Orava s lehkou turistikou i pro děti + PLAVBA NA TRADIČNÍCH PLTÍCH


Představení

Název:Orava s lehkou turistikou i pro děti + PLAVBA NA TRADIČNÍCH PLTÍCHTyp zájezdu:Poznávací
Země:SlovenskoZpůsob dopravy:Autobusem

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
28169 12. 8. - 15. 8. 2021 (4 dny) Autobusem 6 990,00 Kč Rezervovat

Krajina lesů, horských soutěsek, zvlněných kopců a příběhů z dávných časů – tradiční Orava na vlastní kůži. Užijete si plavbu k Oravskému hradu i jízdu historickou železnicí. Dozvíte se zajímavosti o sýrových dobrotách či místní kávě. Projdete se dolinami i dierami, odhalíte tajemství modrotisku a zrelaxujete. Objevte Slovensko, jak ho neznáte – vyrazte i s dětmi na Oravu za zážitky!

Autobusem z Prahy, Jihlavy-Pávova nebo Brna
Informace o odjezdu

Délka zájezdu  |  4 dny
Ubytování  |  3* hotel

Strava  |  Snídaně
Velikost skupiny  |  Do 42 osob
Průvodce  |  Po celý zájezd


Program zájezdu

1. DEN | Čtvrtek 12. srpna:
Odjezd v ranních hodinách z Prahy a dále po trase na Slovensko. Odpoledne strávíme v nádherné slovenské přírodě a navštívíme skanzen, kde si prohlédneme, jak se tu žilo v dřívějších dobách.

Ranní odjezd z Prahy, Jihlavy a přes Brno na Slovensko.

Dorazíme do Muzea kysuckej dediny a v krásné přírodě se podíváme, jak se našim sousedům v dřívějších dobách žilo. V dědině nechyběl mlýn, pila, salaš, kaple nebo také krčma. Vypravíme se lesní železnicí z tzv. Tanečníku k vyhlídkové věži s nádherným výhledem na Západní Tatry.

K večeru se ubytujeme v blízkosti Oravské přehrady a s úsměvem si uvědomíme rozdíly současného ubytování s tím z doby před dvěma sty lety.

2. DEN | Pátek 13. srpna:
Ráno se naladíme zajímavostmi o místní kávě a pohledem na bohem posvěcenou Oravu zpod Jeho paží. Pak si užijeme příjemnou procházku Juráňovou dolinou. Po návratu si odpočineme u Oravské přehrady nebo třeba v aquaparku v Oravici.

Káva se řadí k nejoblíbenějším nápojům na světě, proto využijeme blízkost Muzea kávy a hned po snídani se vydáme na prohlídku. V malém domečku muzea byste nejspíš nečekali největší mozaiku z kávových zrnek.

Poté se zastavíme u sochy Ježíše Krista na vršku v obci Klin a pokocháme se krásnými výhledy po širém okolí. Pro sochu se vžil název Rio de Klin, poněvadž se jedná o kopii brazilské sochy nad Rio de Janeiro.

Plni energie vyrazíme do Juráňovy doliny – naučná stezka nás provede překrásnou soutěskou, která je zpřístupněna pomocí chodníků a lávek. Trasa je nenáročná (asi 8 kilometrů), s malým stoupáním, vhodná i pro děti.

A po sportování trochu odpočinku – buď, po návratu k hotelu, můžete strávit zbytek odpoledne u přehrady koupáním či projížďkou lodí na Slanický ostrov, který je „památkou na zatopenou obec“ při stavbě přehrady. Nebo se s průvodkyní vydáte do nedalekého termálního aquaparku Meandr Thermal, kde děti ocení tobogán a různé chrliče, dospělí bazén s léčivou vodou.

Večer návrat na ubytování.

3. DEN | Sobota 14. srpna:
Dopřejeme si tradiční slovenské zážitky. Vyrazíme na vorech po řece Oravě k Oravskému hradu. Poobědváme v podhradí, omrkneme staré řemeslo modrého barvení látky a na závěr nakoupíme domácí sýrové dobroty.

Po ránu se krátce projdeme památkovou rezervací lidové architektury v obci Podbiel s překrásnými původními dřevěnicemi s šindelovými střechami.

Poté v sobě spustíme trochu adrenalinu. Čeká nás projížďka po řece Oravě na tradičních „pltích“ – vorech, po kterých se dříve dopravovalo dřevo, dnes turisté. Z dálky uvidíme dominantu Oravského hradu, který hned po vysednutí z vorů zájemci budou moci navštívit a o jehož exteriéry se často zajímají filmaři. Ti, kteří se neodeberou na prohlídku hradu, mohou spočinout např. v místním minipivovaru Kastelán.

Po obědě se vydáme za dalším poznáváním, tentokrát se podíváme na jedno ze starých řemesel – ruční výrobu modrotisku, jehož výroba se na Oravě, jako jediném místě na Slovensku, dochovala. Barvení či tisk látky přírodní modrou barvou tradičním způsobem se stalo nehmotným světovým dědictvím a modrobílé oděvy se stávají opět čím dál více moderní.

A protože další den se už budeme ubírat domů, při cestě na hotel se zastavíme v rodinné mlékárně či farmě, kde se vyrábí slovenské sýrové speciality, bez kterých si návrat domů těžko představit.

4. DEN | Neděle 15. srpna:
Domů se vám ani nebude chtít, a tak před odjezdem ještě zavítáme na známé Jánošikove diery, kde si naposledy vychutnáme krásy slovenské přírody. Pak se vydáme na cestu zpět.

Před zpáteční cestou se protáhneme tentokrát v Terchové dolině, která je atraktivní cestou kolem vodopádů po žebřících. Ale nebojte, kamzíky být nemusíte, základní trasa Jánošíkovými dierami je nenáročná. Po zbojníkovi Jánošíkovi pocházejícím z Terchové jsou pojmenovaná jídla, slavnosti ale právě i přírodní útvary.

Pro zdatné jedince je možné i prodloužení trasy, zatímco druhá část skupiny může omrknout sochu Jánošíka v obci. Pak už společně nasedneme do autobusu a ve večerních hodinách se vrátíme zpět do ČR.


To důležité - nepřehlédněte

Aktuální okolnosti
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

Program není povinný
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Prohlídky památek
Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Další podrobnosti
Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

V termínu 20. - 23. 8. 2021 jízda lesní železnicí zkrácena pouze do stanice Chmúra.


Co už máte v ceně?*

 • autobusová doprava
 • 3x ubytování
 • 3x snídaně
 • vstup do Muzea kysuckej dediny a projížďka lesní železnicí
 • plavba na pltích
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

* Cena zájezdu pro dítě je stejná jako pro dospělou osobu.

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 300 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je zajištěno v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba) ..... 140 Kč
 • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba) ..... 240 Kč

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 11. 7.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1