To nejkrásnější z Normandie a Bretaně


Představení

Název:To nejkrásnější z Normandie a BretaněTyp zájezdu:Poznávací
Země:FrancieZpůsob dopravy:Autobusem

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25005 5. 8. - 13. 8. 2017 (9 dní) Autobusem 14 990,00 Kč Rezervovat

Nezapomenutelný velký okruh Normandií a Bretaní. S fundovaným průvodcem objevíte krásy severní Francie a navštívíte místa, kde se zrodil impresionismus nebo legenda o králi Artušovi a meči Exkalibr. Uvidíte slavné megality v Carnacu a místa spojená s vyloděním válečných spojeneckých vojsk. Inspirujte se a prožijte s námi malebnou Normandii i tajemnou Bretaň!

Místo odjezdu autobusu z Ostravy
Popis: Ostrava, parkoviště naproti DKMO, ul. 28.října (tram zast. Krajský úřad)

Místo odjezdu autobusu z Olomouce
Popis: Olomouc, zastávka MHD U Podchodu (vedle ÚANu), ul. Tovární

Místo odjezdu autobusu z Brna
Popis: Brno, čerpací stanice Shell naproti autobusového nádraží Zvonařka

Místo odjezdu autobusu z Prahy
Popis: Praha - Zličín, autobusové stanoviště číslo 1

Místo odjezdu autobusu z Plzně
Popis: Plzeň, autobus. zast. Prazdroj, ulice U Prazdroje 85/15


Popis zájezdu

(1. DEN) Sobota 5. srpna
Odjezd z ČR autobusem Radynacestu v odpoledních hodinách dle nástupních míst.

(2. DEN) Neděle 6. srpna
Po příjezdu se vydáme na procházku po vesničce Giverny, kde pobýval a tvořil Claude Monet. Navštívíme jeho dům a prohlédneme si úžasné zahrady včetně leknínových jezírek, které jej inspirovaly k řadě slavných obrazů. 

Odpoledne přejezd na ubytování do Rouenu. Společně se vydáme na prohlídku hlavního a zároveň jednoho z nejstarších francouzských měst, Rouenu. Během prohlídky starého města zhlédneme gotickou katedrálu Notre-Dame, Velký orloj, náměstí Place du Vieux-Marché, na kterém byla upálena Johanka z Arku, a také Justiční palác, symbol renesanční architektury.

(3. DEN) Pondělí 7. srpna
Ráno se cestou k pobřeží zastavíme ve známém opatství Abbaye de Jumieges, ze kterého už se dochovaly pouze ruiny. Nicméně jeho historie je velmi poutavá a genius loci nepochybný.

Odpoledne dojedeme do pobřežního městečka Etretat, v jehož okolí se nachází majestátní skalní útvary. Příjemná pěšinka nás zavede k osamocenému útvaru, který Maupassant kdysi přirovnal ke slonovi, jež svůj chobot noří do oceánu.

Večer přejedeme do přístavního města Le Havre, kde se ubytujeme.

(4. DEN) Úterý 8. srpna
Ráno se vydáme autobusem Radynacestu přes ohromný most Pont de Normandie, který už více než dvacet let spojuje Horní a Dolní Normandii a půjdeme společně na prohlídku malého opevněného městečka Honfleur, kde vznikla Honfleurská škola – předchůdce impresionismu.

Odpoledne se přesuneme k místům, která jsou významným bodem světových dějin. Zastavíme se v městečku Arromanches-les-Bains, kde budeme mít možnost navštívit muzeum vylodění, v okolí pláží si prohlédneme zbytky umělého přístavu Mulberry a nakonec navštívíme slavnou pláž Omaha.

Den zakončíme návštěvou památníku a největšího amerického vojenského hřbitova v Colleville-sur-Mer.

(5. DEN) Středa 9. srpna
Po snídani nás čeká symbol Normandie a druhé nejnavštěvovanější místo Francie – ostrov s goticko-románkým klášterem Mont-Saint-Michel, jež je od roku 1979 na seznamu světového dědictví UNESCO.

Naší další zastávkou již bude region Bretaně, konkrétně přístaví městečko Saint-Malo a jeho Ville-Clos – město obehnané hradbami, které se majestátně tyčí na skalnatém ostrůvku. Z městských hradeb shlédneme na dva ostrůvky v moři, na které lze za odlivu dojít téměř suchou nohou: ostrov Le Grand Bé s hrobem básníka Chateaubrianda a ostrov Le Petit Bé se slavnou Vaubanovou pevností.

Cestou na hotel se zastavíme u největší přílivové elektrárny na světě v Rance a na jednom z nejkrásnějších mysů Francie Cap Fréhel budeme moci obdivovat typický bretaňský maják a úchvatné strmé útesy z červenajícího pískovce.

(6. DEN) Čtvrtek 10. srpna
Ráno se projdeme starou Celnickou stezkou po jednom z nejkrásnějších úseků bretaňského pobřeží, tzv. Pobřeží růžové žuly. Kouzlo tohoto místa spočívá v kontrastu vyvřelé růžové žuly a smaragdově zelené vody. Za příznivého počasí a přílivu možnost koupání.

Odpoledne přejedeme do nejvzdálenějšího koutu Bretaně – Finistere (v překladu konec země), kraje útesů a mysů bojujících s oceánem, kraje legend a svérázné kultury. V okolních vesničkách zhlédneme unikátní farní dvorce a monumentální kalvárie (křížové vrchy), které představují typickou bretaňskou sakrální architekturu.

Závěr dne bude patřit návštěvě nejstaršího bretaňského městečka Quimper, jednoho z nejmalebnějších bretaňských měst na soutoku dvou říček.

(7. DEN) Pátek 11. srpna
Ráno se vydáme do legendárního Carnacu, kde nás čekají tajemné megality – úchvatné menhiry, dolmeny, mohyly a kromlechy. Těch je zde kolem 3 000 a táhnou se v délce zhruba 4 kilometrů. Lze je proto považovat za nejvýznamnější evropský prehistorický nález, navíc jsou asi o sto let starší než anglický Stonehenge.

Naší další zastávkou bude středověké městečko Vannes, obehnané masivním opevněním a plné kamenných domků a křivolakých uliček, jehož dominantou je gotická katedrála ze 13. století.

Následně se přesuneme k vesničce Paimpont v Broceliandském lese, kde podle legendy král Artuš získal meč Exkalibr. Místo je magické, plné starých mohutných dubů a buků, v lese se také nachází Merlinova hrobka.

Večer se přeuneme do Nantes na ubytování.

(8. DEN) Sobota 12. srpna
Ráno po snídani se společně vydáme na prohlídku města Nantes. Během procházky si prohlédneme majestátní katedrálu Cathédrale St-Pierre et St-Paul, která je vystavěná ve stylu plaménkové gotiky. Zájemci mohou navštívit některé z muzeí, ať už Muzeum Jules Verne, Muzeum přírodní historie s obrovskou kostrou velryby nebo například botanickou zahradu Jardin des Plantes.

Po obědě se vydáme autobusem Radynacestu zpět do ČR.

(9. DEN) Neděle 13. srpna
Návrat do ČR v ranních hodinách podle nástupních míst Plzeň, Praha, Brno, Olomouc a příjezd do Ostravy kolem poledne.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.


Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 6x ubytování v hotelu 2* nebo 3* hotelu
 • 6x snídani
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • požadavek na konkrétní usazení v autobuse (200 Kč/osoba)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotely 2* a 3* na trase zájezdu
 • malé útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením

Jak je to s jídlem?

 • v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (croissant, bageta, máslo, džem, káva, čaj nebo čokoláda)
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (77 Kč / den / osoba)

Podrobnosti

Pasové a vízové povinnosti

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Francie bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.

Pro případ ztráty s sebou doporučujeme vzít cestovní pas i občanský průkaz. Doklady mějte na oddělených místech. 

Zdravotní podmínky

Pro Čechy a Slováky, jakožto občany Evropské Unie, platí stejné zdravotní povinnosti jako pro obyvatelé navštívené země (v rámci EU). Například platba lékařských úkonů či jiná zdravotní péče.

Před cestou doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které vám zajistí zdravotnickou péči za podmínek jako v České republice nebo na Slovensku. Například po návratu z ciziny, vám zdravotní pojišťovna proplatí výdaje spojené s využitím zdravotní péče v cizím státě.

Průkaz zdravotního pojištění mějte vždy u sebe, po celou dobu pobytu.


Organizátor zájezdu
Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o. se sídlem v Ostravě
Pojištění proti úpadku sjednáno u ERV Evropská pojišťovna, a. s.


Můžete zaplatit teď jen 7 495 Kč a doplatek do 5. 7.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1