To nejlepší z Bulharska


Představení

Název:To nejlepší z BulharskaTyp zájezdu:Poznávací
Země:BulharskoZpůsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25431 16. 10. - 19. 10. 2018 (4 dny) Letecky 12 990,00 Kč Rezervovat

Za zážitky do Bulharska s průvodcem, který vám ukáže krásy zdejší přírody i historické zajímavosti jako nikdo jiný. Během poznávacího zájezdu navštívíte Sofii, Plovdiv a Koprivšticu – města, z nichž každé vzniklo v odlišném období a pyšní se jinými historickými památkami. Projdete se národními parky Rila i Pirin a stihnete si užít i jedinečný relax. Vyrazte s námi na cestu a prožijte nevšední Bulharsko!

Letecky z Prahy | Časy letů

Cesta TAM
Čas odletu: 12:10, Čas příletu: 15:00

Cesta SPÄŤ

Čas odletu: 10:20, Čas příletu: 11:15

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit.


Program zájezdu

1. DEN | Úterý 16. října
Odlet z Prahy. Po příletu do Sofie bude následovat přesun do hotelu a ubytování. Společná odpolední procházka městem.

Odpoledne společná pěší prohlídka centra města, kde uvidíme Justiční palác, navštívíme jednu z nejvýznamnějších a největších pravoslavných svatyní světa – katedrálu sv. Alexandra Něvského, která je zároveň sídlem patriarchy bulharské pravoslavné církve. Nemineme ani nejstarší chrám, po němž je hlavní město Bulharska nazváno – chrám svaté Sofie, jenž je postaven na základech kostela z doby římského města Serdika.

V samotném srdci města uvidíme prezidentský palác, prastarý cihlový kostel sv. Jiří ze 4. století, archeologické muzeum založené v 19. století významným českým vědcem Václavem Dobruským, budovu bulharské národní banky či bulharské národní divadlo.

Procházkou dále půjdeme kolem mešity Baňa Baši z osmanského období, největší sefardské synagogy v Evropě. Podvečer strávíme v blízkosti Centrální tržnice, kde lze čas využít k nákupům na místním trhu či dobré večeři, při které ochutnáte typickou místní kuchyni

Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.

2. DEN | Středa 17. října
Dnešek bude patřit výletu do Rilského pohoří, odpoledne relax v římských lázních Banya.

Po snídani se vydáme objednaným autobusem do pohoří Rila na prohlídku největšího kláštera v BulharskuRilského monastýru, založeného v 10. století poustevníkem a později svatým Ivanem Rilským. Důkazem o významnosti tohoto kláštera je, že se v roce 1983 zařadil na seznam světového dědictví UNESCO. Samotné pohoří Rila s oblými svahy a ledovcovými jezery dosahuje výšky téměř 3 000 metrů a fascinuje výhledem na horu Musala. Jedná se nejen o nejvyšší horu Bulharska, ale i celého Balkánu.

V odpoledních hodinách budeme pokračovat na naší cestě přes národní park Rila, který se svou spoustou jezer, minerálních pramenů a pestrou flórou a faunou, patří ke klenotům evropské přírody. Po cestě se projedeme i národním parkem Pirin. Naším hlavním cílem budou zdejší římské lázně Banya, kde se ubytujeme a necháme se hýčkat v centru Banya Wellness. V ceně pobytu nám bude k dispozici SPA centrum (otevřeno do 20.30) se 2 venkovními bazény s minerální vodou o teplotě 31 až 35 stupňů, dále vířivky, sauny, parní lázeň, turecká lázeň, ledová lázeň, solní lázně či japonská lázeň. Samozřejmostí je i odpočívací zóna pro dokonalou relaxaci.

3. DEN | Čtvrtek 18. října
Dopoledne navštívíme Plovdiv, odpoledne se přesuneme do historické Koprivštice.

Dnešní den budeme pokračovat autobusem do Plovdivu, který je, stejně jako starověký Řím, rozprostřen na sedmi pahorcích a je na seznamu nejstarších měst světa. Budeme si zde moci prohlédnout starověké thrácké opevnění, starověký stadion, antické fórum, velkolepý římský amfiteátr a bránu Chisar kapia.

Odpoledne přejedeme do městečka Koprivštica, jež je skanzenem bulharského národního obrození z poloviny 19. století. Zdejší zachovalé budovy ve své původní podobě dnes slouží jako muzea nebo penziony. Při procházce si budeme moci prohlédnout i legendární most, na kterém byl zastřelen turecký správce pořádku a jeho krví bylo napsáno  tzv. krvavé písmo o zahájení povstání proti Turkům.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování do Sofie.

4. DEN | Pátek 19. října
Individuální nákup suvenýrů, odlet do Prahy.

Po snídani dle letového řádu dopolední procházka za nákupy suvenýrů a ochutnávkou zdejších specialit, následně odjezd transferem z hotelu na letiště. Odlet do Prahy, přílet do ČR v odpoledních hodinách.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Sofie – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště v Sofii
 • doprava během 2. a 3. dne dle programu
 • 2x ubytování v hotelu v Sofii
 • 1x ubytování v lázeňském hotelu Thermal SPA Hotel Roman Bath
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • vstupné na místě, případné přesuny místní dopravou
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 97 €

Podmínky pro přepravu zavazadel

 

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 23 (h) cm a součet všech tří stran nesmí přesáhnout 115 cm
 • Zavazadlo za příplatek 1 200 Kč / 45 € – velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba) ..... 140 Kč
 • UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba) ..... 392 Kč

Teď zaplaťte jen 6 495 Kč a doplatek do 15. 9.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1