst po trase Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň.

Ve večerních hodinách přejezd hranice s Německem.

2. DEN | Pátek 16. července:
Čeká nás přejezd do Velké Británie a posléze do Oxfordu. Po příjezdu se vydáme na procházku slavných univerzitním městem. Uvidíme proslulou kolej Christ Church a zamíříme na Radcliffe Square. Večer se pak ubytujeme v hotelu.

V brzkých ranních hodinách přejedeme eurotunelem do Velké Británie. V průběhu cesty jsou naplánovány hygienické přestávky s možností občerstvení, kávy, piva apod.

Dopoledne přijedeme do univerzitního města Oxford, které je typické svou krásnou historickou architekturou.

Známé jsou především koleje patřící k jedné z nejslavnějších univerzit světa, my navštívíme tu nejrozlehlejší z nich, kterou je Christ Church. U vchodu spatříme Tom Tower, zvonici, jejíž zvon můžeme slyšet každý večer.

V těchto prostorách najdeme také nádvoří, které je největší ve městě, a také jednu z nejmenších katedrál v Anglii, Christ Church Cathedral.

Vychutnáme si procházku parkem Christ Church Meadow, ze kterého je krásně vidět jedna z nejstarších univerzit, Merton College. A cestou uvidíme i městskou radnici.

Následně zamíříme k malému náměstí Radcliffe Square, kde se zastavíme u kulaté budovy Radcliffe Camera, sloužící dříve jako čítárna. A za zmínku stojí rovněž Bodleian Library, první veřejná univerzitní knihovna a jedna z nejstarších knihoven v Oxfordu.

Ve večerních hodinách se společně vydáme na hotel.

3. DEN | Sobota 17. července:
Dopoledne navštívíme místo dětství a posledního odpočinku princezny Diany. Po prohlídce vyrazíme do Coventry, kde nakoukneme pod pokličku výroby proslulého londýnského černého taxi.

Ráno po snídani se vydáme na zámek Althorpe Estate, který je místem dětství a také posledního odpočinku princezny Diany.

Toto tudorovské sídlo v hrabství Northamptonshire je jedním z nejpozoruhodnějších příkladů anglické venkovské architektury. Čítá celkem 90 pokojů a rodině Spencerů patří už přes 500 let. V překrásných komnatách se vzácných nábytkem je vystaveno na 450 obrazů. Diana je pochována na ostrově v zámeckém parku, který je obklopen stromy a keři.

Po prohlídce se přesuneme do města Coventry. Uvidíme zbytky katedrály ze 14. století, která byla zničena během druhé světové války a jejíž ruiny zde zůstaly jako připomínka válečných útrap. Kousek odtud můžeme vidět novou katedrálu, která byla postavena v roce 1962.

Navštívíme také Coventry Transport Museum, které má jednu z nejlepších a největších kolekcí svého druhu na světě, a kde se v současné době jako na jediném místě na světě vyrábí londýnské černé taxi.

Večer se společně vrátíme do hotelu v Coventry.

4. DEN | Neděle 18. července:
Dnes se přeneseme v čase do středověké Anglie a shakespearovské doby. Prohlédneme si honosné interiéry hradu Warwick. Následně navštívíme rodiště Wiliama Shakespeara a nakoukneme do života slavného dramatika.

Ráno po snídani se vypravíme na středověký hrad Warwick Castle, který byl postaven na rozkaz Viléma Dobyvatele. Ve středověku sloužil jako vězení pro válečné zajatce a poté byl přestavěn na venkovské sídlo.

Prohlédneme si krásnou zahradu a nasajeme historickou atmosféru honosných interiérů hradu, který je právem označován za jeden z nejhezčích hradů Anglie. V areálu nalezneme také mlýn a věrnou repliku trebuchetu, který váží 22 tun a střílí se z něj ohnivé koule.

Poté se přesuneme do Stratford upon Avon, který je považován a jedno z nejmalebnějších měst světa. Proslavil jej především William Shakespeare, který se zde narodil. V městečku uvidíme kostel Holy Trinity Church, kde byl Shakespeare pohřben, a navštívíme i Shakespearův rodný dům s krásnou zahradou.

Uvnitř domu se skrývá výstava s autentickými pokoji a předměty z doby nejznámějšího anglického dramatika. Tento dům je ale bohužel jen věrnou kopií původního, který shořel během požáru v 17. století. 

V případě zájmu a času se můžeme podívat do Royal Shakespeare Theatre a nahlédnout do zákulisí divadla, kochat se pohledem na Stratford z věže divadla anebo si jen užít místní atmosféru.

V podvečerních hodinách se vrátíme do hotelu v Coventry.

5. DEN | Pondělí 19. července:
Nasajeme atmosféru anglického venkova v jedné z nejmalebnějších oblastí Anglie, v Cotswolds. Podíváme se do „Benátek Costwoldsu“ a navštívíme nedaleký Blenheimský palác. Poté se vydáme do historického pašeráckého střediska Hastings.

Po snídani pojedeme do jedné z nejoblíbenějších oblastí v Anglii, Cotswolds, která se vyznačuje vesničkami s medově zabarvenými domky a rozsáhlými loukami a pastvinami. Mineme mnoho malebných vesniček s původní architekturou a budeme se kochat pohledem na romantickou anglickou krajinu.

Zastavíme se v městečku, kterému se přezdívá „Benátky Cotswoldsu“, Bourton on the Water. Zde si uděláme krátkou přestávku na jídlo. V případě zájmu a času budeme mít možnost se projít v přírodní rezervaci Greystones Farm Nature Reserve (vstup zdarma) anebo můžeme navštívit nedaleký pivovar, kde je možné se osvěžit pravým anglickým pivem.

Poté se přesuneme do nedalekého paláce s nádhernými zahradami, Blenheim Palace, který je původním domovem Winstona Churchilla. K paláci patří také krásné zahrady a můžeme vidět i menší výstavu věnovanou Winstonovi Churchillovi.

V podvečer se přesuneme do přímořského městečka Hastings, kde se ubytujeme.

6. DEN | Úterý 20. července:
Na závěr našeho putování anglickým venkovem odhalíme dávná tajemství pašeráků. Užijeme si jízdu starodávnou zubačkou nebo prozkoumáme dějiště slavné bitvy u Hastings. V podvečer vyrazíme k Doverským útesům na přejezd do Francie.

Ráno se vydáme na průzkum historického přímořského města Hastings.

Nejdříve se vypravíme do pašeráckých jeskyní Smugglers Adventure St Clement´s Caves, které ukrývají příběhy pašeráků.

Jeskyně jsou ručně vydlabané a sloužily jako skladiště pašovaných věcí, především rumu, čaje a látek. Atmosféru doby zde dotváří zvukové efekty a pohyblivé sochy, které popíjí alkohol, pašují čaj nebo už sedí před soudem. Video projekce tu návštěvníkům odkrývají pašerácká tajemství.

Projdeme si také kouzelné staré město s hrázděnými domy a spoustou zákoutí nebo se svezeme stařičkou zubačkou.

V případě zájmu a času se vydáme na pláž nebo na místo nejslavnější anglické bitvy u Hastings roku 1066.

V podvečer se odebereme autobusem z Hastings směrem k Doverským útesům na přejezd do Calais ve Francii. Čeká nás cesta přes Německo do České republiky.

7. DEN | Středa 21. července:
Návrat do ČR v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst.


To důležité - nepřehlédněte

Aktuální okolnosti
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

Program není povinný
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Prohlídky památek
Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Další podrobnosti
Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


Co už máte v ceně?*

 • doprava autobusem
 • 4x ubytování v 3* hotelu
 • 4x snídaně vstupné do hradu Warwick a Blenheim Palace
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

* Cena zájezdu pro dítě je stejná jako pro dospělou osobu.

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • místní hromadná doprava cca 40 GBP/pobyt
 • doporučené kapesné: 180 GBP (včetně dopravného)
 • fakultativní vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 151 €

Kde budete ubytováni?

 • příjemné 3* hotely v Oxfordu, Coventry a Hastings – ubytování ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu během dne při programu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Althorp: dospělý 31 €, dítě 17 €, student 27 €, senior 27 €
 • Rodný dům Williama Shakespeara: dospělý 26 €, dítě 18 €, student 25 €, senior 25 €
 • Smugglers Adventure: dospělý 12 €, dítě 9 €, student 11 €, senior 11 €

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba) ..... 245 Kč
 • UNIVERSAL + STORNO (82 Kč / den / osoba) ..... 574 Kč

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 14. 6.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1