To nejlepší z Bordeaux + ST-ÉMILION


Představení

Název:To nejlepší z Bordeaux + ST-ÉMILIONTyp zájezdu:Poznávací
Země:FrancieZpůsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25878 13. 10. - 16. 10. 2018 (4 dny) Letecky 15 990,00 Kč Rezervovat

Francouzský šarm s puncem vinařské kvality – inspirujte se! Vyrážíme do Bordeaux, jednoho z nejkrásnějších měst Francie. Vychutnáte si romantickou projížďku lodí po Garroně, navštívíte unikátní muzeum vína a středověké městečko St-Émilion vám vezme dech. S naším průvodcem, který je tu jako doma, vám nic neunikne. Prožijte Bordeaux „se sklenkou vína v ruce“ a objevte, jak chutná Francie!

Letecky z Prahy
Přesné letové časy budou zveřejněny v pokynech nebo se můžete přímo informovat v CA.


Program zájezdu

1. DEN | Sobota 13. října
Přílet do Bordeaux a večerní plavba po řece Garonně, při níž se seznámíme s tím nejkrásnějším z této vinařské metropole.

Odlet z Prahy do Bordeaux v odpoledních hodinách, letiště je přibližně 12 kilometrů západně od města, transfer na hotel, ubytování.

Ve večerních hodinách se společně vydáme na plavbu lodí po řece Garonne, která je v Bordeaux až půl kilometru široká, a budeme mít možnost se seznámit s večerním Bordeaux.

2. DEN | Neděle 14. října
Celodenní výlet do jednoho z nejznámnějších vinařských městeček, které je zároveň skoro dvacet let zaspáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Po snídani se vypravíme do úžasného středověkého městečka St-Émilion, které je už od roku 1999 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Starobylé domy ze šedého kamene jsou posazeny v nevelkém kopci obklopeném vinicemi, na kterých se pěstuje snad to nejlepší francouzské červené víno.

Společně se vydáme na prohlídku tohoto městečka a naší první zastávkou bude tzv. Église Monolithe, kostel z 9.–12. století, který je částečně vytesán ve skále. V rámci kostela také uvidíme městskou zvonici a kapli sv. Trojice a také vstup do podzemních katakomb. Poté se přesuneme k bývalému kolejnímu kostelu Collégiale, který se může pochlubit románskou lodí z 12. století a čtvercovým kůrem. Při procházce malebnými uličkami města nevynecháme ani zříceninu kláštera Cloitre des Cordeliers, kde dnes sídlí vinařský závod Les Cordeliers, nebo Královskou věž Castel daou Rey, ze které se nabízí neobyčejný pohled na město a celé údolí.

V podvečerních hodinách se přesuneme zpět do Bordeaux, kde bude následovat individuální volno.

3. DEN | Pondělí 15. října
Celodenní objevování města Bordeaux, návštěva impozantní gotické katedrály, tzv. Vodního zrcadla i jedinečného muzea vín.

Po snídani se zaměříme na Bordeaux, jež je symbolem vinařského průmyslu a především také město zapsané na seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO. Je to výsledek monumentální klasicistní přestavby z 18. století. Hlavní nábřeží a bulváry jsou lemovány obrovskými budovami z nažloutlého kamene, s velkými okny a střechami pokrytými tmavou břidlicí.

Dopoledne se vydáme k Musée des Beaux-Arts (Muzeu výtvarného umění), kde můžete vidět například obrazy známých malířů, jako jsou Tizian, Eugène Delacroix, Henri de Toulouse-Lautrec, Auguste Renoir, Henri Matisse nebo Pablo Picasso. Nedaleko se nachází Palais Rohan, nyní fungující jako radnice města, dříve například jako císařský palác Napoleona Bonaparta. Poblíž se nachází i impozantní gotická Cathédrale de Saint-André.

Odpoledne se přesuneme k Jardin Public, kde poobědváme, v případě pěkného počasí si můžeme udělat i piknik. Zájemci mohou navštívit Musée d'Histoire Naturelle (Muzeum přírodních věd), případně CAPC musée d'art contemporaine (Muzeum moderního umění). Tramvají se přesuneme ke známému Cité du Vin, turistickému a kulturnímu centru vinařství. Vrátíme se zpátky a podíváme se na památník Monument aux Girondins a na Velké divadlo neboli Grande Théâtre, jehož vstupní průčelí se sloupořadím připomíná antický chrám. Poté se vydáme na Burzovní náměstí (Place de la Bourse), kde je známé Miroir d'eau (Vodní zrcadlo). Pak půjdeme kolem Église Saint-Pierre (Kostel sv. Petra) a kolem mohutné brány Porte Cailhau.

Budete mít možnost zastavit se i v Bordeaux Beer shopu, což ocení zejména ti, kteří holdují spíše pivu než vínu. Prohlídku zakončíme u baziliky sv. Michala, jejímž dominujícím stylem je plaménková gotika. Vedle baziliky se tyčí 114 metrů vysoká věž patřící k bazilice, ze které budete mít možnost vidět celé město jako na dlani.

4. DEN | Útery 16. října
Dle letových řádů odlet zpět do ČR.

V brzkých ranních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Co už máte v ceně?

 • letenka Praha–Bordeaux–Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • transfer letiště–hotel–letiště
 • 3x ubytování v Bordeaux
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • doprava v rámci programu zájezdu
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 900 Kč

Kde budete ubytováni?

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Podmínky pro přepravu zavazadel

volotea

Zavazadlo v ceně zájezdu - NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla

 • kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)
 • malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Zavazadlo za příplatek 1 700 CZK - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg

NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity!


Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba) ..... 140 Kč
 • UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba) ..... 392 Kč

Teď zaplaťte jen 7 995 Kč a doplatek do 12. 9.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1