Ötztalské Alpy + LATEMAR + BOLZANO s lehkou turistikou i pro děti


Představení

Název:Ötztalské Alpy + LATEMAR + BOLZANO s lehkou turistikou i pro dětiTyp zájezdu:Poznávací
Země:ItálieZpůsob dopravy:Autobusem

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
27884 9. 7. - 14. 7. 2021 (6 dní) Autobusem 10 990,00 Kč Rezervovat

Alpské masivy, naučné stezky, unikátní přírodní pyramidy, pastviny, hluboké lesy… a legendární ledový muž. Objevujte krajinu s příběhem tajemného Ötztiho. Projdete se horskými loukami i údolími. Lanovkou vyjedete na Latemar. Prozkoumáte Bolzano, muzeum horolezectví či turistiky a ochutnáte zdejší sladkosti. Nechte se vtáhnout italskými Alpami – dopřejte sobě i dětem dobrodružství a zábavu!

Autobusem z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Plzně
Informace o odjezdu

Délka zájezdu  |  6 dní / 4 noci
Ubytování  |  3* hotel
Strava  |  Polopenze
Velikost skupiny  |  Do 38 osob
Průvodce  |  Po celý zájezd


Program zájezdu

1. DEN | Pátek 9. července:
Odjezd autobusem z ČR dle nástupních míst. Cestou se zastavíme v Brixenu a navečer je plánován příjezd na ubytování v blízkosti Bolzana.

Odjezd z Ostravy, pokračování po trase dle nástupních míst (přesné časy odjezdu budou upřesněny sedm dní před odjezdem) a následný přejezd hranicemi s Německem, Rakouskem a Itálii.

V průběhu cesty zastávka ve městě Brixen, které je spojeno s nuceným pobytem Karla Havlíčka Borovského. Podíváme se, kde žil, a na pár hodin si vychutnáme atmosféru tohoto útulného městečka.

Ve večerních hodinách dojezd na ubytování nedaleko Bolzana.

2. DEN | Sobota 10. července:
Dopoledne nás čeká výjezd lanovkou k nejvýše položenému hotelu v Alpách. Projdeme se krátce v okolí hotelu, které nabízí nádherné výhledy po hranicích Itálie a Rakouska. Odpoledne si užijeme spousty zábavy v botanické zahradě u Merana.

Ráno se vydáme do Ötztalských Alp v blízkosti Merana, kde před 5 000 lety skončila pouť pravěkého lovce – dnes jedné z neslavnějších mumií světa Ötziho.

Lanovkou za pár minut vyjedeme k nejvýše položenému hotelu v Alpách (hotel Glacier s restaurací Grawand ve výše 3 212 metrů n. m.), odkud budeme obdivovat úžasné panorama. Uděláme si krátkou procházku ke kříži ve výšce 3 251 metrů n. m., podíváme se na italsko-rakouské hranice a navštívíme výstavu věnovanou ledovci i jeho pravěkému dobyvateli. 

Odpoledne sundáme pohorky a naopak navštívíme pestrou botanickou zahradu Trauttmansdorf u Merana. Na své si příjdou milovníci květin, uvidíme, jak se pěstuje rýže a projdeme se částí věnovanou vzrostlým kaktusům.

Malí i velcí cestovatelé jistě nevynechají návštěvu Muzea turistiky v Tyrolsku. Prostřednictvím živě inscenovaných prostorů jsou návštěvníci zváni na napínavou cestu časem, příběh o 200leté historii turistiky je vypravován jak z pohledu cestovatelů tak i hostitelů. V zahradě je mnoho zajímavých atrakcí jako umělá jeskyně s pořadem o vzniku země, závěsný most mezi stromy nebo vysutá plošina, kde lze sledovat údolí z ptačí perspektivy. 

Návrat na hotel a večeře.

3. DEN | Neděle 11. července:
Dnešní den strávíme jihovýchodně od Bolzana, v překrásném pohoří Latemar v Jižním Tyrolsku. Navštívíme také horské městečko Predazzo, kde se můžete těšit na ochutnávku italských sladkostí.

Tento den se opět vydáme obdivovat nádherné výhledy. Naším cílem bude doslova liduprázdný masiv Latemar, kam se dostaneme lanovkou. Zde si každý podle svých schopností a zájmu vybere z několika možností.

Můžeme se projít geologickou naučnou stezkou, ti zdatnější se mohou vydat k horské chatě nad lanovkou do výšky 2 200 metrů n. m. nebo se budeme moci projet na horské dráze krásnými dolomitskými lesy

V pozdním odpoledni navštívíme horské městečko Predazzo a okusíme některou z italských sladkostí v místní pekárně.

Návrat na hotel a večeře.

4. DEN | Pondělí 12. července:
Vydáme se k přírodním Rittenským pyramidám, v Bolzanu pozdravíme lovce Őtziho a navštívíme také muzeum horolezectví Reinholda Messnera. Pozdní odpoledne a závěr dne si užijeme u hotelového bazénu. 

Ráno vyjedeme k městu Bolzano a projdeme se naučnou stezkou kolem přírodních pyramid – až 30 metrů vysoké jílové sloupy s kamennými klobouky, které tu vytvořil ustupující ledovec a následné zvětrávání.

Kolem poledne navštívíme samotné Bolzano, kde v muzeu spatříme mumii našeho dobrého známého – lovce Őtziho, s kterým jsme se seznámili už dříve na ledovci. Zájemci také mohou navštívit sýrárnu a ochutnat místní specilality.

Při zpáteční cestě na hotel se zastavíme na hradě Firmianjednom z dolomitských muzeí Reinholda Messnera, který tak vyjadřuje svůj dík horám a přibližuje horolezectví i vzdálené země všem návštěvníkům.

V podvečer si budeme moci užít hotelového bazénu.

5. DEN | Úterý 13. července:
Před cestou zpět si ještě užijeme výhledy hned ze dvou lanovek. Ráno vyrazíme na horu Piccolo Lagazuoi a odpoledne k masivu Cinque Torri. Odvážní sejdou tunelem z 1. světové války a navštívíme i unikátní válečné muzeum pod širým nebem.

Ráno opustíme náš hotel, pojedeme přes Passo Pordoi, kde si uděláme krátkou zastávku, do průsmyku Falzarego. Lanovkou se vyvezeme na horu Piccolo Lagazuoi a po příjemné procházce na vyhlídku můžeme sejít tunelem vysekaným ve skále za 1. světové války. Na tuto dobrodružnou, ale bezpečnou cestu budeme určitě potřebovat baterku!

Kdo dá přednost cestě lanovkou i dolů, může ještě navštívit muzeum první světové války – jsou zde vystavené uniformy, zbraně, věci denní potřeby, které vojáci při svém strastiplném pobytu v horách používali.

V pozdějším odpoledni se přemístíme k masivu Cinque Torri a po výjezdu lanovkou se projdeme mezi skalami muzeem 1. světové války, tentokrát pod otevřeným nebem. K autobusu pak sejdeme krásnou a pohodlnoucestou lesem.

Před odjezdem do ČR se ještě zastavíme v Cortině d’Ampezzo, dějišti zimní olympiády v roce 1956. Starší ročníky zavzpomínají, mladší se budou těšit na rok 2021, kdy tu bude světový šampionát v alpském lyžování a hlavně na zimní olympijské hry v roce 2026.

Poté si dáme poslední zmrzlinu nebo sklenku vína a vyrazíme na zpáteční cestu. Noční přesun do ČR.

6. DEN | Středa 14. července:
Návrat do ČR dle nástupních míst v brzkých ranních hodinách.


To důležité - nepřehlédněte

Aktuální okolnosti
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

Program není povinný
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Prohlídky památek
Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Další podrobnosti
Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Vstupné na místě:

 • Lanová dráha k nejvýše položenému hotelu v Alpách, zpáteční + vstup do Trauttmansdorfských zahrad: 30,50 EUR
 • Messner Museum + hrad Firmian: 10 EUR
 • Lanová dráha Latemar: zpáteční 19 EUR, dítě 13 EUR

Co už máte v ceně?*

 • autobusová doprava
 • 4x ubytování v hotelu
 • 4x snídaně formou bufetu
 • 4x večeře o třech chodech
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena zájezdu pro dítě je stejná jako pro dospělou osobu.

Co cena nezahrnuje?

 • vstupy (lanovky, muzea, atrakce)
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 600 Kč

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
 • během dne v průběhu programu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • večeře v hotelu o třech chodech

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba) ..... 210 Kč
 • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba) ..... 360 Kč

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 8. 6.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1