To nejlepší z Barcelony + MUZEJNÍ NOC


Představení

Název:To nejlepší z Barcelony + MUZEJNÍ NOCTyp zájezdu:Poznávací
Země:ŠpanělskoZpůsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
26733 17. 5. - 20. 5. 2019 (4 dny) Letecky 14 490,00 Kč Rezervovat

Katalánská metropole, jak jste ji dosud nepoznali… Muzejní svátek v Barceloně – to musíte zažít. S průvodcem, který se vyzná lépe než místní, se projdete po Las Ramblas, vydáte se po stopách Gaudího a vyrazíte i do slavné tržnice La Boquería. A ještě si vychutnáte muzea a galerie bez vstupného. Dopřejte si Barcelonu pro cestovatele a prožijte nezapomenutelnou Muzejní noc!

» Vstup do muzeí a galerií Barcelony o Muzejní noci zdarma «

Letecky z Prahy
Časy letů budou upřesněny před odletem nebo v pokynech.

Délka zájezdu  |  4 dny
Ubytování  |  Hotel Madanis Liceo ***
Strava  |  Snídaně
Velikost skupiny  |  Do 20 osob
Průvodce  |  Po celý zájezd


Co vše zažijete: den po dni

1. DEN | Pátek 17. května
Po příletu do Barcelony se dopravíme na hotel, kde se ubytujeme. Po krátkém odpočinku se odpoledne vydáme objevovat katalánskou metropoli. Lanovkou se vyvezeme na kopec Montjuïc s olympijským stadionem a botanickou zahradou. Večer si užijeme jedinečnou show Magické fontány.

Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, po poledni přílet do Barcelony, transfer na hotel objednaným autobusem, ubytování.

Odpoledne se vyvezeme na kopec Montjuïc, odkud je krásný výhled na město a přístav. Na kopci se nachází olympijský stadion, kde se konala olympiáda v roce 1992. Na hradě Montjuïc byli v minulosti vězněni, mučeni a vyvražďováni politici a válečníci. Bývalo zde také vojenské muzeum. Hrad je veřejně přístupný. Montjuïc nabízí k prohlídce i nádherné parky a botanickou zahradu. K návštěvě vás zve také Poble Espanyol, které představuje typický venkov Španělska se spoustou obchůdků, dílen, barů a restaurací.

Večer sejdeme k Národnímu muzeu umění, kde se nachází jedna z největších světových sbírek románského umění a uvidíme odtud až na náměstí Plaça d'Espanya.

V těchto místech si ve večerních hodinách vychutnáme úžasnou světelnou hudební a vodní show Magické fontány „La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona“ (vstupné zdarma). Fontána byla postavena při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1929.

2. DEN | Sobota 18. května
Dnes si prohlédneme nejznámější místa Barcelony, omrkneme proslulou tržnici La Boquería a večer si užijeme v rámci Muzejní noci návštěvu muzeí a galerií zdarma.

Naši prohlídku města začneme na největším barcelonském náměstí Plaça de Catalunya. Nachází se zde obchodní centrum „El Corte Inglés“ s věhlasnými značkami jako např. Zara či Bershka. Prohlédneme si fontánu Canaletas, která vypráví legendu o tom, že kdo se z ní jednou napije, už navždy bude Barcelonu milovat. Kamkoli jde, vždycky se vrátí.

Pokračovat budeme na nejznámější a nejrušnější ulici v Barceloně Las Ramblas se spoustou drobných obchůdků, živých soch a turistů z celého světa. Zastavíme se také na největším městském trhu La Boquería, který je známý nejen svým velkým množstvím nabízených potravinářských produktů, ale také vysokou kvalitou svého zboží.

Pokračovat budeme v nejstarší části Barcelony v historické gotické čtvrti. Zastavíme se u nejdůležitějších kostelů a katedrál této čtvrti, projdeme královským náměstím (Plaça del Rei) či náměstím Sant Jaume, které bylo v minulosti římským centrem. Nedaleko čtvrti se nachází Picassovo muzeum s kompletní sbírkou obrazů z rané doby umělcovy. 

Večer se vypravíme na každoroční Muzejní noc, kdy je možno navštívit množství muzeí a galerií po celé Barceloně zdarma. Nejde jen o poznávání umění a historie, ale jako vždy se jedná o veselou oslavu, kdy  na mnoha místech hraje živá hudba, podává se občerstvení nebo se tančí. Průvodce vám doporučí, která muzea či galerie navštívit podle vašeho zájmu.

3. DEN | Neděle 19. května
Tento den budeme věnovat prohlídce hlavních lákadel města a nevynecháme ani ikonickou katedrálu Sagrada Familia.

Dopoledne navštívíme nejvýznamnější Gaudího chrám, který je dodnes nedostavěný, ale o to více je oblíbený a velmi hojně navštěvovaný. Nese název Sagrada Familia. Zde strávíme dostatek času, abyste si jej mohli užít a prohlédnout. Gaudí zanechal v Barceloně výraznou stopu, proto by byl hřích nevidět jeho další neuvěřitelné stavby na vlastní oči. Jedná se o Casa Milà či Casa Batlló.

Odpoledne je možné zdarma navštívit Námořní muzeum Barcelony.

Pro fanoušky fotbalu doporučujeme alternativně návštěvu fotbalového stadionu Camp Nou. V ceně vstupenky je prohlídka stadionu FC Barcelona a muzea s historií klubu. Projdete se tunelem fotbalistů, šatnami, kabinami komentátorů a stanete na samotném fotbalovém trávníku u střídacích lavic.

Zájemci také mohou navštívit mořské akvárium – L´Aquarium de BarcelonaJedná se o jeden z největších mořských světů v Evropě, který se nachází přímo v přístavu Port Vell. Objevíte zde nejrůznější druhy živočichů a rostlin žijících ve Středozemním moři, projdete se 80 metrů dlouhým podmořským tunelem, kde přímo nad hlavami návštěvníků proplouvají žraloci a dozvíte se spoustu zajímavostí o životě pod mořem.

V podvečerních hodinách se vydáme na příjemnou procházku do parku Ciutadella, který je jedním z hlavních parků města. Poblíž se nachází také vítězný oblouk a malá zoologická zahrada. Procházku zakončíme ve čtvrti Barceloneta, kde se nachází pláž a řada rybářských restaurací.

4. DEN | Pondělí 20. května
Poslední den se vydáme po stopách Gaudího do proslulého parku Güell, kde budeme obdivovat díla slavného architekta. Odpoledne se přesuneme na letiště a odletíme zpět do ČR.

V dopoledních hodinách navštívíme skvost mezi parky, jehož architektem opět není nikdo jiný než Antoni Gaudí. Parc Güell, který je pojmenován po architektově mecenáši, měl být původně rezidencí pro rodiny s vlastním náměstím a systémem kanalizací. Je odtud krásný výhled na město a moře. Nachází se zde nejznámější Gaudího symbol – salamandr.   

Odpoledne transfer na letiště. Ve večerních hodinách přílet do Prahy.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Barcelona – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 10 kg/os. (viz níže)
 • transfer letiště – Barcelona (hotel) – letiště
 • 3x ubytování v Barceloně v hotelu
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny místní dopravou (cca 15 euro/os.)
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 116 €

Jak je to s jídlem?

 • snídaně podávané formou bufetu
 • přes den možnost návštěvy množství restaurací a barů, případně fast food občerstvení a supermarketů

Podmínky pro přepravu zavazadel

 

 • Zavazadlo v ceně zájezdu: NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo do 10 kg o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a ještě jedno malé osobní zavazadlo o rozměrech výrazně menších než u kabinového zavazadla (ve velikosti např. obalu na fotoaparát, notebook nebo malé kabelky). 
 • Zavazadlo za příplatek 1 300 Kč: odbavované zavazadlo do 23 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • La Pedrera: dospělý 27 €, dítě 13 €, student 20 €, senior 20 €
 • Parc Güell – hlavní část: dospělý 9 €, dítě 6 €, senior 6 €
 • Sagrada Familia (bazilika): dospělý 19 €, dítě 16 €, student 16 €, senior 14 €, jiný 16 €

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba) ..... 140 Kč
 • UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba) ..... 392 Kč

Teď zaplaťte jen 7 245 Kč a doplatek do 16. 4.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1