Představení

Název:PobaltíTyp zájezdu:Poznávací
Země:PobaltíZpůsob dopravy:Autobusem

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
27929 14. 6. - 20. 6. 2021 (7 dní) Autobusem 11 990,00 Kč Rezervovat

Nevšední poznávací zájezd s průvodcem, během kterého objevíte to nejlepší z Pobaltí. Uvidíte největší zajímavosti Litvy, Lotyšska a Estonska. Ve Vilniusu se projdete Starým městem a navštívíte písečný poloostrov Kurská Kosa. Vychutnáte si historickou Rigu i středověký Tallin a zastavíte se na Křížovém vrchu. Vydejte se do míst, která berou dech, a zažijte s námi Pobaltí!

Autobusem z Ostravy, Olomouce, Brna nebo Prahy
Informace o odjezdu

Délka zájezdu  |  7 dní / 4 noci
Ubytování  |  Hotel
Strava  |  Snídaně
Velikost skupiny  |  Do 45 osob
Průvodce  |  Po celý zájezd


Program zájezdu

1. DEN | Pondělí 14. června:
Odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd do Klaipedy (Litva).

2. DEN | Úterý 15. června:
Pobaltí nás přivítá nádhernými písečnými dunami na poloostrově Kurská kosa, po kterých se projdeme. Vydáme se do rybářské vesnice Nida, kde uvidíme letní dům spisovatele Thomase Manna. A prohlédneme si také přístavní město Klaipeda.

V ranních hodinách dorazíme do městečka Klaipeda, odkud přejedeme trajektem na poloostrov Kurská kosa (UNESCO). Tento písečný poloostrov s velkými písečnými dunami je rozdělen mezi Litvu a Rusko. My prozkoumáme litevskou část. Pokud nám bude přát počasí, můžeme se vykoupat v moři, projdeme se po písečných dunách a na „vrchu čarodějnic“ uvidíme desítky vyřezávaných dřevěných soch.

Současně navštívíme malebnou rybářskou vesnici Nida, kde je mimo jiné letní dům spisovatele Thomase Manna. Budeme mít také možnost ochutnat typické rybí pokrmy v některé z restaurací na promenádě v centru Nidy.

Odpoledne se vrátíme do Klaipedy, ubytujeme se a budeme mít pár hodin na odpočinek. Zájemci mohou absolvovat večerní prohlídku tohoto rušného přístavního města, kde kdysi žili a pracovali němečtí obchodníci.

Nocleh v Klaipedě.

3. DEN | Středa 16. června:
Cestou do Rigy si vychutnáme nezapomenutelnou atmosféru poutního místa Křížový vrch. V Rize si prohlédneme působivé secesní domy, Katedrální náměstí a zavítáme i na typickou lotyšskou tržnici, kde ochutnáme místní speciality.

Po snídani vyrazíme do hlavního města LotyšskaRigy (UNESCO), které je současně největším městem Pobaltí. Po cestě se ještě v Litvě zastavíme na Křížovém vrchu. Tento umělý pahorek pokrytý víc než tisícem křížů je křesťanským poutním místem, které symbolizuje odpor Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu.

Po této zastávce se již přemístíme do hlavního města Lotyšska. Riga je město s bohatou historií. Během procházky městem budeme moci obdivovat měšťanské domy s uměleckými štíty, secesní domy, Katedrální náměstí s románskou katedrálou, palác Petra Velikého a mnoho dalších zajímavostí. Uvidíme i monumentální Pomník svobody a na typické lotyšské tržnici budeme mít možnost ochutnat a nakoupit místní speciality. 

Nocleh v Rize.

4. DEN | Čtvrtek 17. června:
Dnes nás čeká prohlídka překrásného hlavního města Estonska, které leží na pobřeží Baltu. Uvidíme impozantní katedrálu Alexandra Něvského, užijeme si výhledy z Hradního vrchu a vychutnáme si místní atmosféru v některé z kaváren či restaurací.

Ráno se přesuneme z Rigy do Tallinu, hlavního města Estonska (UNESCO), nevelkého, ale o to více zachovalého středověkého hanzovního města.

Prohlídku města začneme na Radničním náměstí u Radnice z 15. století a budeme pokračovat kolem Radniční lékárny, dále okolo kostela svatého Ducha a kostela sv. Mikuláše až k ruské pravoslavné katedrále Alexandra Něvského.

Na závěr určitě zbyde čas i na individuální procházky a nákupy na typickém estonském tržišti. Užijeme si i výhledy na město z několika různých teras na Hradním vrchu a budeme moci také posedět v některé z kaváren nebo restaurací v okolí Radničního náměstí. 

Nocleh v Tallinu.

5. DEN | Pátek 18. června:
Cestou do Kaunasu si prohlédneme lotyšské Versailles – zámek Rundale. V Kaunasu si prohlédneme zajímavosti Starého města, nevynecháme Kaunaský hrad a projdeme se po nejdelší pěší zóně v Evropě.

Po snídani vyrazíme zpět do Lotyšska. Naším dnešním cílem je Kaunas, bývalé hlavní město Litvy. 

Cestou se zastavíme v překrásném zámku Rundale. Předlohou tomuto zámku bylo francouzské Versailles a byl projektován architektem, který navrhoval nespočet známých paláců v Petrohradu. Užijeme si prohlídku zdejších zahrad i interiérů.

V odpoledních hodinách dorazíme do Kaunasu. Ubytujeme se, trochu si odpočineme a vyrazíme na prohlídku města ležícího na soutoku řek Nemunas a Neris.

Nemineme Staré město s nádhernou radnicí, které se říká Bílá labuť. Dále uvidíme Perkunasův dům a Vytautasův kostel a samozřejmě i Kaunaský hrad, kdysi mohutnou pevnost, která byla hlavní překážkou pro nájezdné německé rytíře.

Večerní volno můžete využít k příjemnému posezení v restauraci v okolí náměstí, případně k procházce po ulici Laisves aleja, která je jednou z nejdelších pěších zón v Evropě. 

Nocleh v Kaunasu.

6. DEN | Sobota 19. června:
Poslední den se přesuneme zpět do Litvy. Čeká nás vodní hrad Trakai a hlavní město Vilnius. A při návštěvě umělecké republiky Užopio poznáme i místní smysl pro humor.

Po snídani navštívíme město Trakai se stejnojmeným vodním hradem obklopeným několika jezery.

Z Trakai se přemístíme do hlavního města Litvy – Vilniusu. Projdeme se Starým městem s úzkými dlážděnými uličkami, barokními památkami a nádhernými kostely. V centru určitě nepřehlédneme budovu Vilniuské univerzity, kterou na začátku 17. století založil Stefan Bathory. S univerzitou sousedí Prezidentský palác, původní rezidence vilniuského biskupa a dnes sídlo litevského prezidenta.

Na Katedrálním náměstí najdeme hlavní litevský svatostánek, katedrálu svatého Kazimíra, patrona Litvy. Nepřehlédneme také Litevský hrad tyčící se nad Katedrálním náměstím nebo vyhlídku Tři kříže, odkud je krásný pohled na centrum města. Naší pozornosti neunikne ani cihlový kostel sv. Anny, který se kdysi zalíbil Napoleonovi natolik, že ho chtěl nechat převézt do Paříže.

Místní smysl pro humor uvidíme v umělecké republice Užupio, kterou na konci 90. let minulého století vyhlásili zdejší umělci po vzoru Montmartru v Paříži nebo Christianie v Kodani. Užupio se rozkládá v několika uličkách kolem řeky Vilnylé a my budeme mít možnost podívat se do jedné z uliček, kde je na jednotlivých destičkách sepsána místní ústava v různých světových jazycích. 

Odpoledne si užijeme ještě poslední večeři v Pobaltí (možnost ochutnat litevské národní jídlo cepelíny) a poté už bude následovat noční přejezd do ČR.

7. DEN | Neděle 20. června:
V ranních hodinách návrat do ČR.


To důležité - nepřehlédněte

Aktuální okolnosti
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

Program není povinný
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Prohlídky památek
Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Další podrobnosti
Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


Co už máte v ceně?

 • autobusovou dopravu
 • 4x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě (cca 65 EUR)
 • doporučené kapesné na zájezd včetně vstupů cca 100 EUR/ os.
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč

Jak je to s jídlem?

 • Během dne při prohlídkách bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba) ..... 245 Kč
 • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba) ..... 420 Kč

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 13. 5.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1