To nejlepší z Bangkoku + SPANÍ NA ŘECE KWAI + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PHUKET


Představení

Název:To nejlepší z Bangkoku + SPANÍ NA ŘECE KWAI + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PHUKETTyp zájezdu:Poznávací zájezd
Země:ThajskoZpůsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
26261 10. 1. - 20. 1. 2019 (11 dní) Letecky 42 990,00 Kč Rezervovat

Exotická vůně dálek… Hmm… Objevte s námi Thajsko – zemi, kde se panenská příroda snoubí s okouzlujícími chrámy a nádhernými plážemi. Bangkok vám jednoduše nedá spát, thajskou masáž si dopřát musíte, spaní v plovoucím hotelu jen tak někde nezažijete a slunění na ostrově Phuket není nikdy dost. Koktejl pro pravé cestovatele – inspirujte se a prožijte Thajsko jako nikdy předtím!

Letecky z Prahy
Časy letů budou upřesněny před odletem nebo v pokynech.

Délka zájezdu  |  11 dní / 8 nocí
Ubytování  |  3* Hotel
Způsob dopravy  |  Letecky
Strava  |  Snídaně
Velikost skupiny  |  Do 18 osob
Průvodce  |  Po celý zájezd


Co vše zažijete: den po dni

1. DEN | Čtvrtek 10. ledna
Odlet z ČR v odpoledních hodinách.

2. DEN | Pátek 11. ledna
Přílet do Bangkoku, transfer z letiště na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu pro zájemce možná fakultativní plavba lodí s večeří po hlavní thajské řece Chao Phraya.

Kolem oběda dorazíme do Bangkoku, objednaným transferem se přesuneme na hotel a v případě zájmu večer vyrazíme na fakultativní plavbu lodí na řece Chao Phraya. 

Ve večerních hodinách návrat na hotel v Bangkoku.

3. DEN | Sobota 12. ledna
Dnes nás čeká prohlídka nejznámějších bangkokských chrámů, možnost vyzkoušení tradiční thajské masáže a nákupy na proslulých nočních pouličních trzích.

Po snídani se vydáme objednaným minibusem objevovat nejznámější památky thajské metropole. Nejprve si společně prohlédneme Velký palác, který sloužil jako oficiální rezidence thajských panovníků až do roku 1946. Poté se společně vydáme k chrámu Wat Pho, nejstaršímu a největšímu chrámu v celém Bangkoku. Prohlédneme si zde skvostnou zlatou sochu ležícího Buddhy, dlouhou 46 metrů. Chrám Wat Pho proslul mimo jiné také tradičními thajskými masážemi. Zájemci si zde budou moci dopřát odpočinek během masáže, při které jim speciálně vyškolení maséři protáhnou končetiny a celé tělo.

V pozdních odpoledních hodinách se pak společně dopravíme na druhou stranu řeky, kde nás bude čekat návštěva posledního chrámu dnešního dne, tzv. Wat Arun, který nese prvky buddhismu i hinduismu a proslul především nádhernou sochařskou a keramickou výzdobou.

Po návštěvě chrámu odjedeme na hotel, kde si budeme moci pár hodin odpočinout, abychom se později večer vydali na návštěvu nočních trhů Patpong/Silom Market, kde si užijeme labyrint stánků osvětlených neony, v nichž pouliční prodavači nabízejí obrovské množství různých suvenýrů a tradičního thajského zboží.

V pozdních nočních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4. DEN | Neděle 13. ledna
Dnes náš čeká ochutnávka tradiční kuchyně v Čínské čtvrti. Později si prohlédneme další úchvatné bangkokské chrámy a paláce a večer strávíme na trzích na nábřeží a v lunaparku.

V brzkých ranních hodinách vyrazíme objednaným minibusem vstříc dalšímu poznávání Bangkoku. Naší první zastávkou bude Čínská čtvrť s osobitou atmosférou, množstvím pouličních prodejců a stánků s občerstvením. Zde se zastavíme na ochutnávce tradiční thajské kuchyně v jednom z místních bufetů a dále se vydáme po hlavní tepně Soi Charoen Krung k působivému buddhistickému Chrámu zlatého Buddhy (Wat Traimit). Tento svatostánek skrývá ve svém nitru skutečný poklad – největší sochu Buddhy z ryzího zlata na světě, jednu z thajských národních památek. 

V podvečerních hodinách se přesuneme k večerním trhům na nábřeží a k lunaparku Asiatique Riverfront. Zde si budeme moci dosyta užít večerního volna, odpočinku, nákupů, ochutnávek tradičního jídla a nejrůznějších atrakcí.

V pozdních večerních hodinách společný návrat na ubytování.

5. DEN | Pondělí 14. ledna
Dnes nás čeká výlet do národního parku Erawan Falls a spaní v plovoucích chatkách na řece Kwai.

V ranních hodinách odjedeme z Bangkoku objednaným minibusem do národního parku Erawan Falls, kde se nacházejí stejnojmenné vodopády. Národní park tvoří sedm pater a na každém z nich se nachází jeden či více vodopádů s překrásnými jezírky a tůněmi. U každého z vodopádů si můžete odpočinout či vykoupat se v průzračných jezírcích. Pozor si dejte na zdejší opice, které jsou drzé a rády turistům kradou věci z batůžků. Kromě opic se zde můžete setkat s mnoha druhy ptáků, ještěrkami a také s malými rybkami, které plavou v jezírcích.

V podvečerních hodinách se vydáme do oblasti Sai Yok a ubytujeme se v tzv. plovoucím hotelu.

6. DEN | Úterý 15. ledna
Celodenní výlet do města Kanchanaburi spojeného s historií 2. světové války. Uvidíme slavný most přes řeku Kwai, vojenský hřbitov i válečné muzeum. Odpoledne plavba na člunu a koupání.

V brzkých ranních hodinách odjezd autobusem do provinčního města Kanchanaburi, v němž za druhé světové války Japonci za nelidských podmínek nutili válečné zajatce ke stavbě železničního mostu přes řeku Kwai a náročnému budování železnice do Myanmy. Nejprve se společně podíváme na Vojenský hřbitov Spojenců s jednoduchými náhrobky bezmála 7 000 převážně britských a australských zajatců.

Poté nás bude čekat návštěva místního Muzea druhé světové války, z něhož se nám mimo jiné naskytne nejlepší výhled na most přes řeku Kwai, kterému se často přezdívá „Most smrti“. Po prohlídce muzea s řadou zajímavých exponátů se společně vypravíme ke zbytkům oblouků tohoto ocelového mostu, jehož střední část byla zničena spojeneckým bombardováním na sklonku války.

Abychom se opět naladili na pozitivní vlnu, bude nás v druhé polovině dne čekat přesun do sloního kempuSloni jsou v Thajsku těmi nejdůležitějšími tvory z říše zvířat, kteří mají v místní kultuře a náboženství již po dlouhá staletí velký význam. Sám thajský král chová ve svém paláci několik vzácných bílých slonů, kteří jsou pojítkem s místní tradicí.

Večer nás čeká ubytování na hotelu v Kanchanaburi.

7. DEN | Středa 16. ledna
Ráno transfer na letiště a přelet na ostrov Phuket. Odpoledne volný čas na individuální zájmy a koupání v hlavním turistickém centru Phuketu, rušném pobřežním městečku Patong s nejoblíbenější thajskou pláží Patong Beach.

Ráno nás bude čekat přesun na bangkokské letiště Suvarnabhumi a odtud odlet na největší thajský ostrov Phuket. Po příletu transfer z letiště na hotel a odpoledne společný přesun do Patongu, hlavního turistického centra celého ostrova, které se rozkládá na jeho západním pobřeží.

V druhé polovině dne si budeme moci užít všech lákadel, která Patong nabízí – mimo jiné spousty restaurací, barů, nákupních možností, masážních salónů a také úchvatnou pláž s bílým pískem Patong Beach, která se podél Andamanského moře (součást Indického oceánu) táhne v délce 3,5 kilometrů.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

8. DEN | Čtvrtek 17. ledna
Dnes se společně vydáme na objevnou cestu po nejkrásnějších plážích jižní části ostrova Phuket, na nichž si dosyta užijeme koupání, krásných výhledů a místního jídla. Na závěr dne si vychutnáme nezapomenutelný zážitek ze západu slunce na nejjižnějším cípu ostrova.

Po snídani nastoupíme do minibusu a dnešní den zasvětíme prohlídce a odpočinku na jedněch z nejkrásnějších phuketských plážích. Naší první zastávkou bude druhá největší pláž celého ostrova, tři kilometry dlouhá Karon Beach. Tato pláž je obklopena nádhernými korálovými útesy, a představuje tak ráj pro všechny příznivce šnorchlování. V případě příznivého počasí si zájemci budou v individuálním volnu moci zapůjčit vodní skútry, případně si vyzkoušet některý z nabízených vodních sportů.

Po odpočinku na Karon Beach se minibusem vydáme opět na cestu, během které se zastavíme na jedné z vyhlídek, z níž se nám naskytne fascinující podívaná na pobřeží a Indický oceán. Krátce se zastavíme také u největší sochy Buddhy na Phuketu vysoké 45 metrů. Socha z bílého mramoru představuje Buddhu sedícího v pozici lotosového květu a je umístěna na vrcholu kopce Nakkered Hills. Od sochy si užijeme panoramatický výhled na ostrov, mimo jiné na Phuket Town, pláže Kata a Karon Beach nebo zátoku Chalong Bay.

Naší další zastávkou bude pláž Rawai na jihovýchodním pobřeží. Zde nás bude opět čekat odpočinek a koupání, případně možnost zahrát si nejrůznější společenské hry. Zájemci budou moci navštívit také zdejší unikátní Muzeum mušlí s ohromnými kousky vážícími až 250 kilogramů.

Navečer se přesuneme na nejjižnější výběžek ostrova, k mysu Phromthep, odkud se nám naskytne snad ta nejkrásnější panoramatická podívaná celého dnešního dne. Zde si počkáme na západ slunce, který se bezesporu zařadí mezi naše nejsilnější zážitky z celého Thajska.

Ve večerních hodinách společný návrat na hotel.

9. DEN | Pátek 18. ledna
Dnes zájemce čeká celodenní fakultativní výlet lodí na souostroví Phi Phi, kterému se přezdívá „Perla Andamanského moře“ a které se na celém světě proslavilo díky filmu Pláž s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.

Po snídani se zájemci vydají spolu s průvodcem autobusem a pak lodí na souostroví šesti ostrůvků nazývané Phi Phi. Tyto ostrůvky byly původně obývány muslimskými rybáři, později zde začaly vyrůstat kokosové plantáže. V roce 2000 souostroví zaznamenalo obrovský příval turistů díky úspěchu filmu Pláž, o čtyři roky později byly ostrovy značně poničeny vlnou tsunami.

Dnes se opět skví ve své panenské nádheře a lákají mnoho návštěvníků na tyrkysové moře, pláže se zářivě bílým pískem, scenérii vápencových skalisek a také na bohatý podmořský život a barevné korálové útesy. Na své si zde tedy přijdou mimo jiné příznivci potápění a šnorchlování. Nádhernou přírodu si užijeme především během individuálního volna na ostrově Phi Phi Leh s okouzlující zátokou Maya Bay, v níž se slavný holywoodský film natáčel.

V pozdních odpoledních hodinách odjezd autobusem zpět na ubytování na ostrově Phuket.

10. DEN | Sobota 19. ledna
Dopoledne koupání a relax na pláži, večer přesun na letiště a odlet zpět do ČR.

Dnešní den nás čeká volný den, které můžeme využít k relaxaci na překrásných plážích či k nákupům suvenýrů. Ve večerních hodinách nás čeká přesun na letiště v Phuketu a odlet přes Dubaj zpět do ČR.

11. DEN | Neděle 20. ledna
V dopoledních hodinách návrat zpět do ČR.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Velký Palác: 400 THB
 • chrám Wat Pho: 100 THB
 • palác Wat Arun: 50 THB
 • Dusitská ZOO: 150 THB
 • Válečné muzeum: 40 THB
 • Sloní kemp – projížďka na slonu: 400 THB
 • Plavba na člunu: 150 THB

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Bangkok – Phuket – Praha včetně letištních tax
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • transfery letiště – hotel – letiště
 • transfery minibusem dle programu
 • 3x ubytování v Bangkoku
 • 1x ubytování v oblasti Sai Yok
 • 1x ubytování v Kanchanaburi
 • 3x ubytování v Patongu
 • 8x snídaně formou bufetu
 • český průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • celodenní výlet do národního parku Erawan Falls a Kanchanaburi
 • celodenní výlet na nejkrásnější pláže ostrova Phuket
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • luxusní večerní plavba na lodi Chao Phraya s večeří (cca 1 400 THB)
 • vstupné do navštívených památek (přibližně 2 200 THB)
 • přesuny MHD včetně Bangkoku (350 THB)
 • fakultativní výlet na Phi Phi
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 200 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je zajištěno v hotelech minimálně 3* kategorie

Jak je to s jídlem?

 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • Bangkok: částka cca 600 THB/den
 • ostrov Phuket: částka cca 800 THB/den

Podmínky pro přepravu zavazadel • Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 7 kg a max. rozměrech 55 x 38 x 20 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol. Celkový součet rozměrů nesmí přesáhnout 114 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 30 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • POZOR! Hmotnosti zavazadel nelze sčítat. Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo do 30 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Cestovní pojištění

 • EASY (48 Kč / den / osoba) ..... 528 Kč
 • UNIVERSAL + STORNO (108 Kč / den / osoba) ..... 1 188 Kč

Teď zaplaťte jen 21 495 Kč a doplatek do 10. 12.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1