To nejlepší z Londýna + WINDSOR, STONEHENGE, OXFORD


Představení

Název:To nejlepší z Londýna + WINDSOR, STONEHENGE, OXFORDTyp zájezdu:Poznávací
Země:Anglie / Velká BritánieZpůsob dopravy:Autobusem

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
24946 14. 9. - 18. 9. 2017 (5 dní) Autobusem 8 990,00 Kč Rezervovat

Oblíbený poznávací zájezd s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a vydáte se na výlet do Windsoru, Oxfordu a Stonehenge. Projedete se lodí po Temži, dvoupatrovým autobusem nebo na vyhlídkovém kole London Eye. Nahlédněte s námi do světa královské rodiny, slavných studentů i tajemna a poznejte víc než jen Londýn!

3 místa odjezdu

Místo odjezdu autobusu v Ostravě
Popis: Ostrava, parkoviště naproti DKMO, ul. 28.října (tram zast. Krajský úřad)

Místo odjezdu autobusu v Brně
Popis: Brno, čerpací stanice Shell naproti autobusového nádraží Zvonařka

Místo odjezdu autobusu v Praze
Popis: Praha - Zličín, autobusové stanoviště číslo 1


Program zájezdu

(1. DEN) 14. září
V ranních hodinách odjezd z ČR dle nástupních míst Ostrava - Olomouc - Brno - Praha, možnost nástupu po trase - informujte se v CK. Ve večerních hodinách přejezd hranice s Německem.

(2. DEN) Pátek 15. září
V brzkých ranních hodinách přejezd Eurotunelem z Calais do Velké BritánieHygienická přestávka s možností občerstvení, kávy apod. Ráno příjezd do centra Londýna.

Prohlídku zahájíme v části Westminster procházkou kolem hlavních atraktivit: nábřeží TemžeHouses of ParliamentBig Ben, Westminster AbbeyWhitehallDowning StreetHorse Guards, Buckingham PalaceTrafalgar SquarePicadilly CircusSOHOČínská čtvrť a další.

Pro zájemce návštěva Muzea Madame Tussaud's - možnost zajištění vstupenek předem.

Ubytování na hotelu ve večerních hodinách.

(3. DEN) Sobota 16. září
Celodenní výlet s průvodcemRáno odjezd od hotelu do Windsoru: procházka malebným městečkem a pro zájemce možnost prohlídky královského hradu, pro ostatní možnost procházky městečkem Eton se slavnou střední chlapeckou školou, časový prostor k obědu. Přejezd autobusem k pravěkým monolitům ve Stonehenge, pro zájemce možnost prohlídky. V podvečer návštěva univerzitního města Oxfordu: prohlídka exteriérů středověkých kolejí a procházka v centru města.

Večer návrat na hotel do Londýna.

(4. DEN) Neděle 17. září
Přejezd naším autobusem do centra Londýna. Pro zájemce možnost prohlídky královské pevnosti Tower of London, kde můžete spatřit královské korunovační klenoty či Tower Bridge. Poté prohlídka části City Southwark: Shakespearovo divadlo GlobeMillenium Bridgekatedrála svatého Pavla.

Přejezd autobusem nebo metrem k London Eye - pro zájemce možnost návštěvy. Poté přejezd lodí po Temži do Greenwiche: procházka kolem Námořního muzea, nultého poledníku, královské observatoře.

V podvečer odjezd z Londýna k tunelu do Folkestone, přejezd do Calais ve Francii, cesta přes Německo do ČR.

(5. DEN) Pondělí 18. září
Příjezd do ČR v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.


Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 2x ubytování v Londýně v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 2x kontinentální snídaně
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • konkrétní sedadlo v autobuse: 200 Kč/osoba
 • cestovní pojištění
 • místní hromadnou dopravu + projížďka lodí (cca 20 GBP/pobyt)
 • fakultativní vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 500 Kč

Kde budete ubytováni?

 • pěkný hotel 3* Londýně s dostupností na metro, v okolí možnost nákupů, občerstvení apod.
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu je kontinentální (croissanty, tousty, máslo, džemy, jogurty, müsli, kompotované ovoce, corn flakes, káva, čaj, mléko, džus)
 • během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé s přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • London Eye: dospělý 960 Kč, dítě 760 Kč
 • Museum Madame Tussaud's: dospělý 1 040 Kč, dítě 920 Kč
 • Windsor Castle: dospělý 840 Kč, dítě 520 Kč, student 800 Kč, senior 800 Kč, rodina 2 070 Kč
 • Stonehenge: dospělý 600 Kč, dítě 360 Kč, student 560 Kč, senior 560 Kč, rodina 1 630 Kč
 • Tower of London: dospělý 1 000 Kč, dítě 480 Kč, student 760 Kč, senior 760 Kč, rodina 2 320 Kč

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)

Podrobnosti

Windsor

Windsor Castle je druhý největší obývaný hrad na světě a také nejdéle soustavně obývaný hrad již od dob Viléma I. Dobyvatele (11. století). Společně s Buckinghamským palácem je jednou z oficiálních rezidencí britské monarchie. Většina králů a královen Anglie měla přímý vliv na stavbu a vývoj hradu, který byl jejich kasárnami, pevností, domovem, oficiálním palácem a občas dokonce i jejich vězením. Kromě prohlídky interiéru také můžete navštívit bohatě zdobenou kapli sv. Jiří, kde je pohřbeno mnoho králů a královen, mimo jiné také Jindřich VIII. či královna matka a v roce 2005 si zde princ Charles vzal za manželku Camillu.

Oxford

Anglické univerzitní město Oxford je vzdáleno 92 km od Londýna a je známé svými úzkými uličkami, historickými hospodami a všude přítomnými studenty. Oxford je město přímo stvořené k procházkám, snadno jej projdete pěšky. Ve městě se nachází 35 vysokoškolských kolejí a 5 honosných aul pro výuku. Ty nejkrásnější leží v centru Oxfordu. Mezi nejpůsobivější stavby patří Chris Church College, která byla založena roku 1525 a je známá díky filmům o Harrym Potterovi.

Stonehenge

Stonehenge tvoří soubor megalitů obrovské velikosti a váhy až 50 tun. O tom, kdo je na toto místo postavil a jak to vůbec dokázal, panuje mnoho legend. I přes obrovské stáří první zmínka o Stonehenge pochází z knihy "History od Kings of Britain" z roku 1136. Podle této knihy byl Stonehenge vybudován obry z Irska a poté byly kameny přeneseny do okolí Salisbury kouzelníkem Merlinem.

Tower of London

Nejlépe dochovaný středověký hrad ve Velké Británii se nachází centru Londýna. Tower byl nejen pevností a královským sídlem, ale také vězením a místem mnoha poprav, mimo jiné i 2 manželek Jindřicha VIII. Nenechte si ujít jedinečnou možnost spatřit na vlastní oči královské korunovační klenoty, které královna každoročně používá. Kromě nich na vás čeká expozice středověkého brnění, zbraní, vývoje středověkého paláce apod. Především však na vlastní oči uvidíte "Beefeatery" a legendární krkavce.

Tower Bridge

Impozantní dílo viktoriánské architektury a symbol Londýna. Zde je možné navštívit interaktivní výstavu, která oživuje historii mostu, můžete si prohlédnout také původní parní stroje, které poháněly zvedací mechanismy než byl systém elektrifikován. Také se projdete po můstku, který spojuje obě věže a nabízí nezapomenutelný výhled na řeku.

Pasové a vízové povinnosti

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Velké Británie bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.

V případě, že do Anglie cestuje osoba nezletilá (do 18 let) s doprovodem s jiným příjmením (např. prarodiče), musí tento doprovod předložit při celní kontrole plnou moc rodičů s povolením o vycestování v angličtině (plná moc nemusí být úředně ověřena).

Pro případ ztráty s sebou doporučujeme vzít cestovní pas i občanský průkaz. Doklady mějte na oddělených místech. 

Zdravotní podmínky

Pro Čechy a Slováky, jakožto občany Evropské Unie, platí stejné zdravotní povinnosti jako pro obyvatelé navštívené země (v rámci EU). Například platba lékařských úkonů či jiná zdravotní péče. V případě cesty po státech Evropské unie, si určitě nezapomeňte svůj Evropský průkaz zdravotního pojištění - modrá kartička.

Před cestou doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které vám zajistí zdravotnickou péči za podmínek jako v České republice nebo na Slovensku. Například po návratu z ciziny, vám zdravotní pojišťovna proplatí výdaje spojené s využitím zdravotní péče v cizím státě.


Organizátor zájezdu
Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o. se sídlem v Ostravě.
Pojištění proti úpadku sjednáno u ERV Evropská pojišťovna, a. s.


Můžete zaplatit teď jen 3 495 Kč a doplatek do 14. 8.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1